DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Paluch
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 15:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Paluch »

CYRK :D
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Witam.
Mam taką sprawę, zrobiłem dwa razy zakupy około miesiąca temu i w obu zostały nie zrealizowane pozycje o statusie Pending na sumę 20$. Proszę o radę jak mam dalej postępować żeby nie stracić pieniędzy?
Pozdrawiam
Leszek
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Lampek jak ci zależy na tym co kupiłeś to czekasz jak wyślą... czasami trochę to trwa (u mnie najdłużej 3 miesiące, ale np. lennin czekał na jakiś tam drobiazg 9 miesięcy). Jak nie, to masz 45 od wpłaty na otwarcie sporu na paypalu-u. Możesz wcześniej też negocjować z DX. Wiadomo, że na DX w tym okresie są opóźnienia i to spore, poczta w HK też potrafi poleżakować paczkę kilka tygodni (wczoraj opuściła HK paczka, która pojawiła się 27.10). Ja osobiście wolę spokojnie poczekać, prędzej czy później zabawki docierają, zwłaszcza jak są z trackingiem. Mi osobiście wszystko z DX dotarło, nic nie zginęło i każda reklamacja była załatwiona pomyślnie dla mnie. Twój wybór, twoja kasa ;)
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Lampek pisze:Witam.
Mam taką sprawę, zrobiłem dwa razy zakupy około miesiąca temu i w obu zostały nie zrealizowane pozycje o statusie Pending na sumę 20$. Proszę o radę jak mam dalej postępować żeby nie stracić pieniędzy?
Pozdrawiam
Leszek
Witam serdecznie.
Z Twojego postu wynika,że nawet nie spakowali w ten prawie miesiąc.Jeżeli minęło tyle czasu,możesz spokojnie napisać poprzez serwis konsumenta do DX.
Zapytać co i dlaczego. W takiej sytuacji nigdy nie zaszkodzi.
Po wysyłce poinformują Cię o tym mailem. I znowu jeżeli w ciągu 14 dni roboczych od wysyłki nie otrzymasz listu,warto do nich napisać.Ich odpowiedzi są często zdawkowe,ale pilnować sobie tego trzeba. czasem pomaga.
Poza tym masz 45 dni od zakupu na wszczęcie sporu w PayPal. Zazwyczaj DX proponuje zwrot kaski.
Po tym terminie już na PayPalu nic nie zdziałasz.
Jednak tak jak pisał mój przedmówca-zakupy u nich wymagają cierpliwości. Czasem też czegoś brakuje w liście-jednak zawsze udało mi się wyegzekwować co mi się należało.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A więc tak nie jest to z DX ale z innego sklepu w Chinach jednak prędkość realizacji mnie tak zaskoczyła że postanowiłem o tym napisać.
04.11.2010 - złożenie zamówienia
05.11.2010 - wysłane
12.11.2010 - weszła na obszar polski
15.11.2010 - w Rz :o
I gdzie tu te przedświąteczne opóźnienia, jak się chce to się da sprawnie.
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

a ja czekam od 23 października na przesyłkę (wtedy została wysłana). Albo leży na cle, albo ktoś się na nią połasił. Na stronie poczty jednak nie ma przesyłki o takim identyfikatorze, więc też możliwe że nie przyleciała jeszcze z HK. Jednak w to ostatnie za bardzo nie chce wierzyć, ponieważ wcześniejsze zakupy odbywały się bez problemu. Więc co teraz? Otwieram spór na PayPal czy pisać maila do Sklepu?
edit.
Nie, sorki, sprawdziłem na stronie poczty HK. Kurka, wodna jeszcze leży u nich :evil: .
The item (RTXXXXXXXXXXHK) was posted on 25-Oct-2010
I co teraz? Czekać? Czy spór???
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Premislaus pisze:Więc co teraz? Otwieram spór na PayPal czy pisać maila do Sklepu?
Skoro została wysłana i mogłeś ją śledzić na HK post to za jakie grzechy sklepu chcesz wytaczać im spór na PP? Przesyłka powinna zostać zarejestrowana w systemie Poczty Polskiej do jakichś ~2 dni od daty wylotu. Jak nie poszła do Urzędu Celnego, to doręczenie to kolejne ~4 dni. Zgodnie z tym co piszesz powinieneś ją otrzymać jeszcze w październiku.
Pierwsze co powinieneś zrobić to skontaktować się z Pocztą Polską. Najlepiej jakąś główną w Warszawie. W moim mieście jest tak, że w Filii PP nie załatwisz nic, ani osobiście ani telefonicznie. A już w głównym UP telefonicznie zrobią dla mnie wszystko, tylko od razu trzeba prosić o rozmowę z naczelnikiem.

Wracając do tematu to tak jak mówię dzwoń do nich i próbuj lokalizować ją na własną rękę w Polsce. Dopiero jak to nie poskutkuje proponuję wysłać wiadomość do sklepu z informacją iż przesyłka zaginęła, a ostatecznie założyć im spór na PP.

#EDIT
:mrgreen:
W takim razie proponuję najpierw wysłać do nich wiadomość, w zależności od tego jaka będzie ich reakcja czekasz dalej lub zakładasz spór.
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

evolucja, kiedy Ty odpowiadałeś na mojego posta, ja sprawdziłem na poczcie w HK /vide mój post wyżej/. Wcześniejsza informacja dotyczyła, że Sklep wysłał. Wygląda na to że to poczta Hongkongu zawaliła :evil:
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Wiem, wiem. Edytowałem jednak posta. A poprzednia informacja może przyda się innym.

Przy okazji zajrzyj do ostatniego posta w temacie: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=4879 ;) Może jakoś wyjaśnimy tą sytuację z tym statusem.
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Premislaus, poczta w HK zawaliła a ty chcesz to teraz zganiać na DX i spór im wytaczać ? :|


Daj sobie jeszcze tydzień luzu ... do pełnego miesiąca :wink:
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Najpierw napisz do DX w dziale "przesyłka niedostarczona w 14 dni" . Poinformuj o sprawie i zaznacz,że zgłaszasz sprawę na PP. Sklep wysyła i za to odpowiada. Niech sobie sami załatwiają z HK Post. Prawdopodobnie zaproponują Ci zwrot kasy lub powtórną wysyłkę.
Mam podobną sytuację. Paczka wyszła z DX 29.10- i leży na HKPost.Sprawdziłem swoimi pewnymi kanałami i nie dotarła do PL na 100%. I o dziwo status jej się dziś cofnął!
Cyrk i tyle. Lecz o dziwo tylko z DX. Z Focal czy Kai listy doszły normalnie. Z SolarForce też. Zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać.Jak minie 14 dni roboczych od wysłania z DX zgłaszam do nich sprawę i tyle. A potem spór z PP. Innej drogi raczej nie widzę. Wyleczyłem się jednak na długo z zakupów w tym sklepie....
Pozdrawiam
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Premislaus pisze: Nie, sorki, sprawdziłem na stronie poczty HK. Kurka, wodna jeszcze leży u nich :evil: .
The item (RTXXXXXXXXXXHK) was posted on 25-Oct-2010
I co teraz? Czekać? Czy spór???
25.10.10 mieli chyba jakiś problem u siebie (DX), na mojego maila dt paczki z tego dnia od razu proponowali dosyłkę lub zwrot kosztów. Z 26.10.10 dzisiaj do mnie dotarła, tamta ma status w HKP jak u Ciebie.


Komarek34 - ich poczty nie bronisz? ;) :D Żartuje :) Kolejna moja przesyłka z Solarforca jutro będzie w domu, a DX leży. Chociaż i tak jeszcze mam zamówienia do nich... Na w miarę pewną konkurencję nie trafiłem, a do kai nie mogę się przekonać czytając komentarze dt ich "podejścia" do reklamacji oraz brak kontaktu.

ps. focal - ten od audio?

karlosboy pisze:Premislaus, poczta w HK zawaliła a ty chcesz to teraz zganiać na DX i spór im wytaczać ? :|
Za nieterminową dostawę odpowiada firma sprzedająca. Od nich zależy czy mają odpowiednie umowy z przewoźnikiem. Z czekaniem można poszaleć, ale nie 45 dni :)
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Focalprice-raczej nie robi markowego sprzętu audio ;)

Nie chodzi o to czy bronie czy nie-chodzi o dziwne uwstecznienie trakingu .I to po moim mailu. Oraz o zaleganie-ale tylko tych z DX.Może dostanę odpowiedź,że to błąd itd i będzie OK.

Ja swojej też nie bronię-tylko nie lubię uogólnień.Napisałem Ci co masz zrobić ze swoim listonoszem :kijemgo: To raczej jedyny sposób na wrzoda :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

DXa nie lubi poczta bo paczki od nich leza i laza zanim wyleca do Polski. W tym samym czasie zamowiona rzecz na KAI albo Focalprice niedosc ze wyslana po 2-3 dniach to opuscila Hong Kong najblizszym samolotem gdzie paczka z DXa dalej lezy na poczcie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

No to może za mało $ zmieniło żółte rączki i kieszonki? ;)
Pozdrawiam
Zablokowany