Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Calineczka pisze:Widzę, że lubisz Mercedesy, wiesz, że to od kobiecego imienia?
Tak wiem, to imię córki przyjaciela Karla Benza, które początkowo było nazwą zespołu wyścigowego, a potem przylgnęło do samochodów tej marki.
Mój trochę mało sportowy silnik 2.2 CDI common rail.
No mieciu tylko w automacie :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

A ja stwierdziłem, że mam chyba hopla na punkcie Nitecore Defender Infinity... właśnie zamówiłem sobie czwartą sztukę (poprzednia czwarta zaginęła w transporcie niestety :( ).... :roll: Ale to naprawdę jest świetna latarka EDC, zwłaszcza XR-E Q5 a także w połączeniu z lionkiem 14500... Spójrzcie choćby na pomiary na początku tego wątku: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=67875 :mrgreen:
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pikom, a gdzie ją kupiłeś? Moja poszła w świat za wielką wodę, w prezencie, a zgubiłem swoje EDC, Nitecore D10 :cry:
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Pyra pisze:Witam
Po ponad miesiącu poszukiwań, przesianiu dziesiątek ofert, w końcu kupiłem sobie nowe światełko na 4-ch kołach
Zaglądałeś pod uszczelki w drzwiach? Tylna klapa jeszcze cała? :D
I dodatkowe pytanie - ma regulację kierownicy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Tomek210 pisze:Zaglądałeś pod uszczelki w drzwiach? Tylna klapa jeszcze cała? :D
I dodatkowe pytanie - ma regulację kierownicy?
Tylna klapa na dolnej kilka "bombli", ale to prawie norma, reszta OK. Niestety bez regulacji kierownicy, ale za to z klimatronikiem, więc żona się cieszy, no i kontrola trakcji na zimę się przyda... :mrgreen: , Zawieszenia OK, blachy całe, nie gięte (hamowanie ze 100km "bez trzymanki"), brak śladów korozji na "podwoziu". Wymieniona pierwsza część wydechu.
Silnik suchy, bez wycieków, skrzynia wymieniona 20 tys km temu. W grudniu 2010 jeszcze jeździł po "autobanie". Resztę życie zweryfikuje.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Przymierzałem się kiedyś do W202 z regulacją kierownicy i było to chyba najbardziej przestronne dla kierowcy auto z tych w których siedziałem... a siedziałem w wielu. Wsiadanie do cudzych aut i przestawianie właścicielom foteli to moja pasja :lol: Pikom już się przekonał :oops:
Od miesiąca mamy S210 i niestety nie jest tak swobodnie za kierownicą. Klasa średnia wyższa a pożałowali regulacji kierownicy :evil: Klasa premium...
Klapę już zrobiliśmy. I dach (ruda brała wokół antenki telefonu). I błotniki przód (na styku ze zderzakiem nieśmiało się pojawiała). I doły drzwi (tu raczej uprzedzając fakty). I nivo tył (wszystko). No i termostat bo temp. była za niska, i świeca żarowa na piątym cyl.

I jak zwykle rozebrałem całą deskę celem wymiany wszystkich żaróweczek i polerki drewna. Do tego wyciągnąłem kierownicę i gałkę i polakierowałem skórę bo już matowa była.
Teraz będzie gninut przodu.
Obrazek
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Pyra pisze:Witam
Po ponad miesiącu poszukiwań, przesianiu dziesiątek ofert, w końcu kupiłem sobie nowe światełko na 4-ch kołach ;)
To co, od razu reflektory do regeneracji i wymiana żarówek na markowe? :wink: Jak sobie kiedyś samochód kupię, to to będzie pierwsza rzecz jaką zrobię. :mrgreen:

PS: A jak już się tak chwalimy, to sobie oscyloskop kupiłem. Czekam na paczkę własnie. :wink: Radiotechnika KR7203A. Pewnie nie wykorzystam nawet 1/4 jego możliwości, ale będę miał na przyszłość. Zakup pod wpływem nagłego przypływu emocji. Dopiero teraz do mnie dociera jakie to wielkie bydle. :mrgreen: Dobrze, że moi rodzice nie wiedzą, że istnieję takie maleńkie jak sobie Pyra kupił. Niech myślą, że wszystkie są takie ogromne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Tomeqp pisze:To co, od razu reflektory do regeneracji i wymiana żarówek na markowe? :wink:
Reflektory gites, żarówki Osram, nie jest źle ;)
Wczoraj dotarła latareczka od dbuzer
Obrazek

Fajne maleństwo.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Panasonic NCR18650A, 3100mAh

Obrazek
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

iTPLight SA1 + ogniwo Trustfire 14500 od kolegi dbuzer (milhunt), polecam sprzedającego, latarka wysłana w tym samym dniu w którym doszedł przelew :-)

Obrazek

Obrazek
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Już są! Przyszły samsungi icr18650-24e czyli 2400mAh. Kupiłem na allegro z demontażu. Napisałem do sprzedającego żeby były z blaszkami, bo potrzebuję zrobić pakiet równoległy, a ten dobry człowiek wysłał mi oryginalny zgrzany pakiet równoległy.
Obrazek
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Witam,

Latarka iTPlight A1 EOS SS
od kolegi dbuzer'a :)
Jeszacze nie odpalona bo muszą zakupić jakiegoć akusa do niej :)
Pozdrawiam
Wojtek
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Spark SL6-800CW. Świetna, przemyślana latarka.
Tint 2B, czyli temperatura barwowa bliska temperatury powierzchni słońca. Światło zbliżone do dziennego.
Bardzo lekka, zaledwie 77 g bez baterii. Dla porównania Zebralight SC600 z tym samym zasilaniem waży ponad 90 g.
Mała, bez problemu mieści się w kieszeni.
Bardzo wygodna obsługa - dwa guziki do wyboru, jeden z tyłu latarki, a drugi z przodu przy głowicy. Guziki mają te same funkcje, więc w każdej chwili i w zależności od chwytu można wybrać sobie, który guzik akurat chcemy nacisnąć.
Przemyślany interfejs użytkownika. Latarką można sygnalizować Morsem, można ją odpalić od razu w najwyższym trybie albo w zapamiętanym wcześniej trybie.
Dobrze dobrane 4 tryby ciągłe + piąty tryb super bright do którego można wejść od razu przy włączeniu albo z dowolnego innego trybu bez wielokrotnego klikania. Brak migaczy.
Bardzo jasna. Tryb super ma zmierzone 650lm OTF.
Wymaga dobrego akumulatora 18650, ponieważ słaby akumulator nie obsłuży trybu super albo włączy go tylko na krótko. Z Panasonikiem 2900 mAh nie ma problemu :)
Polecam!
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Jako, ze niebawem zima postanowiłem zakupić akcesoria związane z przetwarzaniem materiału opałowego.

Ot i Topór 3000g. między innymi do samoobrony.
Pień dębowy 70cm rozleciał się na dwie części przy pierwszym uderzeniu.
pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
topór.jpg
topór.jpg (3.03 KiB) Przejrzano 267 razy
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

oskar, może to był chiński dąb, albo jakieś przekłamania przy tłumaczeniu? :mrgreen:
Zablokowany