budzetowa lampka przednia

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kuń, pomyśl, uzyj wujka googli i PIERWSZY wynik, CGR18650A
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Calineczka, wielkie dzieki za linka, ale ja sie naprawde nie znam na prądzie :oops:, podstawy jakieś tam ze szkoły zostały ale niewiele.
To tak jakby klient przyszedł do mojej pracowni i pytał czy to co wykonuje jest trwałe i będzie dobrze sie urzytkowało a ja bym mu w odpowiedzi dał wykres krystalograficzny stopów matalu w którym pracuje + charakterystyke lutów itp.
Ok wiedza dla zawansowanego - tylko że laikowi to nic nie mówi.
Takim samym laikiem jestem w temacie voltów i amperów.
Przeryłem forum, wybrałem dzieki forum 2 swiecidła na rower ,rozumiem że czas świecenia zależy od kilku czynników, miedzy innymi od prądu jaki jest ciągniety z ogniwa i od działania drivera, reszte pomijam ( tak wiem należy przejrzeć,rozkręcić latarke, gdzie trzeba posmarować pastą, poprawić luty, włacznik itp. )
Chce wiedzieć czy te ogniwa z alegro są warte tego żeby je kupować
po 1 :czy ktoś brał już od tego sprzedawcy ogniwa i czy może ktoś z forum je sprawdzał pod względem pojemności .
po 2 : jak z ich jakością ? czy nie bywają uszkodzone? czy same z siebie sie nie rozlewają po miesiącu działania?
po 3 : czy nie tracą szybko pojemności?
Najwazniejsze : do jakiej wartości moge je bezpiecznie rozładować, jak bede znał tą wartośc, choćby przybliżoną, albo np w % -powiedzmy ogniwa unprotected można bezpiecznie rozładować do takiej a takiej % pojemności czy ilości amperów/voltów , to pożycze miernik od znajomego, sprawdze ile amperów/ voltów jest na począku , właduje do latarki, i sprawdze po kilku minutach na każdym z trybów, i bedzie wiadomo, że np musze je wymieniać w danej latarce po np 1godzinie w trybie hi albo po 3godzinach w trybie średnim i koniec dyskusji.

Z tego linka wynika ,no i słusznie że ładowanie i rozładowywanie zależy między innymi od temperatury- wiec testy bede musiał zrobić równierz przy minusowych temparaturach bo jeżdżę całą zimę.
Jeśli te z linka są dobre i ni ma na nie skarg po dłuższym użytkowaniu to kupuje 12 szt tych z alegro zamiast 4 "ognistych " z DX i po sprawie.
Tą dodawaną ekstra eletronike mogę wysłać Ci Calineczka, bo ja nie wiem co z tym zrobić i tylko by sie kurzylo czy zgubiło w pracowni.
ps. licze na wyrozumiałość;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kuń pisze:po 1 :czy ktoś brał już od tego sprzedawcy ogniwa i czy może ktoś z forum je sprawdzał pod względem pojemności .
kupowałem już u niego ogniwa, mierzone miały deklarowaną pojemność. Panasonic to dobra marka, a co do ich "nowości" to pozostaje tylko wierzyć sprzedawcy na słowo. Możesz jeszcze uruchomić elektronikę i odczytać z informacji w niej zawartej jaka ma pojemność i ile razy było użyte, ale łatwe to nie jest.
kuń pisze:po 2 : jak z ich jakością ? czy nie bywają uszkodzone? czy same z siebie sie nie rozlewają po miesiącu działania?
tak jak pisałem, to dobra marka. Zawsze może się zdarzyć uszkodzone ogniwo, sprzedawca powinien przed wysłaniem je sprawdzić, przynajmniej napięcie
najlepiej nie rozładowywać ogniw poniżej 3V
kuń pisze:po 3 : czy nie tracą szybko pojemności?
szybko to pojęcie względne, względnie-nie.

za elektronikę dziękuję, mam kilka podobnych, może ktoś inny skorzysta? :mrgreen:

p.s. myślę, że te Panasonic-e mają spore szanse działać dłużej od nowych Ultrafire czy jak im tam....
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

no i o takie wiadomości mi chodziło, dzieki wielkie!
zaraz zamawiam i swiecidła i ogniwa ,pewnie ogniwa az alegro bedą znacznie znacznie szybciej;)

Tak na marginesie to znalazłem fajne porównianie ogniw, nie wiem czy na forum już gdzieś ta linka sie nie pojawiła ale pewnie sie komuś przyda.
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... p?t=257543

[ Dodano: 17 Wrzesień 2010, 11:35 ]
Zamówienie z DX poszło wczoraj .Ogniwa zostawiłem sobie na dzisiaj.....i jaka niespodzianka... koniec aukcji wszystkie wykupione,nie dziwie sie :)
pytanie u tego samego sprzedawcy -
ogniwa sony ktoś testował? używał? jak je oceniacie ?
Pytałem kiedy będą dostepne panasoniki, jak dostaje odpowiedź to dam znać na forum.
kszychooo
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 13 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Sosnowiec / Krakow

Post autor: kszychooo »

kuń, pochwal sie jaka lampke zamowiles
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Po dniach udręki, wybieraniu,czytaniu forum itp, wybrałem;
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567 jako główną na rower .
plus uzupełniająca , świecąca dalej i jako latarka na codzień
: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14027
ta ostatnia nie podoba mi sie wizualnie ale z tego co doczytałem ma w miare dlługi czas świecenia i nie przegrzewa sie, a i tak jeszcze kupie
coś w typie : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.39359
Plus oczywiście kupiłem uchwyty na kierownice , ładowarka itp.
Jeszcze zamówie ogniwa z alegro i bedzie komplet.

Ale najlepsze jest połączenie kilku nowo kupionych elementów:)
Stara rama roweru w typie cross na której miałem do tej pory złożony rower ... + nowe szerokie siodło - prawie miejska kanapa, plus kierownica dirtowa .. połaczenie absurdalne ale mi sie jeździ doskonale a i wygląda nieźle, jak świecidła dojdą to zamieszce foti. Oczywiście wybór kierownicy z "półką" podyktowany był tylko tym żeby zmieściły sie tam wymarzone i zamówione latareczki. Jak będzie wszystko zamontowane to wrzuce fotke.
A tak na marginesie to jak długo przeciętni idą zakupy z DX?
karlosboy

Post autor: karlosboy »

kuń, ostatnio list szedł mi 6 dni roboczych od nadania z HK :smile:
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kuń jeśli chcesz zamówić ogniwa z allegro i używać ich jako zasilanie pojedyncze w swoich lampkach to w miejsce Panasonic, które pokazywałeś wcześniej polecam Ci jednak Sony (teraz zdaje się ten gość z Allegro ma to wystawione). Panasonic CGR to bardzo dobre ogniwa ale mają dwie zasadnicze wady. Pierwsza to, iż notorycznie w leżakach magazynowych w okolicach plusowego terminala, pod koszulką pojawia się ślad korozji. Nie jest to zależne od partii bo widziały już moje oczy tego dużo :wink: Ogniwa takie są sprawne, jak najbardziej, działają poprawnie ale kiedy nastąpi rozlanie i awaria moim zdaniem pozostaje kwestią czasu. Druga wadą to odsłonięty rant minusowego terminala - nie do każdej latarki to rozwiązanie będzie trafione :roll:
Sometimes darkness can show you the light
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Bocian, podziekować za podpowiedź, kupiłem 8 sztuk tych sony , jesli ten odsłoniety rant bedzie przeszkadzał to coś pokombinuje, dzieki za ostrzeznie przed tą korozją, bede uwąznie je oglądał.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

kuń pisze: kupiłem 8 sztuk tych sony , jesli ten odsłoniety rant bedzie przeszkadzał to coś pokombinuje, dzieki za ostrzeznie przed tą korozją, bede uwąznie je oglądał.
Bocian wspominał o Panasonic'ach

Pozdrawiam

PS: Czy mógłbyś staranniej pisać po polsku....

PPS: Czy Twój nik się przypadkiem nie pisze Qń ;)
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ