Wybór latarki jetbeam-raptor-rrt-1 lub coś podobnego pomoc??

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kamil21xxs
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 10:05
Lokalizacja: Częstochowa

Wybór latarki jetbeam-raptor-rrt-1 lub coś podobnego pomoc??

Post autor: kamil21xxs »

Witam interesuje mnie kupno tej latarki jak w tytule może jest coś równie dobrego i tańszego konkurent dla niej również wymiarowo taki sam potrzebuje latarki dobrej do pracy a czytałem wiele opini że raptor nie ma sobie równych czy to prawda ?
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Zależy, na jakich cechach najbardziej Ci zależy.
Zaletą wszystkich raptorów jest sterowanie pierścieniem, rrt-1 posiada też dobre skupienie światła z regulacją w niewielkim zakresie.
Mam rrt-0 i zauważyłem, że jego sterownik do najlepszych niestety nie należy - ma słabą stabilizację i piszczy, osoba, która nie słyszy częstotliwości z pogranicza ludzkiej słyszalności i nie będzie sprawdzać latarki luksomierzem prawdopodobie tych wad nie zauważy. Nie wiem, jak będzie w rrt-1 ale domyślam się, że podobnie.
W tej kategorii cenowej i rozmiarowej można np. kupić predatora z dużo lepszym sterownikiem dającym większą moc w diodę i też dobrym skupieniem lub fenixa tk35 z diodą xm-l i zasilaniem 2x18650.
Tak więc może napisz, do czego latarka ma służyć i czego przede wszystkim od niej oczekujesz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Pozdr.
Pikom
kamil21xxs
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 10:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kamil21xxs »

Potrzebuję latarki dla służb mundurowych na rożnego rodzaju poszukiwania coś dającego duży zasięg świecenia rozmiarowo tak jak raptor i wykorzystywanie jej jako główne światełko fajny ten predator jak świeci porównując go z raportem ? Był gdzieś test ale znaleźć nie mogę ? Dajcie jakieś typy jeśli coś wam się jeszcze nasunie i link do sklepiku gdzie jest ten predator bo cenowo będzie chyba tańszy niż raptor? Jeszcze biorę pod uwagę olight warior m21 dajcie swoje opinie pozdrawiam.

Edit by Pyra: Poprawiłem błędy, proszę o staranną pisownię
Ostatnio zmieniony sobota 05 lut 2011, 08:42 przez kamil21xxs, łącznie zmieniany 1 raz.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Ciekawa strona z beamshotami różnych latarek, jest tam też jetbeam, predator i olight m20.
http://fonarik.com/test/indexen.php
Widać, że ten pierwszy ma mocniejsze skupienie, za to drugi daje dużo więcej światła.
Olight to też dobra latarka za rozsądną cenę. Jest dostępny w wersji zwykłej z trybami zmienianymi przez obrót główki i w wersji S z dodatkowym przyciskiem do zmiany trybów.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 lut 2011, 01:34 przez Luigi, łącznie zmieniany 1 raz.
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Tu masz Raptora RRT1 za około 300zł, załóż konto na paypal i do dzieła, w sklepie hkequipment masz 500 latarek więc dobrze poszperaj zanim kupisz.

http://www.hkequipment.net/index.php?sp ... 81&lang=en


Ja osobiscie polecam tą latarkę , nowa dioda XM-L duuużo więcej swiatła niż z raptora cena i gabaryty bardzo podobne. Sam planuję jej zakup ale nie w najbliższej przyszłości.

http://www.hkequipment.net/index.php?sp ... 81&lang=en
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Żeby tak naprawdę wiedzieć jaka latarka będzie najlepsza należy oceniać nie parametry, w tym ilość lumenów deklarowanych przez producenta i tak dalej, ale rozkład promienia, zasięg, skuteczność oświetlania w różnych warunkach. Czyli trzeba porównać rożne rodzaje światełek w różnych warunkach. Wprawdzie nie mam do porównań dokładnie tych latarek o których pisałeś, ale widziałem jak świeci Raptor i jak świeci Predator. To całkiem rożne latarki...

Dla porównania kilka zdjęć rożnych światełek - jak zestawisz je koło siebie to widać, jak różnie rozkłada się promień w różnych warunkach i możesz ocenić jakie światło najbardziej Ci odpowiada. Wstawiam tylko swoje fotki bo nie chcę wykorzystywać cudzej pracy, ale jak poszukasz to sporo beamshotów innych latarek znajdziesz na naszym forum.

Referencyjne
Obrazek
Sunwayman M40C | Gucio | iTP A6 Polestar | UltraFire z diodą MC-E
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sunwayman M20C | JetBeam RRT-2 | DarkTort | Jet Beam III M | iTP R01
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Referencyjne
M3C4 SST-50 | M3C4 3XPG | M40C | Gucio
A6 | UF MCE | Jet IIIM XM-L | Predator
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale pomyśl też, jak to świeci w innych warunkach niz zaśnieżony las... Nie mam teraz od reki takich zdjęć, trzeba by poszperać w różnych recenzjach i opisach, ale mam kilka zdjęć w robionych z balkonu.

20 m
Referencyjne
M3C4 SST-50 | M3C4 3XPG | M40C
Gucio | A6 | UF MCE
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

45m
Referencyjne
M3C4 SST-50 | M3C4 3XPG | M40C
Gucio | A6 | UF MCE
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

75m
Referencyjne
M3C4 SST-50 | M3C4 3XPG | M40C
Gucio | A6 | UF MCE
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Około 40 - 50m do sąsiedniego bloku: Przykro mi, ale chwilowo nie mam statywu – zdjęcia są niestety troszkę poruszone.
Referencyjne
Obrazek
M40C 2x18650 | M40C 4xRCR123A
Obrazek Obrazek
M20C 1x18650 | M20C 2xRCR123A
Obrazek Obrazek
M10R | M10A
Obrazek Obrazek

Około 20m:
Referencyjne
Obrazek
M40C 2x18650 | M40C 4xRCR123A
Obrazek Obrazek
M20C 1x18650 | M20C 2xRCR123A
Obrazek Obrazek
M10R | M10A
Obrazek Obrazek
Pozdr.
Pikom
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Na uwagę zasługuje też Dereelight DBSv3 3SM z diodą XM-L T6
Można ją zasilać 1x18650 lub 2xcr123A/RCR123 a z tubą przedłużającą 2x18650.
Ma wymienne moduły z diodą, więc można ją łatwo modyfikować.
Można też dokupić kolimator, wtedy zasięg będzie na prawdę duży.
JaguaR
Posty: 12
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 03:09
Lokalizacja: polska

Post autor: JaguaR »

Moje pytanie jest takie czy przypadkiem Sunwayman M20C nie ma bardziej skupionego światła niż Jet Beam III M?

Te beamshoty bardzo mi pomogły. Dziękuje koledze :)
ODPOWIEDZ