Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Piękny tint, gratuluję. Widać jednak, że obecne wersje Predatora nie mają już tej jakości promienia co kiedyś. Kółko w spocie jest rozmazane, a nie tak ładnie odcięte od reszty promienia jak we wcześniejszych egzemplarzach.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Niestety, z tym promieniem to prawda, aczkolwiek różnica jest subtelna i jeśli ktoś nie widział cudnego promienia pierwszych Predatorów to i tak będzie bardzo zadowolony. Nie jest to problem złego ustawienia diody, tylko delikatnej zmiany kształtu reflektora, któremu teraz nieco bliżej do elipsy, przez co optymalny profil promienia powstaje w odległości 2m od latarki, a nie jak kiedyś, w nieskończoności. Eksperymentowałem ze zmianą ogniskowej, ale to nie przynosiło pozytywnego efektu.

Tak, tint 2T jest według mnie skuteczniejszy w oświetlaniu naturalnych celów o ciepłej lub zielonej kolorystyce, na maksymalnym poziomie jasności wygląda ładnie. Na niskich poziomach jest za to zieloniutki, ale to S2 więc ten typ tak ma. :-)
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Mam obydwie wersje Predatora i porównując reflektory widzę, że nowszy jest po prostu nierówny, widać na nim drobne "karby", a obraz odbija się jak na nierównym lakierze samochodowym. Wcześniejszy reflektor jest gładki.
Co do tintu, to bardziej odpowiada mi "wpadanie w zieleń" niż wpadanie we fiolet czy beż. Zieleń lepiej komponuje się ze światłem naturalnym i mniej kontrastuje.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

TDK, pierwsze i do tego tylko te najpierwsze egzemplarze były wyprodukowane "na miejscu", co chyba tłumaczy jakość optyki. ;) Teraz robi się to tam, gdzie wszystko w dzisiejszych czasach, małe żółte rączki nie dbają o takie niuanse, aczkolwiek pudełko z nowym S2 jest w wersji rosyjskiej. :P Jednak obie latarki są już identyczne, w sumie z tego samego miejsca je przysłali.... Sam miałem jeden z pierwszych egzemplarzy i jego jakość wykonania była nawet dla mnie niesamowita. Teraz też jest dobrze, jest ten "wow effect, gdy wyjmujesz światełko z pudła, ale takie szczególiki po jakimś czasie wyłażą, np. jakość gwintów, reflektora, wyrafinowany sposób, w jaki body kontaktuje się z pierścieniem na driverze, czerwony plastik wokół diody - to już nie to, co było na początku. Szkoda, że posiałem tamten egzemplarz...

Chodzę ostatnio po lasach i łąkach z dwiema latarkami, myślę, że różnica pomiędzy tymi binami na łonie przyrody jest większa, niż 7% wynikające z datasheetu. Myślę, w jaki sposób przeprowadzić test i udowodnić to, co widzą moje oczy.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Po 2h zabawy poprawiłem microswitcha i opór spadł z 9Ω do 0,4Ω :mrgreen:
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Australian Pink Floyd zagrają w przyszłym roku w Poznaniu :idea:
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Właśnie odebrałem przesyłkę z SolarForce i miłe zaskoczenie bez względu na wartość zamówienia na opakowaniu piszą 5USD :) no i poprawili pakowanie koperta została taka sama ale wszystko w środku zapakowane w folię bąbelkową tak więc nawet nie musiałem się fatygować na pocztę po odbiór uszkodzonej przesyłki
A oto następca mojej UF WF-502B XM-LT6
SF L2P XM-LT6 (trochę podrasowany) na razie seria w środku jak będą wolne fundusze pójdzie do greg'a
Obrazek

Moja kolekcja ostatnio się skurczyła ilościowo ale za to rośnie jakościowo jeszcze wkrótce dojdzie JetBeam Raptor RRT-2 R5 :)
Jak się tutaj zapisałem to 1szą latarką był Romisen RC-39 zoom :) a teraz mania :)

I moja kolekcja(brak LL P7) od lewej Sf Skyline I, Ultrafire C2 HA-III XM-LT6(dłubnięta przez greg'a) i SF L2P XM-LT6
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 10 wrz 2011, 19:38 przez Nightmare, łącznie zmieniany 2 razy.
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a moje autko stało pod domem i co chwila wyło sobie alarmem. Zapakowałem śrubokręty w kieszeń i gnam na dół, co by je przekonać że nie mam ochoty słuchać tych narzekań...
Podchodzę do auta, lookam czy może jakaś szyba jest nie domknięta a tam w środku , w aucie, lata sobie radośnie kolorowy motylek :mrgreen:
Wypuściłem gżdacza i autko już nie marudzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Wyprowadziłem się ze starego miaszkania w Poznaniu z czego niezmiernie się cieszę ze względu na "właścicielkę". Epitetów nie przystoi tu używać, wieć powiem tylko, że jeśli chcecie wynajmować mieszkanie na Niecałej 16 to zastanówcie się dwa razy ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Dorobiłem się dziś głośniczków 2.1 :)
Taki zestaw do komputera, bez porażających parametrów, ale basik jest przyjemny :)
Zestaw dostałem jako uszkodzony. Naprawa zajęła 10minut :)
Pozdrawiam
DNF
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Wczoraj przyszła do mnie Zebralight SC600 :)
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

zamówiłem Solarforce'a od Grega :D
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Pierwsze podejście do King Cobra :cool:

Obrazek
Awatar użytkownika
barney
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Łask

Post autor: barney »

Co to za maluszek przy kluczach? Z tego co odczytałem to chyba NiteCore, ale modelu już nie da rady :cry:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Zapewne EZ123 :)
Zablokowany