DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Na Twoim koncie z KAI powinno być info co z wysyłką.
Traking sprawdź na tym samym co z DX.
Numer trakingu powinni Ci przysłać w mailu.
Pozdrawiam
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

clorox pisze: sam system jako taki działa coraz lepiej i wcale nie jest dużo w tyle za zachodem. (patrz uruchomienie śledzenia przesyłek)
Też zauważyłem poprawę. Sporo przesyłek dochodzi w D+1, cała reszta w D+2. Jak chcą dogonić poczty z zachodu to niech zlikwidują ten podział na priorytety i zwykłe bo moim zdaniem to głupota.
Komarek34 pisze:A przesyłka z SolarForce pobiła wszystko-wyszła na drugi dzień!Sklep warty polecenia.
Potwierdzam. Ale co tu się dziwić.. mają może 40 produktów a DX 1000 razy tyle. Nie wspomnę już o ilości zamówień.
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

No i właśnie w rozmachu DX widzę te nasze problemy.
Wiele Ci u nich dóbr wszelkich a i klientów co nie miara.
A że żółte rączki niewielkie i na dukaty łase,przyjmują zamówień ponad miarę.
I zaległości w przerobie mają :lol:

A podział na ekonomiczne i priorytetowe to nie tylko NASZ pomysł......
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2010, 23:40 przez Komarek34, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Możecie w tej chwili się zalogować na DX ?

Ja wpisuje hasło i mnie wywala ponownie do logowania, nawet przysłałem przypomnienie hasła na @ i wszystko dobrze wpisuje
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

U mnie działa :)
Właśnie przeglądam.
Pozdrawiam
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Czy opłaca mi się kupić 12 sztuk tego, czy jest prawdopodobieństwo nałożenia mi opłat celnych przy takim zamówieniu?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Poczytaj czy kwota 37,32$ podlega opodatkowaniu/ocleniu.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Raczej bez opłat.
Albo lepiej kup 2x6sztuk.
Masz traking, różnica w upuście niewielka,Na pewno żadnych opłat
Pozdrawiam
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Jeśli mi to opodatkują to mogę się jakoś do tego odwołać? Tzn. wyślę im screena zamówienia, a oni zmniejszą VAT?
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

Timmy pisze:Czy opłaca mi się kupić 12 sztuk tego, czy jest prawdopodobieństwo nałożenia mi opłat celnych przy takim zamówieniu?
Że tak zapytam, co masz zamiar z tym zrobić? :)
Komarek34 pisze:Raczej bez opłat.
Ja myślę, że na pewno bez opłat. Nie jest tak że, zaniżają wartość zamówienia? Po drugie przesyłki lotnicze rzadziej są opodatkowane. Ja zamawiałem ostatnio z Kanady na ~150$ a wartość na deklaracji kilkakrotnie. Wysyła kurierem, zapłaciłem tylko 22% VATu, około 50zł.
Timmy pisze:Jeśli mi to opodatkują to mogę się jakoś do tego odwołać? Tzn. wyślę im screena zamówienia, a oni zmniejszą VAT?
I co to da? Jedynie mogą dołożyć jeszcze więcej, bo na deklaracji chińczyków wartość zamówienia może być zaniżona.
Paluch
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 15:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Paluch »

clorox pisze:1) Poponuję wydzielić dyskusje dotyczącą Poczty Polskiej do oddzielnego wątku
Juz zostało to zrobione, ale jakoś się nie przyjeło. I słusznie, temat o DX jest zbiorczy, nikt go nie bedzie czytał od deski do deski, a problemy z pocztą dotyczą przede wszystkim DX. Rozbicie tego wątku byłoby niepraktyczne - bo nie wiadomo czy o zaginioną paczkę z dx zapytac tutaj czy w temacie o poczcie.

Skoro piszecie, ze to normalne, to tydzien jeszcze poczekam, skoro i tak pisanie do nich nie przyspieszy sprawy.
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Nie chcę reklamować forum, więc ukryję link.
Taka ciekawostka cło za grę 117PLN!!!
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Tylko,że UC to nie głupcy i wszystko zależy od "woli" celnika.
Kupiłem kiedyś na e-b... 2 obiektywy. Oba o wartości powyżej 200$.Wartość"prezentu"na deklaracji 49$ przy każdym.
Poszły na dwa różne adresy. Jeden dostał VAT drugi nie.Do teraz nie wiem dlaczego.. I tyle w temacie "radosnego podejścia UC" :)

O ile sobie przypominam,Vat jest od 50EUR a CŁO od 150EUR.
Nasze "prezenty" z DX maja zaniżaną wartość. Kupowałem już na Focal za 210$ i opłat nie dostałem :) Zadeklarowana wartość prezentu była 20$..... :) :)
Pozdrawiam
rysiek
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 21 paź 2010, 22:46
Lokalizacja: szczecin

Post autor: rysiek »

Tak, żeby nie było tylko samej krytyki, to napiszę o moim "przypadku". W lipcu ubiegłego roku kupiłem na ebayu obiektyw. Kosztował 199$ z darmową wysyłką z Chin (Air Mail). Zapłaciłem w piątek rano polskiego czasu. Jakie było moje zdziwienie, w czwartek, a więc 6 dnia od zapłaty dostałem awizo z poczty. Przesyłka już była. 6 dni z Chin? A jednak to możliwe. Myślałem, że była nadana gdzieś z Europy, ale nie - stempel był Chiński. Do dzisiaj nie wiem jak to zrobili.
Drugi przypadek: kupiłem na allegro kantarek dla psa. Wysyłka z Tarnobrzegu do Szczecina. Paczka "szła" tylko 3 miesiące.
Bardzo szybko dochodzą przesyłki z Niemiec, przeważnie już trzeciego dnia. Może dlatego, że na terenie Unii nie ma cła.
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Kupiłem 2 latarki, jedna miałą kiepską uszczelke-wciełą sie itp, pozatym łuszcząca sie krawędź odbłyśnika, napisałem, dodałem zdjęcia, dostałem maila że przepraszają, że oferują 6$ obniżki itp, chciałem dostać jeszcze taniej pewien sprzęt - wiatromierz- z racji zajmowania sie latawcami pociągowymi, napisałem że zrobie im testy porównawcze,wrzuce na forum latawcowe witp.. brak odpowiedzi na moje propozycj testów - jakby nie czytali maili..koniec końców dostałem linke z obniżoną płatnością - o te 6 $ - na sprzet jaki chciałem, zapłaciłem i czekam. troche długo to trwa,przysyłają jakieś kretyńskie linki z nr zamówien i nic sie nie zgadza albo nr zamówienia dotyczy tego które dawno dostałem albo numer nie działa -nie można monitorowac itp , Wkurzyłem sie wysłałem nowego maila - przez formulaż zgłaszania uszkodzenia przedmiotu -jakby opisując przesyłke jaką otrzymałem - ale w treści wpisałem to ze nie mam nr zamówienia, nie mam informacji kiedy wysłali itp i prosze o te dane, zeby wysłać ten formularz musiałem dodać jakies żdjecie, dodałem byle jakie zdjecie z komputeraza, zupełnie niedotyczące latarki,czy sprzętu jaki zamawiałm po obniżonej cenie, w odpowiedzi taki sam mail wysłany widocznie z automatu że żałują, przepraszają i że oferują 6$ zniżki na nastepny produkt .
Ciekawy jestem czy wogóle otrzymam ten mój wiatromierz ża który zapłaciłem obniżoną cene - ale widać ze bardzo łątwo rozdają upusty na kolejny sprzęt, nie namawiam nikogo do okłamywania itp bo pewnie i tak jest to monitorowane, poczekam jeszcze jakiś czas i zobaczymy czy dostane swoją przesyłke. Jesli nie przyślą to więcej nic u nich nie kupuje .

Właśnie dostałem maila ze przepraszają za niedoczytanie poprzedniego maila, mają jakieś opuźnienie na poczcie w honkongu wiec przesyłki wychodzą opuźnione itp.
Zablokowany