DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Ledowiczka pisze: Czyżby w DX w ogóle przestali realizować zamówienia?
Zganiają tradycyjnie na pocztę :) Tylko dlaczego zamówienie zrobione 2 dni później jest już w Polsce, a wcześniejsze nie ruszyło się? Dlaczego paczka z Solarforce wysłana z HK po 4 dniach czekania? Przegoni tamte zamówienia złożone 2 tygodnie wcześniej. Będzie nowe przekleństwo - chińska poczta ;)
Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Co do realizacji to u mnie wygląda to tak, że większe (liczne różne produkty) zamówienia czekają, a zamówienia robione pojedynczo najczęściej już jadą. Nawet wczorajsze zamówienie jest już "Packaging"...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Ledowiczka
Posty: 46
Rejestracja: piątek 13 sie 2010, 22:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ledowiczka »

Pikom: Rzecz w tym, że ja zamawiam tylko pojedynczy przedmiot w każdym zamówieniu!
Pozdrawiam serdecznie
Ledowiczka
karlosboy

Post autor: karlosboy »

Ludzie przecież ten temat ma 70 stron i wszystko tu było już napisane.
Przesyłki w skrajnych przypadkach docierają do 2-3 miesięcy, zresztą cofnijcie się do postów sprzed roku (listopad-grudzień)
Trzeba się liczyć z opóźnieniami. Spory w PP z opisanych wyżej powodów są śmieszne...
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

karlosboy pisze:Spory w PP z opisanych wyżej powodów są śmieszne...
Śmieszność kończy się po 45 dniu i zaczyna wypatrywanie za swoją wydaną kasą.
Pozdrawiam, Tomasz
Paluch
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 15:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Paluch »

a pod jakim linkiem sie sprawdza w takim razie stan przesyłki?
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Paluch pisze:a pod jakim linkiem sie sprawdza w takim razie stan przesyłki?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp


ps. DX chyba wraz z HKP nie zarobią w tym roku. Po wysłaniu ponaglenia właśnie dostałem odpowiedź:

"Sorry to hear that
Please give us 3 days to make a claim with HK post . As long as we get the compensation from them ., we will resend this parcel or give the money back to you"

Przy tak sprawnej wysyłce nie wiem czy bawić się w ponowne dosyłanie (w tamtej paczce miał być prezent dla córki na mikołaja). Zgadujcie - dojdzie do grudnia jeśli wyślą ponownie? :)
Pozdrawiam, Tomasz
Xter
Posty: 28
Rejestracja: piątek 03 wrz 2010, 22:37
Lokalizacja: Łódź

Packaging via tracked air mail

Post autor: Xter »

Witam

Zamówiłem na DX paczkę 31.10 w tej chwili pokazał mi się taki status na DX
Packaging via tracked air mail

Również dostałem informację z poczty HK,czy jest potrzeba kontaktowania się z pocztą.
Jak to jest waszym przypadku.

To make further enquiry of this item, please complete the Online Enquiry Form or send the item number; the details of sender; addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office. Our fax no. is (852) 2868 4723. You can also email or call our Mail Tracing Office at (852) 2921 2211 during office hours.

Online tracking information on the delivery status of registered mail/parcels sent overseas is available for selective destinations. You can connect to the mail tracking website of the destinations below directly. For destinations not on the list, tracking information is only available up to departure from Hong Kong.
I na dole jest wybór chyba wysyłki,w całej tej treści dołączonej.

Od DX dostałem wiadomość że paczka zostanie dostarczona wprzeciągu tam 3 do 7dni,myślę że do każdego tak wysyłają,jak już chyba się jej pozbyli.
Ale martwi mnie bardziej wiadomość z poczty.
I w jaki sposób mogę śledzić przesyłki na poczcie z HK.

Jak by były jakieś pytania do mnie,odnośnie większej informacji jaka treść mi dodatkowo została wysłana to piszcie a ją wkleje.
Wiem że cierpliwość wprzypadku dx jest potrzebna.
Pozdrawiam wszystkich
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

#Xter
Normalnie wysłali ci paczkę i dali jej numer. Śledzisz na:
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp

Czekają cię takie statusy:
The item (RB195585064HK) was posted on 4-Nov-2010 and is being processed for delivery to the addressee. - otrzymali przesyłkę
The item (RB195585064HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 6-Nov-2010. - przygotowują do wysłania
The item (RB195585064HK) left Hong Kong for its destination on 7-Nov-2010 - wysłano do polski


Ja mam chyba szczęście. Zamówienie(około 10 różnych przedmiotów) 2.11 a wysyłka dzisiaj rano , po 8 dniach. Nie tak źle biorąc pod uwagę iż inni czekali po kilka tygodni.
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Do mnie dziś dotarły obie paczki z DX, co prawda ta nadana później dotarła 4 dni wcześniej, ale już obie są. Zamówienie składane we wrześniu, około 25, wysłane kolejno 14 i 16 październik. Poczta Polska wyrabiała się w średnio 2-3 dni od dotarcia paczki do kraju, więc nie tutaj szukałbym przyczyny problemów.

Niestety, z dwóch pozostałych sklepów (priceangels, buyincoins) paczki dalej nie widać. Fakt, że to były paczki nierejestrowane (duperele po 1-3$), ale zamówienie zrobione:
- 4-5 październik, wysłane 7-8 październik (z firmy)

Skoro paczki z dx, nadane tydzień później, już dotarły, to chyba nie mam co mieć nadziei, że pozostałe rzeczy w końcu do mnie trafią. Cóż, chciałem sprawdzić te dwie firmy zanim zamówię coś na większą kasę. Niestety widać iż to firmy krzak, które po prostu z tego żyją, że towary mają tylko na stronie...
evolucja
Posty: 144
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: evolucja »

darks86 pisze:Niestety, z dwóch pozostałych sklepów (priceangels, buyincoins) paczki dalej nie widać.
Skoro wysłane, to dlaczego ich obwiniasz? To wina poczty. Skoro rejestrowane potrafią iść kilka tygodni, to nie liczyłbym, że nierejestrowaną dostaniesz w mniej niż miesiąc :) Mimo wszystko wytoczył bym im spór na PP. Przynajmniej pieniądze odzyskasz.

2010-11-10 19:22 Mysłowice 1 Doręczenie
2010-11-10 19:26 Mysłowice 1 Awizo
2010-11-10 19:26 Mysłowice 1 Nieudane doręczenie
Ktoś to wytłumaczy? W końcu doręczenie czy nieudane doręczenie? W domu byli ludzie. Żadnego awiza nie ma.
Nosz kurdebele, a miałbym jeszcze dzisiaj latarkę.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Na pierwszej stronie w DX wisi link do tematu na forum:

cyt:

"Dear all,

As recently there are lots of packages held in HK post office due to overload issue, in the past few weeks, we were trying to find another possible ways to get your orders sent. And finally, we're able to apply China Post service, which may go more smoothly for sending airmail packages

Since it's just the beginning for us to use this service, it temporarily available for a few countries listed below:

UNITED STATES
JAPAN
NETHERLANDS
CANADA
AUSTRALIA

New added countries(2010-11-09HKT)
GERMANY
SWEDEN
RUSSIA
TURKEY

All the packages from these countries will be sent via China Post since 2010-11-08(HKT), the tracking number for this service is a bit different from the one on HK post, it will start with R and end with CN (e.g. R**********CN) while the one in HK post end with HK (e.g.R**********HK). The tracking website is changed to different one as well.

New tracing website is:
http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do?lan=0

We'll try to apply this service to more countries in nearly future and any updates we will keep you posted.

Thank you for your understanding.

Yours sincerely,
DX Team"


Zanim dojdą wysyłki do Polski pewnie trochę potrwa, ale jak będą puszczać mniej paczek przez HK Post to może będzie szybciej. Zupełnie inną sprawą jest prawdziwość stanu magazynowego pokazywanego na stronie - tu pewnie nigdy nic się nie zmieni...
clorox
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

evolucja pisze: Ktoś to wytłumaczy? W końcu doręczenie czy nieudane doręczenie? W domu byli ludzie. Żadnego awiza nie ma.
Nosz kurdebele, a miałbym jeszcze dzisiaj latarkę.
Moje także w Polsce i czekam...

Wytłumaczenie jest raczej oczywiste - poczta/listonosz wieczorem przed dniem wolnym "dopełnili" formalności, a paka leży sobie gdzieś na ich półce :)
Pozdrawiam, Tomasz
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

TMK pisze:
evolucja pisze: Ktoś to wytłumaczy? W końcu doręczenie czy nieudane doręczenie? W domu byli ludzie. Żadnego awiza nie ma.
Nosz kurdebele, a miałbym jeszcze dzisiaj latarkę.
Moje także w Polsce i czekam...

Wytłumaczenie jest raczej oczywiste - poczta/listonosz wieczorem przed dniem wolnym "dopełnili" formalności, a paka leży sobie gdzieś na ich półce :)
To jest błędne wytłumaczenie.Listonosz nie mógłby się rozliczyć z takiej przesyłki.A uwierz mi,wiem jak to działa w teorii i praktyce.
Raczej błąd w systemie śledzenia przesyłki. System jest dopiero dopracowywany-niestety.
Ja mam paczki na poczcie w HK od 29.10(kupione na DX 17.10) i od 30.10(kupione 29.10)
Do 14-tu dni roboczych od wysłania z DX nic nie zrobisz. Po 14-dniach od wysłania ze sklepu wszczynaj spór na PayPal.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2010, 14:29 przez Komarek34, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Koledzy,

Wydzieliłem ostatnie posty do osobnego wątku. Proponuje nie mieszać dyskusji o Poczcie z informacjami o działaniu DealExtreme bo po jakimś czasie nikt nic nie będzie rozumiał z poprzeplatanych wątków...
Pozdr.
Pikom
Zablokowany