Kilka kwestii o latarkach, sprowadzeniu i rozmiarze

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Drow
Posty: 7
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Kilka kwestii o latarkach, sprowadzeniu i rozmiarze

Post autor: Drow »

Witam,

Od razu przepraszam bo pewnie mieliście wiele takich tematów i szczerze mówiąc wiem jak to jest. To tak nie denerwujcie się ;)

No to do rzeczy:

Potrzebuję latarki o maksymalnej długości 10-12 cm. Nie większej. ze światłem skupiającym, ale nie za ostrym. Musi fajnie świecić do 40m i mieć możliwośc zamontowania na karabinku. NO i najważniejsze ... cena hmm ... no tak do 40$. Dlaczego dolary ... ponieważ chce sprowadzić latareczkę z USA. Czy wogóle opłaca się sprowadzanie ? Czy jakieś dodatkowe nie zbędne akcesoria trzeba dokupić ?

Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Poszukaj na początek Romisen RC-G2 - powinna być dość interesująca :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

10-12cm oznacza ograniczenie się do zasilania AA - mam nadzieję, że masz dobre akumulatorki.

Sprowadzanie z USA nie do końca opłaca się - mają drogą wysyłkę i też swoje marże. Taniej wychodzi z Chin/Hongkongu gdzie mieści się większość producentów.
Drow
Posty: 7
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drow »

Sprowadzam jeszcze kilka innych rzeczy z USA więc wysyłka jest dla mnie zerowa.

Tu macie link http://www.opticsplanet.net/flashlights.html . Tylko te latareczki mogę kupić

K.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Drow fajnie ,tylko że w porównaniu do tego czym my się tu na forum zajmujemy to wszystkie te latarki to szmelc za dużo $ :mrgreen:

Przejrzałem pobieżnie i żadna z tych latarek za ponad 100$ nie przyciągnęła mojej uwagi , lepiej poszukaj czegoś z prawdziwego zdarzenia bo z tyle kasy kupisz np. porządznego Fenixa w PL.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
agga
Posty: 14
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 16:03
Lokalizacja: DK

Post autor: agga »

Rzeczywiscie, sprowadzanie ze Stanow, to delikatne nieporozumienie. Jesli do tego dodamy jakosc, swiatelek z tego linku, to przestaje to nawet byc smieszne.
Ale przeciez nie chodzi o to, czego i skad nie sprowadzac, tylko zeby pomoc koledze.
Ja ostatnio jestem zafascynowany lampka Solarforce L2M, powinna spelnic Twoje wymagania. Jako ze, to kopia SF, bedzie latwo znalezc wszelkiego rodzaju montaze do karabinkow i nie tylko.
Ja kupilem swoja na BayuBayu jako "klocki lego" wiec koszt byl wiekszy niz Twoj budzet, ale mozna kupic gotowy produkt, sa dostepne w roznych konfiguracjach.
Bez wzgledu na model, ktory wybierzesz, wymienilbym standardowego klikacza (revers clicky) na ktorys z serii S (ja preferuje S3) i dokupilbym aku 18350 + ladowarke WF-188.
Taki zestaw zaspokoji Twoje pierwsze potrzeby i pozwoli, w przyszlosci, na rozwiniecie swiatelkowej choroby :mrgreen:
Nie rób tego co ja robię, rób to co ja mowię!!!

Buy the best and cry only once!
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Re: Kilka kwestii o latarkach, sprowadzeniu i rozmiarze

Post autor: kodi »

Drow pisze: Potrzebuję latarki o maksymalnej długości 10-12 cm. Nie większej. ze światłem skupiającym, ale nie za ostrym. Musi fajnie świecić do 40m i mieć możliwośc zamontowania na karabinku. NO i najważniejsze ... cena hmm ... no tak do 40$. Dlaczego dolary ... ponieważ chce sprowadzić latareczkę z USA. Czy wogóle opłaca się sprowadzanie ? Czy jakieś dodatkowe nie zbędne akcesoria trzeba dokupić ?

Pozdrawiam Tomek
Tomku, napisz lepiej do czego Ci ta latarka - piszesz o 40m i o karabinku. Po cenie w jakiej chcesz sie zmiescic widze, ze raczej to i tak bedzie to rekreacja, a nie praca. Dalej - 40m to za malo do NHFT, wiec obstawiam nocne ASG. Daczego konkretnie az taki limit 12cm (przyklad - dobry reflektor ma glebokosc 40-60mm, ogniwo 18650 ma jak sama nazwa mowi dlugosc 65mm, wiec masz juz minimum 105mm, a nawet nie mowimy jeszcze o diodzie, driverze itp)?. Tak wiec najpierw sprecyzuj do czego Ci ta latarka, a potem bedziemy rozmawiac (swoje pierwsze NHFT wygralem z przerobionym 100lm Streamligthem, choc nie bylo latwo)
Drow
Posty: 7
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drow »

Oczywiście że do NHFT :mrgreen: Dlaczego limit 12 cm? Nie chce większej bo FWB jest ciężkie a dokładać kolejne "kilogramy" nie widzi mi się

T.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

No to sie zabierasz do tematu od tylu :) Moja rada: umiesc na karabinku reflektor, a zasilanie miej na sobie. Wbrew pozorom nie trzeba calej latarki montowac na karabinku. Jesli chcesz sie zmiescic w 120zl - to moze pomysl troche niekonwencjonalnie - 12V halogen (takie GU 10 czy MR16) + akumulator od UPSa. Sam reflektor jest leciutki, wiec nie bedzie Ci przeszkadzac. Akumulator do plecaka/chlebaka - i tak to bedziesz kladl na ziemie do strzelania, a 12V 7Ah da Ci swiatla na prawie 2h przy 50W halogenie. Swieci to calkiem fajnie.

A apropos wagi - na NHFT chodzilem z Dominatorem LG 300 Alu + Walther 10-40x56 + latarka. Razem prawie 7 kilo ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Drow pisze:Nie chce większej bo FWB jest ciężkie a dokładać kolejne "kilogramy" nie widzi mi się
No to sobie pobiegaj z KBKAK 7,62mm (5kg) do tego trzy magazynki zapasowe (ponad 2kg), maska p-gaz, OP1, zasobnik.... razem 34kg, albo z SWD (8kg). Wtedy jak weźmiesz FWB, to będziesz fruwać ;)
Z ciekawości zważyłem:
Aurora SH-40 Luminus SST-50 - 190g
Szperacz z XR-E Q5 (zasięg ponad 200m) - 214g
Ultrafire WF 502B MC-E - 158g
Aurora V6 XP-G R4 - 112g
Ogniwo TrustFire Protected 18650 - 48g
Masakra ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Pyra: troche inna para kaloszy. W FT ogolnie tez sie czasem nosi po dziescia kilo (serio - niektorzy maniacy potrafia miec a to nosidelko, a polowy zestaw naprawczy - czasem sa ludzie chodzacy ze 120cm alu walizkami ze sprzetem wszelakim, niektorzy mala butle na sprezone powietrze nosza - rozne sa zboczenia ludzkie). Sama masa sprzetu w FT/HFT/NHFT nie gra az takiej roli co jej rozlozenie. Tutaj 25g w niewlasciwym miejscu 6kg karabinka potrafi strasznie namieszac. Dobrze wywazona bron jestes w stanie trzymac stabilnie na 3 palcach lewej reki, bez zmeczenia miesni, wiec jak ktos juz ma karabinek wywazony pod siebie, to te 200g latarki + montaz potrafi napsuc krwi :D
Drow
Posty: 7
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drow »

Lupka duża jak na NHFT :razz: Jeżeli mam kupić w Polsce to opcja cenowa wynosi do 200 zł. Mam nadzieje, że można już fajne światełko za te pieniądze kupić. Halogeny ... tak mi w niesmak, bo to brzydkie, a nawet nie che bawić się w składanie czy tez inne misie. :razz: .
T.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

kodi pisze:Sama masa sprzetu w FT/HFT/NHFT nie gra az takiej roli co jej rozlozenie. Tutaj 25g w niewlasciwym miejscu 6kg karabinka potrafi strasznie namieszac. Dobrze wywazona bron jestes w stanie trzymac stabilnie na 3 palcach lewej reki, bez zmeczenia miesni, wiec jak ktos juz ma karabinek wywazony pod siebie, to te 200g latarki + montaz potrafi napsuc krwi :D
A to to ja wiem (pochwalę się 4 miejsce w zawodach DWLot w 1989r 96 pkt na 200m z kałacha), tyle że zamocowanie latarki nie jest przecież tak krytyczne, aby nie można było sobie poradzić....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Drow pisze:Lupka duża jak na NHFT
Coz moge powiedziec - akurat! Duzo ludzi zapomina, ze duzy obiektyw = wiecej swiatla (56 zbiera prawie dokladnie dwa razy tyle co 40mm)
Jeżeli mam kupić w Polsce to opcja cenowa wynosi do 200 zł. Mam nadzieje, że można już fajne światełko za te pieniądze kupić. Halogeny ... tak mi w niesmak, bo to brzydkie, a nawet nie che bawić się w składanie czy tez inne misie. :razz: .
T.
Oj tam - esteta sie znalazl :razz: Zerknij sobie na porownanie http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=53549 - tam byl halogen 30W. Philips robi ladne halogeny o mocy 45W i wydajnosci ok 900 lm przez pierwsze 25-30h swiecenia przy skupieniu 8 stopni. Czesto sie zapomina, ze figurke jednak trzeba jeszcze znalezc, a do tego throwery o malutkim spocie sie po prostu nie nadaja. Optymalnie szukasz czegos co bedzie mialo 600lm i wiecej - wydaje sie to duza wartoscia, ale jak juz pisalem wczesniej - nie powinna to byc latarka o mega ultra skupieniu. Moim gralem okazala sie stara poczciwa SureFire, rozwiercona do 18.5mm i z customowym wkladem na 3 XP-G dobranych w ten sposob, zeby odwzorowanie kolorow bylo jak najlepsze. Odpowiednie dobranie pradow, diod i metody jak to polaczyc do kupy zajelo mi prawie 2 miechy, ale oplacilo sie. Niestety za choinke sie nie miesci to rozwiazanie w kwocie jaka podales...
Drow
Posty: 7
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drow »

Gdybym nie był estetą miałbym steyra :twisted:

Jeżeli ten halogen da radę to o ilę trzeba zwiększyć budżet ? Szczerze mówiąc to potrzebuję takich dwóch, ale drugi to z czasem :razz:
ODPOWIEDZ