Zestaw na rower

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
karlosboy

Post autor: karlosboy »

kPietrzak, na screenie masz na dole
any coupon i obok klikasz na remove
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Sorki ,nie zwróciłem uwagi na ten kupon.
Nie widziałem może nigdzie 3szt. produktu pod BulkRate - może dlatego go przeoczyłem.... ;)

kPietrzak - zamów sobie od razu http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6211
Może Ci się przydać do poprawienia odprowadzenia ciepła,jak nie masz blaszki miedzianej :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

kPietrzak pisze: Próbowałem dowiedzieć się o pierwsze ładowanie 18650, ale znalazłem aby to info o sprawdzaniu temp. Trzeba je formatować?

Miałem przesyłkę $0.01, ale po kliknięciu bulkrate nabiło mi $1.79 - jak zresetuję koszyk i złożę zamówienie, to nie naliczy mi tego ponownie?
Formatować ogniw nie trzeba, tylko porządnie naładować.

Bulkrate nie klikaj przy tym zamówieniu - zyskałbyś tylko pod warunkiem, że brałbyś więcej niż 3 sztuki tego samego towaru i to też w zależności, jakie byłyby zniżki cen na dany towar. Zresztą ten kupon rabatowy możesz usunąć bez resetowania koszyka - służy do tego przycisk Remove tuż obok napisu BULKRATE który masz po lewej pod listą zamawianych towarów.
Pozdr.
Pikom
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kPietrzak »

Sprawdzałem czy mi nie da zniżki za te 2 uchwyty na kierownicę:P

Komarek34, znajdę w domu niejedną taką blaszkę wraz z narzędziami do obróbki.

Przelałem na PayPal jakieś 15zł za dużo - kiedyś były straszne problemy, aby wypłacić z PayPala, ale nie używałem tego kilka lat, może się coś zmieniło.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Problemów z wypłatą nie powinno być, tylko jak wypłacasz poniżej 500 PLN to jest pobierana opłata w wysokości 5 PLN o ile pamiętam.
Pozdr.
Pikom
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kPietrzak »

Po 23 dniach oczekiwania dostałem moja wf-501b;)

Ogólnie jestem zadowolony, ale w sumie mogłem trochę dozbierać i kupić coś większego i szerszego.

Zastanawia mnie kilka rzeczy:
Tryby zmienia się poprzez 2 szybkie kliknięcia, ale da się to też zrobić poprzez "niepełne" kliknięcie - wciskam przycisk dość daleko, ale nie na tyle, aby usłyszeć kliknięcie i tryb sam mi się zmienia.

Na module są jakieś brązowe plamki, to normalne u chińczyków?

Jak wsadziłem świeżo naładowanego akusa, to bardzo szybko się grzał(porównując do tego, który wsadziłem wcześniej(prosto z DX, nie ładowany u mnie)). Latarka grzała się bardziej na głowicy, niż na body, ale korpus był prawie tak samo ciepły jak góra i akus po wyjęciu tez był nagrzany. Więc nie wiem, czy grzała się głowica i akumulatorek jednocześnie, czy, na świeżym aku głowica grzała się bardziej i ciepło się przeniosło w dół.

Ogólnie jest spoko - widać wszystkie doły na asfalcie i w lesie też jako tako sobie radzi.
Dzięki wielkie za pomoc;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
kPietrzak pisze: ale da się to też zrobić poprzez "niepełne" kliknięcie - wciskam przycisk dość daleko, ale nie na tyle, aby usłyszeć kliknięcie i tryb sam mi się zmienia.

No w sumie to jest "normalny" sposób zmiany trybów, "Tak to się robi w Chicago" ;)
To jest właśnie osławiony "klik"
kPietrzak pisze:Na module są jakieś brązowe plamki, to normalne u chińczyków?

Jeśli na zewnątrz to jest OK, to po prostu technologiczne pozostałości po przygotowaniu i napylaniu refa.
kPietrzak pisze:Latarka grzała się bardziej na głowicy, niż na body, ale korpus był prawie tak samo ciepły
Niestety te latarki odbierają ciepło z modułu poprzez krawędź reflektora (mówię o nie zmodowanych) co powoduje, że ciepło idzie od przodu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Marcin1312
Posty: 7
Rejestracja: środa 02 lut 2011, 21:10
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Marcin1312 »

Witam.
Jestem nowy tutaj na forum, witam wszystkich i mam nadzieję, że zazwyczaj znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, i nie będę zamęczał innych swoimi pytaniami :)

Czytam forum od tygodnia i doszedłem do wniosku, że na moją pierwszą latarkę rowerową najlepiej będzie się nadawała ta, którą kupił założyciel tego tematu: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-39359 , w ogóle mam zamiar kupić dokładnie taki sam zestaw,
ale czytam, także w innych tematach, coś o przegrzewaniu się tej latarki [zaznaczam, że jestem laikiem w tych sprawach] i czy w związku z tym zamówić do tej latarki jeszcze jakiś driver? Czy jest to konieczne?
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

Marcin1312, Witaj

jednak zastanów się czy nie kupić jednak solarforce z kaidomain zresztą w tym wątku już pokazaną. Lepsze odprowadzanie ciepła z modułu przez dodanie blaszki miedzianej, ogniwo do koszulki termo lub owinąć izolacją żeby się nie tłukło ... i fajna latarka dobrze wykonana w dobrej cenie. A sterownik warto wymienić na coś lepszego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Marcin1312, nie kupuj 501B. Z tego co ostatnio czytałem to strasznie kiepsko wykonane w porównaniu do 502B. Za 0.1$ drożej masz 502B z XML.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Marcin1312
Posty: 7
Rejestracja: środa 02 lut 2011, 21:10
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Marcin1312 »

Dzięki za rady, ale tego się bałem ;)
Naczytałem się o mc-e i ssc, że najlepiej na rower kupić coś takiego, o xm-l zbyt dużo nie wiem, czy to będzie porównywalne czy też może lepsze? Widzę tylko, że http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55238 ma krótszy czas świecenia na jednym aku. Myślałem też o czymś takim: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-39738 ..., ale to już max cena.
Solarforce z tego co czytam jest fajna, ale czy musiałbym do niej dokupić sterownik, bo widziałem, że koś miał problem z tą latarką. Ale ta obudowa wydaje się lepsza niż Ultrafire.
Może napiszę do czego ma mi służyć latarka rowerowa. Więc mieszkam na wsi, jeździłbym raczej po spokojnej, mało uczęszczanej okolicy, także drogą przez las, ale to jazda spokojna, więc nie potrzebuję czegoś super, do tego jest to moja pierwsza latarka, więc zobaczę czy dopadnie mnie mania światełek, jak ją wypróbuję...

[ Dodano: 7 Luty 2011, 15:25 ]
Ok, wziąłbym tego Solarforce http://kaidomain.com/ProductDetails.asp ... ctId=10965 , czytałem, że "...Na początek należy zapewnić odpowiedni kontakt termiczny piguły z body. Fabrycznie jest tam... powierze. Lepiej, aby znalazła się w tym miejscu miedź :) Zatem wpasowujemy blaszkę miedzianą grubości 0,3mm, taka akurat idealnie pasuje do body Solraforce L2...", więc mam pytanie, czy coś takiego będzie ok: http://www.dealextreme.com/p/soldering- ... -1-5m-9159 , czy lepiej poszukać jakiejś blaszki w rodzimych sklepach? Czy po takiej przeróbce wszytko z tą latarką będzie ok? Czy też koniecznym jest dokupić jakiś sterownik? Zaznaczam, że na początek przygody ze światłem, nie potrzebuję jakiejś wielkiej ilości światła.

[ Dodano: 7 Luty 2011, 15:38 ]
Chyba, że przy tej: http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55238 nie trzeba by było robić innych przeróbek, to wziąłbym ją.

[ Dodano: 7 Luty 2011, 21:23 ]
Ok, zamówiłem latarkę Solarforce na Kaidomain. Resztę zestawu zamówiłem na DX. Ciekawe która przesyłka dojdzie pierwsza... Teraz muszę poszukać jakiejś płytki miedzianej 3mm, pastę, nad driverem się zastanowię jeszcze.

[ Dodano: 28 Luty 2011, 18:14 ]
Ok, równo po 3 tyg od zamówienia doszła przesyłka z DX, latarka z KD jeszcze nie doszła. W DX się pomylili, bo przysłali mi 2 pojemniki na baterie, zamiast jednego [chyba, że to jakaś rekompensata...]. Poza tym wszystko jak w zamówieniu. Ogniste się ładują.
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kPietrzak »

Tam chyba były 2 pojemniki. Przynajmniej ja taka zamawiałem i tak dostałem. Jeden pojemnik był tylko kilka groszy tańszy od 2.
ODPOWIEDZ