naprawa SKU.07882

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

naprawa SKU.07882

Post autor: Calineczka »

Witam Szanownych Światełkowiczów :mrgreen:
Jako że siadłem wreszcie do słynnego driverka z dealextreme SKU.07882 i mi równiez nie działał, zdecydowałem się rzucić na niego szybko swoim elektronicznym okiem.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.07882


Obrazek

Obrazek





Wyjąłem więc je i zacząłem nim rzucać...chyba ze dwa razy tak rzuciłem i dziad się poddał.
O ile nie spaliliście driverka, to spodziewam się, że i w waszych UI nie działa z powodu wady matrycy...która to wada produkcyjna spowodowała podtrawienie miedzi na linii zasilającej procesorek.
Krótkie "how to":
-należy wykonać malą zworkę pomiędzy dwoma punktami, a dokładniej jednym końcem kondensatorka i przelotką, info na obrazkach:



przed operacją, obszar z przerwą jest zaznaczony :[/b]
Obrazek


po operacji, punkty są już połączone cienkim drucikiem:
Obrazek



...jako że jestem autorem tych obrazków/solucjii/"how-to" zezwalam na umieszczanie owej informacji na innych forach jedynie pod warunkiem podania informacji o źródle, czyli wstawieniu linka do naszego forum :mrgreen:
Amen, niechaj i u Was nastanie jasność ( z trybami :mrgreen: )
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Wow po pracy zobacze :D A ja napsulem juz tyle tego badziewia. Dzięki Ci o wielki.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no skoro napsułeś działające to ta solucja pewnie nie będzie się nadawała jako wskrzesiciel...to dotyczy raczej tych nowych w których UI nie działało, nic nie świeciło i trzeba było się pod step-upa podpinać.
Wczoraj w nocy Boćka zmaltretowałem i na jednym swoim przetrenował-pomogło :mrgreen:
Widać juz im się klisze wytarły :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

:D Ale lecą do mnie zamienniki po zgłoszeniu rekalmacji wiec nie jest źle. Dobrze ze ktos fachowym oiem popatrzył co boli 7882. Jeden mam nie popsuty do końca jak sie uda (młody pozwoli) wieczorem lutownica w dłoń i testujemy ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

o, a to ciekawe...ze lecą...ja zamawialem w dx 27 marca i ani widu ani slychu...i musialem sie dopominac bo na witrynce bylo shipped a w paczuszce jakos nie zauwazylem :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ja dostałem 2 z 01-04, 2 z 05-04 i jeden zamówiony 9-04. Tak jakoś falami zamawiałem :]
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no patrz...a ja doczekac się nie mogę....

Panowie, proszę o informacje jak Wam idzie...komu ta solucja uratowała driverek.
Mar3 poinformował mnie że wskrzesił jedną sztukę...ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Jajajajedną glutnołem i działa :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Moj jedyny driverek z DX ktory do mnie dotarł tez dziala po lutowaniu nawet po wczesniejszym katowaniu z dioda P4 ;) miał nawet chwilowe zwarcie ale szybko to naprawiłem i dalej dziala ;)
Rewelka.

Dzieki.
Ostatnio zmieniony czwartek 24 kwie 2008, 12:23 przez Hoffer007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Dzięki Arku za rozwiązania problemu bo już miałem odsyłać. 9 szt. powstało z martwych :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ciesze sie bardzo, dzieki za info :mrgreen:
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Z 7882 wciąż ten sam problem! Dziś jednemu takiemu (dotarł jakieś 2 miechy temu) wyżej opisaną operację musiałem przeprowadzić! :evil:
Dubito ergo sum!
ODPOWIEDZ