Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Koledzy, bez paniki... wszystkie Poczty maja teraz duże opóźnienia. Przesyłka z Anglii wysłana 22.11 doszła dopiero dziś choć zwykle szły takie przesyłki ze trzy dni. Z kolei krajowa przesyłka priorytetowa nadana w zeszły wtorek (powinna być w środę na miejscu) doszła dopiero dziś... Tak więc wszędzie należy spodziewać się opóźnień. Ja już nawet nie patrzę na tracking moich przesyłek z DX żeby się nie denerwować :)
Pozdr.
Pikom
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Pikom, tylko nam się głównie rozchodzi o totalny burdel w przesyłkach. I o ile dotychczas problemy były tylko z DX, to obecnie doszły również te z PP - rejestracja przesyłek i śledzenie, różne terminy dostawy dla różnych przesyłek....
Dla mnie nie ma problemu, mogę nawet dwa tygodnie jeszcze czekać, byle bym wiedział co się dokładnie z moją przesyłką dzieje.
A tak to stanęło na opuszczeniu HK 30.11 i od tej pory słuch o niej zaginął.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

To mogę Cię pocieszyć - po zeszłorocznych przebojach spodziewam się, że w tym roku będzie jeszcze gorzej i jeszcze więcej przesyłek przyjdzie z poślizgiem ponad miesiąc lub dwa. Nie zdziwiłbym się gdyby część nie przyszła wcale. Taki to okres przedświąteczny...
Pozdr.
Pikom
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Nie jest tak źle... :)
Moje zamówienia z Kai i Focala dostały status " is being processed for departure from Hong Kong as of 7-Dec-2010". Oba zamówione 29.11.
A to już jakiś tam postęp w porównaniu z poprzednim leżakowaniem przez 2 tygodnie tych przesyłek z DX...
W każdym bądź razie to były ostatnie zakupy w tym roku-zaczyna się tam zapewne niezły młyn...
Pozdrawiam
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

Moją paczke wpisali do systemu w PP. Wczoraj otrzymala status Rejestracja przesylki Warszawa 21:42. Ciekawe jak dlugo beda rejestrowac. Wslana z HK 2 grodnia
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Twoja paczka została 2.12 wciągnięta w HK na list przewozowy do PL...Od tego momentu HKPost "traci"nad nią kontrolę.
A kiedy wyleciała?-nie wiadomo. To zależy od miejsca w ładowniach samolotów.
W PL i na całym świecie działa to tak samo.
Czasem przesyłki leżą 2-3 dni na kargo i czekają na miejsce.
Teraz na lotniskach jest sajgon.
A skończy się prawdopodobnie pod koniec stycznia-jak zwykle :)
Pozdrawiam
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Moje zamówienie z 3.11 zostało zarejestrowane w HP w 3 porcjach 10.11, 18.11 i 25.11, najpierw ta z 10go otrzymała status left na 02.12 a następnie pozostałe. Wczoraj otrzymałem dwie ostatnie bez rejestru na PP, a dzisiaj widzę że ta z 10.11 jest zarejestrowana 06.12 o godz.22. Tylko ta jest najgrubsza z latarką, ogniwami, ładowarką i 10 włączników. Pewnie skierowali na cło i zarejestrowali, a tamte poszły prosto do doręczania i już je mam.
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

A moja byla rejestrowana i juz ja wyrejestrowali :P Brak przesylki o podanym identyfikatorze. A mam nr skopiowany i tylko odswierzam.

Dziwna ta nasza poczta
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Moja też już zniknęła z PP, "brak przesyłki..." , 2 godziny temu była.
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Ale nie macie się co tym przejmować myślę, przynajmniej jest pewność iż już ją otrzymali i jest w polsce. Teraz albo czekacie, albo się do nich dobijacie i próbujecie przyspieszyć dostawę.

Ja się już martwić zaczynam poważnie. Ostatni słuch po przesyłce to 'left HongKong' dnia 30.11.
Od tego czasu nikt nic o niej nie słyszał. Do polski nie doleciała...
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze: Od tego czasu nikt nic o niej nie słyszał. Do polski nie doleciała...
Nie zaczynaj znów o samolotach i ich braku, bardzo Cię proszę :) Moja także z 30.11 i także niewidoczna na stronie naszej poczty. Jednak od zeszłego tygodnia tracking poczty zgłupiał i raz pokazuje opis (innej), raz jako nie znaleziona. Trzeba czekać i tyle, wielkiego wyboru nie mamy.
Pozdrawiam, Tomasz
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

A moze poszla do oclenia i dostaniemy przesyleczki na swieta z rachunkiem do zaplacenia :/
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Lobo pisze:A moze poszla do oclenia i dostaniemy przesyleczki na swieta z rachunkiem do zaplacenia :/
Większa wartość, czy poniżej "progu" celnego? Negocjuj z celnikami, Chińczycy mocno zaniżają wartości deklarowane ;) Prędzej wskoczy VAT.
Lobo pisze:A moja byla rejestrowana i juz ja wyrejestrowali :P Brak przesylki o podanym identyfikatorze. A mam nr skopiowany i tylko odswierzam.

Dziwna ta nasza poczta
Mam to samo :)
Pozdrawiam, Tomasz
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

Nie wiem jaka kwota jest do oclenia, u mnie wartos paczki to 53 dolary ale mam nadzieje ze zanizyli lub nie podali tego na paczce.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Lobo pisze:Nie wiem jaka kwota jest do oclenia, u mnie wartos paczki to 53 dolary ale mam nadzieje ze zanizyli lub nie podali tego na paczce.
Cło jest od 150 euro, może Cię spotkać VAT - przesyłka powyżej 22 euro. Ciekawe ile wpisali na paczce?



A tak w ogóle, to strona poczty jest obecnie sypnięta (baza danych), nie pokazuje nawet dostarczonej przesyłki z przed paru dni.
Pozdrawiam, Tomasz
ODPOWIEDZ