Doradzenie w sprawie kupna latarki przedniej do roweru.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Jeżeli nie widziałeś to zobacz jeszcze sku.35077
bardzo sympatyczna lampka.
Pozdrawiam,
Michał
psp360
Posty: 54
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: O-ka

Post autor: psp360 »

pytam się o lampkę do roweru ? pytam, więc piszę w dziale do tego przenaczonym
pytam się o doradzenie w sprawie kupna latarki przedniej do roweru ? pytam, dlatego pisze w temacie który tak się nazywa.

na każdym forum na jakim piszę, praktykowane jest takie coś że nie wolno założyć nowego tematu, skoro istenieje już taki ktory ma taki sam temat/porusza ten sam problem.

skoro Ty już lampkę kupiłeś czy tam wybrałeś, to czego mnie osądzasz o śmiecenie ?

wogóle to jest kpnia żeby moje posty związane z wyborem lampki znalazły się w różnościach
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Staż 7 dni, prawie 40 postów - moja rada: użyj szukaj, czytaj a dopiero własne posty.
Co do latarki kup sobie A10B + ładowarka/uchwyt/18650, jak się spodoba to używaj,
jak będzie za ostro to można wstawić XPG R5 - będzie szeroko, albo sprzedaj.
Jest pełno chętnych, który nie chcą/mogą kupować w CHRL i czekać nie wiadomo ile (idą święta).
Jak chcesz trochę drożej to są gotowe z XPG R5, a za ~30$ masz już duży wybór,
za ~80$ masz dzień w nocy.
Możesz też na alledrogo kupić Bocialarkę (testowana/dobre wykonanie/gwaracja).
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

psp360, mam dla Ciebie obiecane porównanie ilości światła i szerokości promienia lampek z modułem P60.
maczywko
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 20:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maczywko »

Witam wszystkich,

Od paru dni przeglądam to forum i różne internetowe oferty lampek rowerowych. Nie byłem w temacie od paru lat i jestem zaskoczony postępem, jaki się w tym czasie dokonał. Dotychczas używałem CatEye'a HL-EL500 z diodą podmienioną na SSC P4 bin U.
Niestety dłużej czytam powyższe treści, tym większy mętlik mam w głowie i nie znajduję odpowiedzi. W związku z powyższym mam banalną prośbę o polecenie lampki przedniej:

- montowanej na kierownicy
- zasilanej ogniwem 18650 (umieszczonym wewnątrz)
- dającej możliwie dużo światła
- świecącej raczej szeroko niż wąsko (rozumiem, że zoom się w praktyce nie sprawdza)
- posiadającej dużą rozpiętość trybów (w celach oszczędnościowych)
- wolnej od rozmaitych wad wynikających już z samej konstrukcji, które laikowi takiemu jak ja nie przyszłyby nawet do głowy, a często są tu wykazywane
- w cenie od 100-200zł (bez dodatkowego osprzętu)

Dodaję, że:
- nie mam oporów przed zakupem na DX
- skłonny jestem zapłacić więcej, jeśli wnosiłoby to faktycznie nową jakość
- wolałbym osobiście przy tej lampce już nic nie majstrować

Z góry przepraszam wszystkich wszystkich, którzy dostrzegą w moim poście nadmierne wygodnictwo, i proponuję im, aby mnie zignorowali :) Liczę, że znajdzie się parę osób mających akurat czas i ochotę odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

$80 za komplet odpowiada? :)

MagicShine MJ-808 HA-III
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Łukasz
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Łukasz »

Witajcie ponownie,

W końcu dotarła do mnie przesyłka z DX. Jak pisałem, zamówiłem latarkę WF-501B i driver, polecony przez Fredka.

Oto stary i nowy driver:
Obrazek

Obrazek

Czy moglibyście napisać lub pokazać na rysunku, jak teraz podłączyć ten driverek? Głupio mi zadawać takie lamerskie pytanie, ale coś nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi samodzielnie. :( Rozumiem, że tę płytkę, na której teraz siedzi przełącznik, trzeba wywalić (albo dokupić nową sprężynkę i przełącznik), a zamiast niej wmontować driver. Sprężynkę muszę dolutować do tego kółka w centrum po spodniej stronie drivera, ale gdzie podłączyć końcówki przełącznika?

Planuję najpierw sprawdzić, jak mocno będzie świecić latarka przy trzech fabrycznych 7135, a najwyżej później dodać w wolnym miejscu czwarty (sam tego nie przylutuję, za małe, nie umiem - a nuż okaże się, że wcale nie trzeba). Z tym chyba nie będzie żadnego problemu, którego nie przewidziałem?

Byłbym też wdzięczny, gdyby ktoś pokazał mi zdjęcie dorobionej piguły, poprawiającej odprowadzenie ciepła w tej lub podobnej latarce.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Niestety, ale coś mi się obrazki nie chciały załadować, ale z tego co zrozumiałem to chyba coś pokręciłeś. Włącznika się nie wymienia, a driverek jest w pigule i do niego jest przylutowana sprężynka kontaktowa. Trzeba odlutować przewody od LEDa i następnie odlutować driverek od piguły, potem przez otwory po przewodach do LEDa wypychasz delikatnie jakimś małym wkrętakiem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Łukasz
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Łukasz »

Ach, dzięki, no oczywiście, że pokręciłem. A gdzie potem podłączyć + i - diody? Tu jest ten driver na zdjęciu: http://lh4.ggpht.com/_UlNyMac6h0w/SaNns ... 207612.jpg

Czy plus diody ma być podłączony tam, gdzie na driverze jest symbol +? A minus tam, gdzie Q1, po przeciwległej stronie?
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

tak jak mówisz podłączenie jest ok.
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Dzisiaj otrzymałem wreszcie przesyłkę którą zamówiłem 30.10 a na pocztę w HK została dostarczona 08.11 U nas w polsce została przez pocztę zarejestrowana 03.12 a dzisiaj 06.12 otrzymałem. Można powiedzieć że cały miesiąc przeleżała na pocztach,a czas mojego oczekiwania trwał miesiąc i jeden tydzień. Nie dostałem ogniw,co w sumie jest najważniejsze aby latarkę sprawdzić.
Pytanie mam do was odnośnie ładowarki Ultrafire wf-139
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21972
Nie pamiętam jak się nazywa część która ładuje baterie CR123A,czy wy jak otrzymywaliście tą ładowarkę to również tego nie dostaliście. Jest tylko ładowarka i kabel podłączeniowy do zapalniczki w aucie.
A może przy tej ładowarce bez problemu się ładuje baterie CR123A??
W przesyłce dostałem kartęczke odnośnie nie wysłanych opgniwach. Czy pisać do nich czy poczekać? Ponieważ jeszcze mam jeden tracking,zapewne to sąogniwa. Ale ta paczka nie została zarejestrowana jeszcze w polsce, niemam pewności czy oni ją w rzeczywistości wysłali.
Jeśli wszystko zostanie mi dostarczone postaram się opisać moją opinię o niej. I o całym osprzęcie.
Na co zwrócić uwagę przy tej latarce,co sprawdzić. Zamówiłem tą latarkę
Ultrafire WF-502B Cree XPE-WC-R2 5-Mode 280-Lumen Memory LED Flashlight (1*18650)
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25370

Odkręciłem przód latarki i się okazało że to jest chyba dioda XP-G R2
Co z tym fantem zrobić ja zamówiłem XPE-WC-R2
I gdzie się oring gumowy zakłada,ponieważ przy niej niemam.


Innym oczekującym mogę jedynie powiedzieć aby byli cierpliwi
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Co do miejsc założenia oringów to poczytaj tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... light=502b - widać zazwyczaj gdzie są pozakładane. Co do sprawdzenia - sprawdź włącznik i ewentualnie popraw styki.

Ja do tej latarki kupiłem od razu komplet włączników na wymianę: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15879

A co zrobić z ewentualnie pomylonym modułem? Pisać do DX z wysłaniem zdjęć itp.

Co do ładowania CR-ek w WF-139 - potrzebne Ci będą jakieś kawałeczki metalu by podłożyć pod minus ogniwa w czasie ładowania (ja tak robię, wkładam duże nakrętki jak nic innego nie mam pod ręką) lub musisz wewnątrz polutować kabelki do bocznych styków. Ale nawet po takim lutowaniu nie będzie jakoś super wygodnie z ładowaniem CR-ek w bocznych złączach. Ja tam wolę wkładać w standardowe uchwyty tylko właśnie z zastosowaniem dystansików / przedłużek / spacerów / jak to tam zwać... ;)
Pozdr.
Pikom
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

Witam
Dzisiaj rownierz i do mnie doszla przesylka

1 03529 Flat to Round Power Plug Convertor x1 Shipped $0.87
1 00936 DSD 18650 CR123A Charger Black x1 Shipped $6.87
1 20392 TrustFire Protected 18650 3.7V True 2400mAh Rechargeable Lithium Batteries (2-Pack) x1 Shipped $9.57
1 08274 Universal Bicycle Mount x1 Shipped $1.80
1 19767 SpiderFire SSC P7 SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlight with Strap (1*18650) x1 Shipped $33.03
Total: $53.84

Jeszcze nie testowalem w terenie ale jest to moaj pierwsza latarka rowerowa tego typu i naprawde ma powera:)
ODPOWIEDZ