Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Właśnie mam left na reszcie paczek po za jedną. No to się chłopaki ogarniają. Śnieg jest, Mikołaj może pędzić ;)
... i wszystko jasne ;)
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

I dalej nie wykrywa jej na stronie PP. Jak dlugo czekac? Myslicie ze jest juz sens dzwonic i sie o nia pytac?
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Samolot z Moskwy(HK>Moskwa>Warszawa) wylądował wczoraj o 22 z hakiem. Moich paczek cały czas nie ma w polskim trackingu.

Co ciekawe na DXie robiłem 3 zamówienia 5.11 8.11 i 12.11 i teoretycznie wszystkie poleciały samolotem 1.12.
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Nie powinni ich tak długo księgować...
Awatar użytkownika
tboniasty
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 08:11
Lokalizacja: Łopole

Post autor: tboniasty »

Dziś rano tyż nie ma w trackingu PP...
Obrazek
Lobo
Posty: 24
Rejestracja: piątek 12 lis 2010, 14:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: Lobo »

możne w celnym leży :/
Ostatnio zmieniony piątek 03 gru 2010, 09:09 przez Lobo, łącznie zmieniany 1 raz.
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Wczoraj dzwoniłem ale już za późno było. Dziś jeszcze spróbuję. Te śniegi ich zatrzymują.

W celnym nie leży bo powinni go najpierw zaksięgować i wtedy dopiero status zmieniłby się na W ODPRAWIE CELNEJ.
Ostatnio zmieniony piątek 03 gru 2010, 10:11 przez evolucja, łącznie zmieniany 1 raz.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze:Wczoraj dzwoniłem ale już za późno było. Dziś jeszcze spróbuję. Te śniegi ich zatrzymują.

W celnym nie leży bo powinni go najpierw zaksięgować i wtedy dopiero status zmieniłby się na W ODPRAWIE CELNEJ.
Dzwoniłeś? Moja przesyłka od 30.11 także ma wbudowaną czapkę niewidkę na poczcie...
Pozdrawiam, Tomasz
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Dzwoniłem.
Drodzy koledzy jednak się nie doczekamy przesyłek na mikołaja. Właśnie kontaktowałem się z tymi celnikami w Warszawie. Niestety nie mają o niej żadnych informacji. Nie została jeszcze zarejestrowana w systemie PP.
Co gorsze, sprawdzili potem w systemie międzynarodowym i w ogóle nie mają informacji o takiej przesyłce. Normalnie gdyby opuściła HongKong powinni oni ją widzieć.

Co to oznacza? Żaden samolot z HK nie wyleciał.....
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Ja również dzisiaj na pocztę Dzwonilem,i to samo wiem co na stronie poczty. Że jeszcze niezarejestrowali,a do tego kobieta twierdzi że 5 status na HK informuje jedynie o przygotowaniu do wysyłki. Czyli nic nie wiadomo i przesyłki na mikołaja nie dojdą. W którym miejscu na stronie rosyjskiej się to sprawdza? Podajcie link bezpośrednio do sprawdzenia. Bo ktoś wcześniej pisał że to przez Rosję idą przesyłki.
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

No na poczcie nie mogą nic wiedzieć. Trzeba kontaktować się najpierw z celnikami, bo to oni odbierają paczki i wprowadzają je do systemu PP.
Niech głupot nie gadają, bo 'left' to czas przeszły dokonany. Dodatkowo mi w mailu napisali nawet w którym kontenerze i w jakim worku znajdować się będzie przesyłka.

Spójrzcie za okno. Samoloty nie latają i tyle.

Ten nasz samolocik miał lecieć przez Moskwę, ale nic ci system śledzenia nie da bo oni nie rejestrują przesyłek. One powinny być już zarejestrowane w systemie międzynarodowym. Niestety ich nie ma. Stąd wiemy, że HK nie opuściły.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Celnicy nie wprowadzają przesyłek do systemu ;)

Z lotniska idą na sortownię. Tam dopiero są kierowane do clenia.
Na miejscu się to załatwia,nie opuszczają sortowni.Tam urzęduje celnik :)

Ja też miałem przesyłkę ze statusem "left" . Do PL przyleciała po 6 dniach.Napisano mi,że nie mają miejsca w samolotach i przeciwieństwie do EMS, HK Post nie gwarantuje terminów dostaw.
Coś mi się wydaje,że tam działa to tak samo jak u nas-przewożą przesyłki na lotnisko.Do samolotu pakuje je obsługa lotniska.Jak jest miejsce i jak oni uważają. :)
Pozdrawiam
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Poczta wczoraj za o20:58 zarejestrowała mi jedną przesyłkę,drugiej jeszcze nie zarejestrowali.Narazie jest tylko jedna pozycja WER Warszawa Wysłane z ładunkiem. Czekam na rejestrację drugiego numeru. I nic więcej nie podali,ile szła. A jestem ciekawy kiedy ją dostali.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Dzisiaj o 15.20 paczka wskoczyła w Polski tracking. Co ciekawe jest to paczka którą zamawiałem jako ostatnią i na którą najmniej czekam;/
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Tak czasem bywa:)
U nie też "poprzestawiali"kolejność dostawy-całkowicie inaczej niż zamawiałem.
Najważniejsze,że masz ją w trakingu w PL :) Teraz to już zleci te kilka dni.... ;)
Moje niestety gdzieś lewitują.
Z Kai 3 dni,z focal 5dni(ale to ChPost). I na razie ani śladu po nich w Ichszym systemie....... :cry:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ