Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

tymooteusz

U mnie dokładnie to samo. Musiały razem gdzieś zabłądzić :)
Mam nadzieje, że teraz już nie będzie problemów.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

rafalklis pisze:tymooteusz

U mnie dokładnie to samo. Musiały razem gdzieś zabłądzić :)
Mam nadzieje, że teraz już nie będzie problemów.
Moja też w końcu widoczna w Polsce. Zamówienie 22.11.10, wysłane niby 15.12.10 wczoraj w PL. Zamówienia na dalekim wschodzie lepiej uczą cierpliwości od wędkarstwa ;)
Pozdrawiam, Tomasz
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

dostałem dziś swoją, zakupioną 29 listopada w DX, ale cóż z tego jak nie działa :evil:
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

No i wylądowała :grin:

W skrócie, jak to było:

28.11.2010 - zamówienie w www.lightake.com
30.11.2010 - paczka wysłana przez sklep
(czarna dziura)
14.12.2010 - paczka wysłana z GUANGZHOU w kierunku Polski
(czarna dziura)
02.01.2011 - wejście na polski obszar celny (Warszawa)
02.01.2011 - rejestracja przesyłki (Warszawa)
04.01.2011 - wysłanie z ładunkiem (Jędrzejów)
04.01.2011 - dotarcie do celu (Busko Zdrój)

Gdyby tak wszystko działało, jak Poczta Polska... ;-)
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

TMK pisze:
rafalklis pisze:tymooteusz

U mnie dokładnie to samo. Musiały razem gdzieś zabłądzić :)
Mam nadzieje, że teraz już nie będzie problemów.
Moja też w końcu widoczna w Polsce. Zamówienie 22.11.10, wysłane niby 15.12.10 wczoraj w PL. Zamówienia na dalekim wschodzie lepiej uczą cierpliwości od wędkarstwa ;)
Moja także nadana 15go także weszła 2.01 na polski obszar celny.
Pozdrawiam!

Obrazek
akord3on
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 17:17
Lokalizacja: krakow

Post autor: akord3on »

Witajcie :*
to jak wasze wysłane 15 i dopiero 02.01 zarejestrowane na terenie Polski to moja mająca status "departure from outward office of exchange" wysłana(czekanie na wolny samolot), nie spodziewam się szybciej niż przed 15.01
pozostali na świecie ludzie myślący
pakiet10000
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 09:42
Lokalizacja: Mława

A u mnie tak to wygladało

Post autor: pakiet10000 »

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum. Czytałem wasze wypowiedzi i chciałbym również przekazać to co mnie spotkało.

Zamówiłem paczuszkę z chin i jej droga wyglądała tak:
departure from outward office of exchange GUANGZHOU POLAND 2011-01-13
czyli ze niby wysłali ale to różnie bywa
2011-02-11 W|E|R Waeszawa Wejscie na polski obszar celny.

Czyli od dnia 2011-01-13 do dnia 2011-02-11 była "czarna dziura" 30dni
Dopiero dn. wczorajszego ukazał sie status w Polsce
Piszę to dla tego, że widzę przeglądając forum ,że duża liczba użytkowników denerwuje się ....

Bez nerwów jak macie nr trackingowy to na pewno dojdzie .
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Witajcie ,witajcie
Mam pytanko odnośnie przesyłki jako że jestem nowy i niedoświadczony na tym forum, a w zakupach na DX to mój pierwszy raz, proszę o wyrozumiałość ,Przeleciałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie temat. Mianowicie 20stycznia zakupiłem na DX latarkę tank007 26 stycznia dostałem maila:

Dear Roman,

Your order has been shipped from the fulfillment center. Delivery time is about 7 to 10 working days, as quoted by the post office (3 to 4 days for EMS Express). * Note that this delivery estimation is as provided by Hong Kong Post and like most post offices around the world delivery time for airmail packages is not guaranteed.

If this is a partial shipment, you will be able to track what is shipped and unshipped using the Invoice page from order tracking, after 24 hours of receiving this e-mail.

When the order delivers, please keep the original packaging of the entire order for one month. Should you need to request for return or replacement, customer care staffs may ask for a picture of the packaging.



ORDER #: 0120UZ71
TRACKING #: -


Na DX jest coś takiego:

Order: 0120UZ71 placed on 1/20/2011 3:23:53 AM
Status:
(of current shipment) On 1/26/2011:Shipped

Latest Shipment: by Air Mail


Shipment Records
Here is a list of tracking numbers assigned to your order. They may represent normal shipments, partial shipments, replacements, complimentary gifts, and other packages:


Shipment Date 1/25/2011 1:56:34 AM
Tracking Number (W TYM MIEJSCU BRAK NUMERU)

(przeklejałem z DX i trochę się poprzestawiało ale myślę że wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)
I teraz moje pytania :
1- czy nie powinienem mieć nadanego traking number(bo jak rozumiem dopiero wtedy przesyłka jest fizycznie wysłana i można ja śledzić )
2-czy ten numer się pojawi i mam cierpliwie czekać
3-czy może być tak że wcale mi go nie podadzą a przesyłka już idzie

Prosił bym o wyczerpującą odpowiedz i wyjaśnienia bo jak już wspomniałem to mój "pierwszy raz" i człowiek w nerwach i na dodatek na język angielski zawsze pod górkę miałem czego teraz bardzo żałuje ,ale to inna sprawa...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Nie masz numeru trakingu, ta przesyłka idzie bez monitorowania. Z tych tekstów wynika, że została nadana. Cierpliwie czekaj.
Pozdr.
Pikom
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Witam ponownie ,

I wielkie dzięki za szybką odpowiedz :) Trochę się uspokoiłem ,tylko to ...piiii... czekanie :evil: .Ale trudno, oby tylko doszła.

Pozdrawiam

[ Dodano: 15 Marzec 2011, 16:59 ]
Yes,Yes,Yes... Witajcie po raz kolejny

Nareszcie przyszła: Tank 007-566 z przedłużką.NIby nic takiego a cieszy.To mój pierwszy zakup więc tym bardziej gęba sie uśmiecha. Nie wspomne już o tym że właściwie straciłem nadzieje że ją dostanę :sad: ,leciała prawie 2 miechy.
No i radość psuje troszeczkę ,fakt że na 1AA świeci ,wszystkie tryby działaja a po dokręceniu przedłużki ... ciemność. I wtym momencie pytanie (choć zdaję sobie sprawę że nie we właściwym miejscu) do szanownego i zacnego grona forumowiczów : Ki diabeł ,w czym problem i czy mogę coś na to zaradzić?
A i przyznaję się bezbicia że się zaraziłem... kupiłem już Xp-G,2 soczewki teraz myślę o aku itp,itd sami wiecie jak jest... planuje dwururkę na rower :)

Pozdrawiam

[ Dodano: 21 Marzec 2011, 10:15 ]
No i poradziłem sobie sam.
Trzeba było wykręcić minimalnie włącznik w "dupce" latarki, :smile: o prostu nie było styku między włącznikiem a tuleją na drugą baterię.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
byrrt
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 08:38
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zamość

Post autor: byrrt »

Jest jakaś możliwość zareklamowania paczki bez trakingu? Zamówiłem sobie uchwyt do latarki + jakiś tam wskaźnik laserowy. Paczka została wysłana 21.04.2011 czyli już ponad 2 miesiące temu i do dziś jej nie ma (przypuszczam, że już nie będzie). Wartość paczki to 6USD. Można jakoś gdzieś zgłosić zaginięcie paczki?

Pozdrawiam
Piotr
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

u mnie teoretycznie przesyłka opuściła HK 9 dni temu, ale cóż, poczta nasza nadal jej nie ma :twisted:
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

Dziwna sprawa u mnie minowicie 2 przesyłki zamówione na DX (różnica 2 dni między paczkami) a w trackingu w jednej w polu destination jest POLSKA a w innej HOLANDIA ciekawe czy dojdzie.Oto link do screena
http://imageshack.us/photo/my-images/11/51109951.jpg/
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Witam
SISmaster też miałem tą Holandię :) nawet pisałem do DX,o co chodzi,dlaczego nie Polska... w każdym razie pocieszam Cię moja do mnie dotarła :)
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

mantech dzięki za odpowiedź to chyba już moje 100 zakupy i pierwszy raz takie coś mi wyskoczyło
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
ODPOWIEDZ