Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Hmmmmm chciałem ją kupić ale mi wyskakiwało że strona zamknięta a co ciekawe z twojego linku działa :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
madmax80
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 08 gru 2009, 23:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: madmax80 »

A ja zmieniłem osiemnastoletnią astrę 1.4 60kucy na siedmioletniego FORDA MONDEO Ghia 2.0 tdci 130kucy. Oczywiście w kombi.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Taki laserek:

Obrazek

I okulary, coby przypadkiem nie stracić wzroku przy testach ;)

Obrazek

Co prawda bateria "IMR 2400 mAh" i ładowarka zbyt ciekawie nie wyglądają, ale laser działa nawet dobrze...
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Gdzie i za ile kupiłeś okulary? Niby do IIIb okularów nie trzeba, ale już po krótkiej zabawie mam dość, a ceny okularów najczęściej przekraczają cenę takiego lasera.
Pozdrawiam
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Zarówno laser jak i okulary na Rayfoss- technicznie sklep jest straszny, ale na laserpointerforums polecają, więc zaryzykowałem :)
Okulary kosztowały 12 dolarów. Nie chronią przed promieniowaniem podczerwonym, więc świecenia sobie w oczy bym nie ryzykował - choć z drugiej strony tej podczerwieni za wiele chyba nie ma (wiązka po przejściu przez okulary nie grzeje praktycznie wcale - to najlepsza metoda na sprawdzenie emisji w podczerwieni jaką mam do dyspozycji...)

PS. Jeśli ktoś zamierza sobie kupić podobny laser, to przypominam- TO NIE JEST NIEWINNA ZABAWKA. Bawiąc się w podpalanie zapałek możemy przypadkiem odbić promień od szyby, od metalowej łyżki itp.- trafić nie tylko w nasze oczy, ale i w kogoś z rodziny/zwierzaka. Posiadanie (i nałożenie, to też ważne ;) )okularów ochronnych nie zwalnia od ostrożności i rozsądku.

(jeśli ktoś już wie, proszę się nie obrażać, że truizmy mówię ;))
philut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 cze 2011, 18:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: philut »

Taką diodę czerwoną, z DX, niby cree:
http://www.dealextreme.com/p/red-cree-l ... -2-2v-1776
Puściłem przez nią ponad 1A, i świeci naprawę ładnie, ale nie mogę nigdzie znaleźć datasheed'a do niej. Tak naprawdę chce tylko wiedzieć jaki max. prąd można na nią dać? Może ktoś z was wie? Bo chce jej użyć do tylnego światła w rowerze.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Czerwony filtr do Olighta od kolegi bonio2
Pasuje też do Raptora RRT-0 i Led Lensera P5 :mrgreen:
Teraz mogę obserwować mrówki nie stresując ich :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Luigi, mrówki obserwujesz? Napisz coś więcej proszę :-)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Złapałem latem królowe, teraz mają już larwy :)
Na razie niewiele robią, tylko je karmią i pilnują, siedzą sobie w pudełkach po tic-tacach z wilgotną watką, dzięki której mają co pić.
Czerwony filtr do latarki jest mi potrzebny, bo mrówki nie widzą czerwonego :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Witam!

Mam już Bocialarkę 4.0 i bardzo mocno świeci. A ostatnio kupiłem takie coś: http://www.focalprice.com/LFI40B/TRUSTF ... Black.html
Oooo, ale to świeci!
Policjantowi szczęka opadła! :mrgreen: Od razu zaczął opowiadać co z taką by robił :mrgreen:
Pościgi by się skończyły, bo jak by łypnął po oczach to gość nie wiedziałby gdzie jest :mrgreen:

Pozdrawiam zarażających światłem!
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

zlp, jakiś opis tego cuda na 3xXM-L skrobniesz? :)
Nie pogardziłbym pomiarami prądów, a już w ogóle zdjęciem drivera :mrgreen:
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

DNF, to masz bliźniaczą konstrukcję i nie najlepsze ale zdjęcia :)
http://budgetlightforum.com/node/3177?page=2
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

2 koszyczki na 4x18650 z DXa zamówione. W sam raz do zamontowania w HIDzie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Od razu mostkuj sprężynki i blaszki.
zezipl
Posty: 3
Rejestracja: środa 12 maja 2010, 17:11
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: zezipl »

Sezon kolarski dobiegł końca, mam więc trochę czasu na inne hobby. Po zgubieniu Ultrafire A10B zamówiłem sobie coś mocniejszego: Ultrafire WF-504B XM-L. W czeluściach internetu znalazłem całkiem niezłą okazję: http://www.dinodirect.com/ultrafire-wf504b-led-flashlight-5mode-600lumen-xm-lt6.html?cur=USD
Z dodatkowym ogólnodostępnym bonem rabatowym 10% wyszło mnie to 13,86$. Miałem jedynie obawy co do sklepu: nie wygląda zbyt wiarygodnie, opinie w internecie też nie były za ciekawe, jednak chęć oszczędzenia 7$ wygrała z rozsądkiem. Po długich 4 tygodniach niepewności lampka zagościła u mnie. Wg opisu miało być 5 trybów, działały tylko 3. Sprężynka przy sterowniku była beznadziejna, a natężenie miało wynosić 1400mA, na tailcapie po zmierzeniu było aż 2,8A, co zmusiło mnie do zmiany sterownika. Zamówiłem na KD 16-trybowy driver: http://kaidomain.com/product/details.S009743. Takim sposobem mam latarkę z dosyć ciekawym body, niezłym driverem i diodą XM-L za nieco ponad 17$. I jeszcze został mi driverek pobierający 2,8A :wink: Polecam :wink:
Jak będę miał aparat to postaram się zrobić jakieś fotki :wink:
Gdyby ktoś miał na zbyciu AMC7135, najlepiej chiński to chętnie bym tanio kupił ;) Wzmocnił bym sterownik do 1,4A
Zablokowany