DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Mam zagwozdkę. Z miesiąc temu z powodu bardzo długiego czekania na paczkę po korespondencji z DX anulowałem zamówienie i dostałem zwrot z PP. Dziś zamiast oczekiwanej innej paczki dotarła ta "anulowana". Zamówienie za ok 20$, odesłanie do HK (priorytet z deklaracją wartości) ok 25zł czyli zgodnie z PP ok 8$.
Nie wiem czy DX dostaje za takie numery od swojej poczty zwrot wartości,jednak wolałbym załatwić to normalnie. Nie wiem co im zaproponować - przedpłatę przez PP 8$ i odsyłam paczkę czy zaproponować obniżenie ceny o te 8$. Towar jest mi średnio potrzebny, po anulowaniu tamtego zamówienia ściągnąłem go z innego sklepu, w 8 dni....
Miał ktoś z Was taką sytuację?
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Napisz do nich i spytaj co proponują albo wystaw w sklepiku :mrgreen:
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Na Twoim miejscu zaproponowałbym zwrot ale po przedpłacie. Tylko z tego co pamiętam,oni nie chcą tak robić-gdzieś o tym czytałem na forum w związku ze zwrotami.

Swoją drogą to zdarzenie tylko potwierdza bajzel jaki tam panuje. :)
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Zaraz mnie coś trafi... W którym formularzu mogę zadać im moje pytanie?
http://services.dealextreme.com/

Praktycznie wszystkie dotyczą konkretnych sytuacji i najczęściej są tylko opcje do wyboru bez możliwości opisania problemu. Jeszcze chwila i trzepnę paczkę w szufladę i zaczekam na ich reakcję :-|
Pozdrawiam, Tomasz
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Sam kiedyś miałem taką sytuację. Przyszła paczka którą anulowałem i za która dostałem już zwrot. Staram się być uczciwy więc napisałem do Dx że przysłali mi paczkę przez pomyłkę. Ku mojemu zdziwieniu odesłali mnie do innego działu. W tym tez coś kręcili że to nie ich sprawa. W końcu to dx powinien się starać o wyjaśnienie sprawy, więc sprawa wisi w moich listach do działu obsługi około roku. Bogaty sklep, nie straci na paczce za 20$.

Kiedyś oglądałem dokument w którym Chinki pracowały po 14-18h dziennie za śmieszne pieniądze a szefowie sprzedawali towar za wielokrotność ich pensji. Tamte robiły korale, może z latarkami jest inaczej. Czasem jak anuluje zamówienie zastanawiam się czy Ktoś dostaje po ...piiii....
... i wszystko jasne ;)
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

ponieważ wczoraj dostałem długo oczekiwane latarki, postanowiłem sprawdzić jeszcze raz DX. Zamówiłem kolejną. Ciekawe kiedy mi przyjdzie :twisted:
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

freebike pisze:Sam kiedyś miałem taką sytuację. Przyszła paczka którą anulowałem i za która dostałem już zwrot. Staram się być uczciwy więc napisałem do Dx że przysłali mi paczkę przez pomyłkę. Ku mojemu zdziwieniu odesłali mnie do innego działu. W tym tez coś kręcili że to nie ich sprawa.
Wysłałem przez "Package not received", najpierw komunikaty że zamówienie anulowane, ale w końcu przeszło. Zobaczymy co odpiszą.
Pozdrawiam, Tomasz
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Jedno jest pewne

Wyjaśnienie wszelkich nie jasności z DX nie zależnie od tego kto jest stratny są bardzo trudne... Ciekawe jak by to wyglądało z latarką za 300 dolców ...
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

karlosboy pisze:Jedno jest pewne

Wyjaśnienie wszelkich nie jasności z DX nie zależnie od tego kto jest stratny są bardzo trudne...
Staram się być uczciwy w życiu, choć mogłem dosłownie potraktować paczkę z napisem "gift". Na odpowiedź nie będę czekał w nieskończoność, mam nadzieję że szybko znajdziemy sensowne rozwiązanie.
Pozdrawiam, Tomasz
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

TMK, moim zdaniem przesadzasz... To tylko 20$. Myślisz, że sklep którego dzienne obroty są na poziomie kilku tysięcy dolarów się tym przejmie? Stracisz tylko swój czas na pisanie tych wiadomości, bo szczerze wątpię aby w końcu poprosili o jej odesłanie.

Jeśli o mnie to chodzi to bym nawet palcem nie ruszył aby im z powrotem odesłać tę paczkę. Potraktował bym to jako rekompensatę za to, że mają taki burdel z zamówieniami i, że czeka się na nie miesiąc.

Ale rób jak tam sobie uważasz... ;-)
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze:TMK, moim zdaniem przesadzasz... To tylko 20$.

Ale rób jak tam sobie uważasz... ;-)
Dziwny jestem ;) Dla mnie 20$ jest jakąś tam kwotą, dla żuczka u nich pracującego pewnie też. Przecież nie będę się w nieskończoność dobijał o zwrot, jak nie odpowiedzą do końca miesiąca zamknę ticket i ktoś z rodziny dostanie prezent pod choinkę. Jak gift, to gift ;)
Na sprzedaż w sklepiku i tak będę miał za parę dni solarforca l2 z XPG i chyba coś tam jeszcze.
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

No ale traktowanie paczki jako rekompensata to lekka przesada. Uczciwość wobec siebie i innych jest ważna,bardzo ważna.
Myślę,że powinieneś przynajmniej im dać znać o zdarzeniu. A co zrobią?-to już inna sprawa.
Podejrzewam,że będą proponowali zakup tej przesyłki...... :)
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Komarek34 pisze: Myślę,że powinieneś przynajmniej im dać znać o zdarzeniu. A co zrobią?-to już inna sprawa.
Podejrzewam,że będą proponowali zakup tej przesyłki...... :)
To chyba nie do mnie? :)
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Panowie, a mnie bardzo cieszy, że są takie osoby które mają takie dylematy i postępują tak jak TMK czy freebike. Jestem pewien, że wśród nas jest więcej osób o takim podejściu... Dziękuję Wam za to :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A u mnie dziś ciekawostka.
"The item (RT073288165HK) was posted on 10-Nov-2010"

A przesyłka dziś przyszła do domu, mimo iż "processed" nie było, a o "left" nie wspominając.

Nie traćcie nadziei na Wasze SKU ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Zablokowany