Jak nie zabijać akumulatora?

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Pewnie tak. U mnie takie pojemności w okolicach 750 mAh mają eneloopy R3 mające ok. 4 lat prawidłowo użytkowane i ładowane, także podejrzewam, że te z którymi masz problem albo były zbyt mocno rozładowane albo ładowane w jakiejś ładowarce która je niewłaściwie ładowała. W czym te akumulatorki pracowały? Były połączone szeregowo?
Awatar użytkownika
seba_x
Posty: 202
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 08:26
Lokalizacja: strzegom

Post autor: seba_x »

Akumulatorki 4szt. łączone szeregowo w pilocie do tv (all4one kameleon - duży pobór prądu). Właśnie w tym pilocie chyba ubiłem 1 akusa bo ładowarka go nie wykrywała, zrobiłem mu "refresch" i powrócił do życia ale chyba nie do końca.
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

seba x masz namyśli pojemność tych akumulatorów? Jeżeli tak to powinno być w mAh
Awatar użytkownika
seba_x
Posty: 202
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 08:26
Lokalizacja: strzegom

Post autor: seba_x »

robertgl17 pisze:seba x masz namyśli pojemność tych akumulatorów? Jeżeli tak to powinno być w mAh
Tak, błąd poprawiłem.
eeo
Posty: 56
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 12:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: eeo »

seba_x pisze:Akumulatorki 4szt. łączone szeregowo (...) duży pobór prądu
właśnie - warto zwrócić uwagę na to, że używanie akumulatorków połączonych szeregowo niesie dodatkowe ryzyko - jeśli jedna sztuka będzie trochę słabsza, to łatwo przekroczyć minimalne napięcie i zabić to słabsze ogniwo. Sam niedawno tak ubiłem jeden aku.
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Post autor: adam123 »

Siema.
Widze ,że temat o akumulatorkach to tu zapytam.
Mam kodaki z biedronki i ładowarke duracell taka zwykła czarna łąduje 1albo 2 ogniwa.
Dziś rozładowałem romisenem rc-29 aku ,tak że latarka"słabo" świeciła ,wrzuciłem je do ładowarki i po 3 godzinach zielona lampka ,że aku naładowane :-|
Ładowarka ładuje prądem 280mA , aku mają 2000mAh ,czyli coś nie tak :roll:
Akumulatorki uzywane tylko w romku ,nigdy nie rozładowane do "0" ,nigdy nie leżakowały rozładowane ,czyżby ładowarka odmówiła posłuszeństwa?
ODPOWIEDZ