Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
karlosboy

Post autor: karlosboy »

U mnie pojawiła się paczka wysłana 2 grudnia z HK. Przy dobrych wiatrach dzisiaj ją dostane :smile:
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

a u mnie pustka. Ani paczki z poczty HK z 30 listopada, ani z 29 listopada z CHP. Po prostu bryndza :evil:
Bucz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bucz »

Witam wszystkich forumowiczów,

po tygodniach studiowania forum, wybraniu pierwszych latarek, zdecydowałem się zamówić je na DX.
Zamówienie zostało podzielone na dwie części, druga została nadana tydzień po tej pierwszej.

Tak jak i Wasze przesyłki do zeszłego tygodnia leżały na poczcie w HK.

Z końcem listopada pojawiła się informacja, że "starsza" przesyłka wyleci 1 grudnia. W tym dniu rzeczywiście zmienił się jej status na "left". Żeby było ciekawiej, tego samego dnia po południu druga przesyłka, otrzymała ten sam status.

Dzisiaj otrzymałem tą drugą przesyłkę (przed chwilą był listonosz), która szła cały czas za tą pierwszą... Żadna z nich nie jest widoczna w trackingu PP (http://sledzenie.poczta-polska.pl/)...
Czyżby pierwsza (z latarkami) utknęła u celników? :-(

Pozdrawiam
Bucz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Właśnie przed chwilą otrzymałem przesyłkę,która została:
-zakupiona 11.11
-wysłana z DX 13.11(data z koperty)
- z HK wyszła 01.12
-nie pojawiła się w trakingu PL :mrgreen:

Druga wyszła z HK 2.12 więc może jutro dotrze do mnie( w trakingu PL też jej nie ma..)

Jako ciekawostka-przesyłka,która ponoć wyszła z HK 30.11 nadal "nie istnieje"....Tak więc doręczanie jest dziełem przypadku-ale coś się ruszyło!!!!!
Pozdrawiam
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Dzisiaj przyszła paczka 1/3-była w trackingu.
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Ale szczęściarze ci którzy dostali już przesyłki. Ja nadal nic nie dostałem,a do tego paczka która ma tracking na dx,na poczcie jeszcze jej nie zarejestrowali.
karlosboy

Post autor: karlosboy »

No i listonosz paczuszkę dostarczył :mrgreen:


A10B na prezent już jest, teraz kilka modów i będzie cacy sztuka ;)
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Xter pisze:Ale szczęściarze ci którzy dostali już przesyłki. Ja nadal nic nie dostałem,a do tego paczka która ma tracking na dx,na poczcie jeszcze jej nie zarejestrowali.
Nie łam się :mrgreen:
Do mnie doszła paczke , która nie istnieje w systemie trakingu :)
Jest więc szansa,że i Twoja dojdzie.....
Pozdrawiam
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Ja też jestem dziś szczęśliwy,dostałem paczkę tą zarejestrowaną. W drugiej są ogniwa. Dostałem też kartkę co niezostało wysłane czyli ogniwa,mam nadzieję że wysłali. Chociaż w statusie na poczcie HK jest left. Czy pisać do nich??
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Kurcze, ile wiadomości po weekendzie! :) Czyli są już osoby które otrzymały przesyłkę kiedy ta wyleciała z HongKongu 30.11 ale nie widzieli jej na śledzeniu PP?

Komarek34, pisałeś w kilku miejscach, że masz możliwość sprawdzenia przesyłek. Czy ta Twoja która nie jest widoczna na sledzenie.poczta-polska.pl jest widoczna w wewnętrznym systemie PP?

Xter, a widać ja w trakingu PP?
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Ciężko powiedzieć czy ona wyszła 30 czy 02. Poczta zarejestrowała ją 03 tak jak pisałem. I widziałem ją w śledzeniu. Druga przesyłka nie została zarejestrowana do tej pory. Więc nie wiem nawet czy ona wyleciała z HK.

Czy byście mogli zobaczyć mój temat odnośnie tego zamówienia w dziale Latarki Rowerowe.
Bo mam małe obawy odnośnie latarki,a to nie jest to miejsce aby tutaj o tym rozmawiać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 gru 2010, 18:35 przez Xter, łącznie zmieniany 1 raz.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Evolucja
tej mojej nie było w systemie ogólnym. W wewnętrznym nie mam na razie możliwości sprawdzić-jestem na L4 :cry:
Przesyłka widmo.I to w tym wszystkim najdziwniejsze.ma pieczątkę z celnego,była jako polecony.
Podejrzewam,że w wewnętrznym systemie istnieje-sprawdzę po 15tym jak wrócę do roboty :)
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Komarek34, a nie mógłbyś zadzwonić do nich teraz i się zapytać czy ją widzą? Ewentualnie podaj mi jej numer to sam zadzwonię i się spytam :) To w sumie rzuciło by bardzo dużo światła na tą sytuację.
Gorzej jak doszła, a nie jest zarejestrowana ani tutaj ani tutaj....
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Nasza cudna poczta znów ma bałagan, żeby nie napisać dosadniej... Trzy koperty wyleciały 30.11, jedna dziś w domu, a na stronie PP jeden wpis "wysłane z Warszawy". Pozostałe dwie gdzieś są...
I to tyle co do prezentów dla dzieci na mikołaja. W dodatku mam paczkę z ostatniego z zamówień :)
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
tboniasty
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 08:11
Lokalizacja: Łopole

Post autor: tboniasty »

W TV reklamują cudowny produkt pod nazwą www.paczkapocztowa.pl, a tak naprawdę ten tracking w PP to jakaś farsa hehe
Obrazek
ODPOWIEDZ