Poczta w HongKongu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

Ciekawe jak im pójdzie tym razem, otrzymali dziś przesyłkę The item (RB084316934HK) was posted on 26-Nov-2010 and is being processed for delivery to the addressee. Ale tym razem jest ona z SF.
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Zakładam 3-4 dni i leci. Wczoraj w nocy kliknąłem na ich stronie, rano już miałem nr trackingu i po 3 godzinach widać przesyłkę na poglądzie HKP. a z DX znów czeka od 19.11.10...
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Od 19.11?! - TMK- moja leży sobie od 8.11 i ma wakacje chyba-bo na jej wyjazd raczej sie nie zanosi :-(
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

atomic pisze:Chętnie bym dopłacił teraz nawet te $5 wzamian za gwarancję dostawy np. 14 dni.
5$? W SolarForce za przesyłkę płaci się zaledwie 2$ i dochodzi ona w niecałe 10 dni. Gdyby w DX była taka opcja i też by tyle kosztowała, to wybierał by ją chyba każdy. :)


Z tego co widzę z postów innych, to przesyłki z DX przetwarzają z około miesięcznym opóźnieniem. Obecnie dostarczają te wysłane z ~25 października. Jeśli nic się nie polepszy, to na nasze możemy liczyć kilka dni po mikołaju :)
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Panowie nie wiem jak wy ale przed 30-45 dniem od przelania kaski przez pp leci spór, a po kolejnych dniach daje roszczenie (15 dni).

Jeśli te 2 miesiące to za mało dla DX aby wywiązać się ze swoich zobowiązań to myślę że powinni pomyśleć o zakończeniu swojej działalności :twisted:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Kolejna ciekawostka, dziś listonosz przyniósł dwie przesyłki
RT072413956HK oraz
RT072413960HK

Co ciekawa obie mają status:
is being processed for departure from Hong Kong as of 23-Nov-2010.
Ale do tej pory nie są "left" ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Pyra pisze:Witam

Kolejna ciekawostka, dziś listonosz przyniósł dwie przesyłki
RT072413956HK oraz
RT072413960HK

Co ciekawa obie mają status:
is being processed for departure from Hong Kong as of 23-Nov-2010.
Ale do tej pory nie są "left" ;)

Pozdrawiam
Chyba ma to związek z
"Our mail tracing enquiry system is temporary out of service."
czyli stan faktyczny przerósł możliwości systemu HK :-)
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Veldrinn pisze: Chyba ma to związek z
"Our mail tracing enquiry system is temporary out of service."
czyli stan faktyczny przerósł możliwości systemu HK :-)
Przy takich komunikatach wystarczyło u mnie odświeżyć stronę.
Pozdrawiam, Tomasz
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

evolucja pisze:Jeśli nic się nie polepszy, to na nasze możemy liczyć kilka dni po mikołaju :)
Czyżby moje spekulacje miały by się jednak nie sprawdzić? Właśnie zmienił mi się status przesyłki na:
The item (RT073287962HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 28-Nov-2010.
prawdopodobnie będzie fajny prezent wprost na mikołaja :mrgreen:
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

O którym Mikołaju mówimy? Tym z 6 czy z 24grudnia? Hehe
Aż mi się nie chce wierzyć że tak szybko dojdą. U mnie też statusy zmienili na przygotowanie do wysyłki. Trzy tygodnie trzymali paczki na poczcie,a myslalem że to nasza poczta słabo funkcjonuje. Teraz ciekawe ile będą trzymać je aż je wyślą. Zobaczymy pożyjemy.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Właśnie zrobiłem zamówienie na Kai.
Jako,że z DX mam od 18 i 19.11 2ie przesyłki na HK Post ,zobaczymy co szybciej przyleci :lol:
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Xter pisze:O którym Mikołaju mówimy? Tym z 6 czy z 24grudnia? Hehe
Chyba jednak tym z 6stego :-)
The item (RT073287962HK) will leave Hong Kong for its destination on 30-Nov-2010
Dodatkowo otrzymałem taką wiadomość:
Dear David,

Item no.: RT073287962HK
Posted on: 10 Nov 2010

Further to our email regarding the above mentioned item.

Records indicated the item will be forwarded to Poland under Hong Kong to Warszawa air mail despatch no. 270, bag No. 14 on 30 Nov 2010. It will be arranged for delivery upon its arrival in Poland.

We would like to explain to you that, all departing details are kept by the office of origin and the delivery particulars are kept by the office of destination. In the meantime, there is no on-line tracking for the registered item and parcel, all the enquiries concerning registered mail and parcel must be reported in written statement to the overseas postal administration.
Czy komuś jeszcze zmienił się ten status?
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Xter »

Mi się też zmienił że jutro będzie wysyłka. Na 6grudnia to bym nie liczył że dostaniemy,chociaż bardzo bym chciał wreszcie otrzymać. Teraz będzie zależało ile celnicy będą trzymać,i ile czasu zajmie poczcie naszej wysyłka już na nasze adresy.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Złożyłem zamówienie na Focal.Towar maja na magazynie,wiec zobaczymy jaki będzie los moich przesyłek z Exduct, Kai i Focala w odniesieniu do tych z DX :)

P.S-idzie kilka folderków -więc jeśli ktoś jest zainteresowany Sanrenmu 710 w dobrej cenie to możemy się dogadać na bazarku :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tboniasty
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 08:11
Lokalizacja: Łopole

Post autor: tboniasty »

Nie ma aż takiej tragedii (przynajmniej z KAI). 22.11 status na KAI zmienił się na sent. 23.11 HKP przyjął do wysyłki i dzisiaj status zmienił się na przygotowanie do wysyłki - może poleci jutro :)
Obrazek
ODPOWIEDZ