Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Pomijając, że polski tracking został wyłączony. Nie wiesz coś na ten temat? Usterka czy celowe działanie?
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Oj,ma teraz Poczta większe problemy niż testowa trakingu.....
15 wracam do pracy do się dowiem co w trawie piszczy.... ;)
Pozdrawiam
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Osoby które czekają na przesyłkę,jak najszybciej niech dzwonią na pocztę główną w swoim mieście! Ja dzwonilem dopiero dziś okazało się że jest. Zapewne leży tam od tygodnia. Jedną dostałem 6.12 jak bym zadwonił wcześniej już bym ją miał. Dzwońcie na rejony,na śledzenie przesyłek nie ma co liczyć. moje miały status opuszczenia HK 30listopada.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Xter pisze: Dzwońcie na rejony,na śledzenie przesyłek nie ma co liczyć. moje miały status opuszczenia HK 30listopada.
Obyś nie wykrakał ;) Dzwoniłem ponownie na infolinię PP i info jak zwykle, że nie mają takiej przesyłki, ale... zasugerowali telefon na lokalną pocztę bo "tracking jest usługą dodaną, nieobowiązkową i może nie działać". Zadzwoniłem i miła Pani nabrała wody w usta po sugestii, że może mają paczkę, a "awizo zagubiło się". Mam zadzwonić później, sprawdzą...

[ Dodano: 14 Grudzień 2010, 12:45 ]
Czeski film c.d. Poczta główna nic nie wiem, sugeruje przetrzymanie przez celników. Poczta lokalna nic nie wie. Ciekawe czy HKP nie pomyliło samolotów przy pakowaniu i nasze latary leżą gdzieś na kanarach ;)
Pozdrawiam, Tomasz
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

ja dziś otrzymałem paczkę z Kaidomain

zamówienie było złożone 26 października, na kwote $1,37 czyli ok 4,10zł zapakowane 29 października dalej nie wiem co się z nim działo bo nie wykupiłem trackingu, w każdym razie dziś dotarło.

Jako ciekawostka mogę napisać, że na liście są znaczki na kwotę 5,30 HKD czyli ok 2,20zł
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Otrzymałem dziś tą wysłaną 30 :)
Ostatnio zmieniony wtorek 14 gru 2010, 14:52 przez evolucja, łącznie zmieniany 1 raz.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze:Otrzymałem dziś tą wysłaną 30 :)
Sprawdzisz na kopercie daty nadania, clenia czy co tam jeszcze jest? I czy celnicy w niej grzebali? Paka z DX czy innego sklepu?
Pozdrawiam, Tomasz
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Sprawdzałem czy na kopercie są jakieś stemple z datą, i tylko jest jeden z dzisiejszą datą. Więc możliwe że dopiero co przesyłki wysyłają. A celnicy nic też nie dorzucili.
Bucz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bucz »

Ja również się pochwalę ;-)

Dziś udało mi się odebrać przesyłkę wysłaną (wg trackingu HP) 1 grudnia z HK.
W trackingu PP jej nie było.

Celnicy raczej jej nie przetrzymywali, bo oprócz szczątkowej zielonej pieczątki nic innego na kopercie nie było.

IMHO, biorąc pod uwagę co się dzieje w placówkach pocztowych (minimum godzina stania w kolejce, fałszowanie awiz, zagubione przesyłki) nasza poczta po prostu się nie wyrabia.

Pozdrawiam
Bucz
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Wysłane 2.12.2010 przyszło 14.12.2010. Nie jest źle.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Ja wczoraj dostałem list który został nadany we wrześniu :mrgreen:
klesni
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 mar 2010, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klesni »

karlosboy pisze:Ja wczoraj dostałem list który został nadany we wrześniu :mrgreen:
Czyli jest i dla mnie szansa bo czekam na paczkę wyłaną z HK 10 października 2010 r. :))))
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Solarforce robi sobie jaja :( Trzy maile, a oni mantrują... Obiecali sprawdzić stan rzeczywisty, a wklejają status z HKP :evil:

Dear friend,
Thanks for your email.
Outward Registered Letter
Print friendly version
Destination - Poland
The item (RB0xxxxxxxxHK) left Hong Kong for its destination on 30-Nov-2010
As shippment is busy, so there is delay for shipping
But it should be arrive to you within 1 week
Thanks for your order ocne mroe and nice to do busienss with you
Thank you very much for your order ocne mroe and ncie to do business with
you
Thank you
Regards
Sales Team
Pozdrawiam, Tomasz
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

TMK, ja mam tak samo, tez z Solarforce, też wysłana 30 listopada i ... nadal jej nie mam :zly:
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Premislaus pisze:TMK, ja mam tak samo, tez z Solarforce, też wysłana 30 listopada i ... nadal jej nie mam :zly:
Pisałeś coś do nich czy czekasz cierpliwie? :wink:

O dziwo z China Post niespodzianka "departure from outward office of exchange", jeszcze okaże się, że przegoni SF... To byłyby jaja o które DXa nigdy bym nie posądził :mrgreen:

ps. daj znać gdyba paka dotarła, szczególnie kiedy trafiła tak naprawdę do Polski - może uda się odczytać z pieczątek na kopercie.
Pozdrawiam, Tomasz
ODPOWIEDZ