iTP A3 EOS Upgraded - maleństwo, potrafiące zadziwić

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

XP-G no właśnie :) ja bym się nie odważył jej rozbierać dopóki działa , wolałbym kupić jakby była dostępna ta wersja xp-g S2 z zestawu świątecznego ITP ale chyba nigdy nie będzie jej w sprzedaży osobno.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Panowie, ostatnie pytanie A3 daje dużo więcej światła na li-ion od A1 w trybie hig ?

No i czy A1 wytrzymuje dłużej HIG czy też jest to tylko tryb "z doskoku" ?

EDIT

No panowie, dawać,dawać, bo nie wiem czy do milhunta lecieć i brać A1, A3... :P

No i mam ITP A1 prościutko z milhunta :P

A3 ciekawa z 10440, ale niestety w 30 sekund zaczyna wręcz parzyć na trybie HI. To nie to. A1 w trybie HI działa jak trzeba, nagrzewa się ale nie parzy. Latarka z naładowanego ogniwa bierze 1,01 A :P. W trybie średnim 160mA a w trybie najniższym ok 10 mA.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Mieliście rację :) Chroniony 10440 do A3 nie pasuje , tzn pasuje ale nie idzie dokręcić głowicy - brakuje dokładnie 1mm .

Jak tylko znajdę czas to oskalpuje akusa z płytki . Wtedy powinnien działać chyba że akurat użyje ich do innej latarki.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Lepiej zaopatrz się w zwykłęgo akusa a tego sobie zostaw. Szkoda rozpruwać folię tylko żeby pozbyć się płytki ;)

Teraz tylko wrzuć sobie tryb HI to po chwili można kawę grzać...szkoda że w tym trybie akku na krótko starcza.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

skaktus pisze:A3 ciekawa z 10440, ale niestety w 30 sekund zaczyna wręcz parzyć na trybie HI.
U mnie po minucie body ma ok. 45° C, a przednia szybka ok. 51° C (zmierzyłem termometrem dla dzieci do czoła/ucha). Pewnie pasty poskąpili pod diodę :|
clorox
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

clorox pisze: U mnie po minucie body ma ok. 45° C, a przednia szybka ok. 51° C (zmierzyłem termometrem dla dzieci do czoła/ucha). Pewnie pasty poskąpili pod diodę :|
To chyba jednak podaruje sobie tego li-iona a kupione 10440 poczekają na inną latareczkę.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Promocja w milhunt.pl i zauroczenie ślicznym, niebieskim kolorkiem iTP A3 spowodowało, że w końcu zdecydowałem się ją kupić i przetestować :mrgreen:
Obrazek
Pudełeczko, papierki, uszczelki, łańcuszek (który de facto waży więcej od samej latareczki, a do tego od nowości trochę wygięty i ogólnie kiepskiej jakości - od razu wylądował tam gdzie jego miejsce), to pierdółki, które jednak są dodatkowym i miłym akcentem po obcowaniu z OEMowymi latarkami z DXa.. ;)

A3 wykonana bez zastrzeżeń, dioda dobrze wycentrowana, twist działa lekko i przyjemnie, anoda trochę śliska ale przyjemna w dotyku - zobaczymy jak z wytrzymałością. Generalnie wszystko OK. To się ceni.

TK-701 czyli moja dotychczasowa lampka pełniąca rolę breloka oraz głównego źródła światła przy kluczach jest zauważalnie większa i cięższa od A3. W ostatnim czasie irytowało mnie to na tyle, że nosiłem przy kluczach tylko tani brelok z DX.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Klips bardzo fajny - latareczka chowa się cała w kieszeni, chociaż to taki bardziej bajer, bo wymiarowo i ze względu na sposób włączania to raczej typowe światełko do kluczy, a nie do noszenia luzem (zresztą z takimi wymiarami nawet byśmy nie poczuli gdyby wypadła z kieszeni). Nieco lepiej pomyślane jest to w Martacu gdzie jest klips jest dwu pozycyjny, więc można latarkę np. wpiąć w czapkę.

W porównaniu do mojego Tanka, A3 świeci minimalnie słabiej i węziej - głównie poprzez słabszy spill (ale to sprawka SSC w TK-701). Za to barwa jest znacznie przyjemniejsza dla oka niż ta z Tanka, no i mamy przydatne tryby, więc w razie czego można poświecić znacznie dłużej niż te ~40min.

Obrazek

Naprawdę fantastyczne maleństwo. A3 za sprawą twista jest malutka i leciutka, a przy tym urokliwie ładna. W zasadzie ciężko sobie wyobrazić ile światła można uzyskać z takiego maleństwa - niewiele większego i ważącego tyle co bateria AAA. Ja jestem nią zauroczony.

Szczerze polecam. Rewelacyjny prezent zarówno dla osoby nieoświeconej, jak i tej nieco bardziej wtajemniczonej :D
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

maba, racja. Fajna recka, latareczka klei się do łapek sama....zwłaszcza mojej 3 letniej córeczce-baaardzo przypadła do gustu
wkr
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 30 sie 2010, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wkr »

Przeglądałem sobie dziś necik i natknąłem się na ITP na XP-G R5. Na razie tylko cała seria A3 oraz Eluma S. :)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Czyli zamiast:

1.5lm -> 18lm -> 80lm mamy
1.8lm -> 22lm -> 96lm

20% jaśniej w każdym trybie
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Słabo trochę ale warunki odprowadzania ciepła na więcej nie pozwalają niestety - żeby było bezpieczenie.
Z li-ionem powinno być ciekawie :mrgreen:

Niestety ale u nas narazie chyba nie można jej kupić a szkoda bo bym wziął 1szt A3 z XP-G
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie wiem czy był by sens pchać do A3 z XP-G Li-ion-a. Przecież to by się ugotowało w minutę... Ja aktualnie mam A1, i to się już ładnie grzeje w trybie max, a A3 jest dużo mniejsza.

Myśle że XP-G to już przerost, a i XPG będzie nie wykorzystana ;)
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

ja mam zarówno A3 jak i A1 i teraz gdybym miał ponownie kupować to jedynie A1. Mocy ma znacznie więcej od A3
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ale i rozmiar inny, do kluczy warto mieć cosik małego, a coś z wygarem to inne zabawki
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Obrazek

A1 wcale nie jest nie wiadomo ile razy większa :)
ODPOWIEDZ