Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Raczej szczęście, moja "left Hong Kong" 1-go i do dziś nie pojawiła się ani w śledzeniu PP, ani w moim domu...
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Wczoraj przyszła paczka wysłana z DX daaaaaaawno a oznakowana jako "left" z HK Post 01.12 a dzis taka z 02.12. Paczka która opuściła HK 06.12 wciąż idzie... W każdym razie "coś drgnęło" :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

Moja z bodajże 10-LIS tez doszła dzisiaj. Dnia 2-GRU była "left" z HongKongu.Coś drgnęło:)Choć zapewne dzisiejsze zamówienia będą szły nawet dłużej niż miesiąc(Święta)....
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

To śledzenie na stronie poczty coś nie działa prawidłowo. Przyszły mi 2 paczki których nie mają w systemie.
... i wszystko jasne ;)
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

freebike pisze:To śledzenie na stronie poczty coś nie działa prawidłowo. Przyszły mi 2 paczki których nie mają w systemie.
No bo nie wiem czy wiecie, ale śledzenie tak naprawdę nie działa dla przesyłek poleconych, a tak traktowane są te które przychodzą z DX czy innych sklepów.
http://sledzenie.poczta-polska.pl/ - paczki krajowe, przesyłki wartościowe, pobraniowe. W chwili obecnej generalnie nie ma systemu śledzenia przesyłek poleconych
Możliwe więc, że dostęp do śledzenia poleconych z zagranicy był po prostu udostępniony przez przypadek i właśnie ten błąd naprawili :wink:
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Dostał ktoś z Was przesyłkę wysłaną z HK 30.11.10? Z 02.12 mam, a tamte nadal gdzieś znikły. Poczta nie przyznaje się, tracking nie działa, czeski film.
Pozdrawiam, Tomasz
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

Ja wciąż nie mam przesyłek wysłanych 29, 30 listopada i 2 grudnia
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

TMK, też z 30.11 nie mam. Dokładnie ta sama sytuacja. Może ruski sobie zostawiły?
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze:TMK, też z 30.11 nie mam. Dokładnie ta sama sytuacja. Może ruski sobie zostawiły?
Oby nie. Czekam i czekam na body L2P i doczekać się nie mogę :)


apropo poczty, dzwoniłem na infolinię i dziś po południu niby tracking ma z powrotem zacząć działać
Pozdrawiam, Tomasz
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Ja otrzymałem z 30 jedną przesyłkę i ją widziałem w śledzeniu. A druga znikła gdzieś. I nie wiem co się z nią dzieje. I w śledzeniu jej nie widać. Była mniej wartościowa niż pierwsza.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Xter pisze:Ja otrzymałem z 30 jedną przesyłkę i ją widziałem w śledzeniu. A druga znikła gdzieś. I nie wiem co się z nią dzieje. I w śledzeniu jej nie widać. Była mniej wartościowa niż pierwsza.
Wysłałem dzisiaj maila do Solarforce'a aby sprawdzili czy rzeczywiście przesyłka wyszła 30.11.2010 z HK. Jak odpowiedzą konkretnie, dam znać. Z DX nie mam siły korespondować.

[ Dodano: 9 Grudzień 2010, 20:56 ]
I dostałem odpowiedź, czyli wklejona stopka nr 6 ;)
Początek grudnia, duże obłożenie HKP, szczęśliwi że paczka opuściła HK, uzbroić się w cierpliwość, dziękują za kontakt ble ble ble. Automat pominął moje pytanie czy rzeczywiście przesyłka opuściła Hong Kong...
Ogólnie lipa, trzeba czekać. Szkoda, że nigdzie nie ma podglądu na rzeczywisty status przesyłki.
Pozdrawiam, Tomasz
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Z ciekawości wpisalem numer przesyłki na stronę poczty którą już dostałem. Podane jest że nie ma takiego identyfikatora. Wiem że ktoś pisał że tylko paczki wpisują. Ale tak jaja są z ich stroną.
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

Przesyłka, która wyleciała 6.12 z solarforce poczta HK dotarła ;) , w śledzeniu na PP oczywiście jej brak.
Ale po tych wysłanych z lightake i focalprice 30.11 i 1.12 nadal brak śladu. :zly:
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

adam1271 pisze:Przesyłka, która wyleciała 6.12 z solarforce poczta HK dotarła ;)
Fajnie... moja z Solarforca wyleciała (?) 30.11 i nie doleciała... :-|


Przy okazji, DX coś przekombinował z przejściem na chińską pocztą, od 02.12 mam "posting..." i zero zmian statusu. To ma być lepiej niż HKP? Wolne żarty. Nie dotarły do mikołaja i nie dotrą pod choinkę przy takim tempie.
Pozdrawiam, Tomasz
salmon
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 15:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: salmon »

Też mam posting... od 02.12 na CP. Co oznacza ten status? Myślałem że to już do mnie leci :-(
ODPOWIEDZ