DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Witam. Po długiej przerwie robię kolejne zamówienie, chociaż dolar nie sprzyja...no ale do rzeczy. Robię sobie zakupy. Kupiłem jakieś tam rzeczy, po 3 sztuki, po 5 sztuk. Czyli łapię się na opcje BULKRATE. I teraz jest problem. Zawsze jak klikałem BULKRATE automatycznie dodawał się Tracking Service czy tego chciałem czy nie. A teraz: Obrazek
Mam takie coś...i wkońcu nie wiem, czy mam ten tracking czy nie? Sumując kwoty przedmiotów...wychodzi na to że jednak go nie mam, bo kwota końcowa to tylko suma kwot przedmiotów....Czyżby coś się zmieniło i tracking był darmowy? Czy co? Zna ktoś odpowiedzi i potrafi mi pomóc? Nie chcę ryzykować zwykłych przesyłek, bo nie wiem czy dostane towar na święta...
Z góry dzięki za pomoc.
Marecki
Posty: 3
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marecki »

Witam wszystkich serdeczne, jestem nowym użytkownikiem i to jest mój pierwszy post na tym forum.
Dnia 17.05.2010 zamówiłem sobie na Dealextrene driver, do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałem(było to moje pierwsze zamówienie), jak sprawdzić czy przesyłka dotarła wogóle do Polski i przede wszystkim czy została wysłana, próbowałem sprawdzać na stronie Dx ale niewiele z tego zrozumiałem. Płaciłem przez PayPal kasa oczywiście została pobrana.

Pozdrwaim.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

było w tym wątku, musiałbyś zerknąć bo nikt nie będzie pisać tej litanii od nowa tzn co do całości funkcjonowana dx'a. ale co do sprawdzenia, wejdz na dx, później my account,
tam masz tabelke gdzie sa Twoje zamówienia, w pozycji status masz napisane co jest z paczką, shipped, znaczy się wysłane, ew. waiting for supplyer, to znaczy że czekają na dostawcę, ew. pakowanie może być:)

[ Dodano: 23 Czerwiec 2010, 10:54 ]
aa - radzę się przywitać w odpowiednim dziale, bo zaraz możesz dostać reprymendę:)
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

m-blue dobrze pisze ;). Marecki, poszukaj - nie raz już o tym pisaliśmy. Nie Ty pierwszy czekasz na coś z DX dłużej niż miesiąc i nie Ty pierwszy o to na forum pytałeś.

Witamy na forum i jednocześnie znowu zgadzam się z m-blue - przywitaj się gdzie trzeba ;).
Marecki
Posty: 3
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marecki »

i wszystko jasne przepraszam za zamieszanie, okazało się że mają chwilowy brak na magazynie więc czekam.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Witam. Mój pierwszy zakup na DX i takie pytanie:
NA DX wchodzę w Invoice i mam tam podany swój cały adres:
Ship To: (nazwisko), Michal
(tutaj adres)
Zamosc, Lubelskie 22-400
Poland

a na e-mail jak mi przyszło to mam tak:
(tutaj adres)
Zamosc, Lubelskie 22-400
Poland

Dobrze to jest czy źle? Bo według mnie też tam powinno być imię i nazwisko na e-mail?

Przy okazji:
16-lipiec-2010: zamówione
z 16 na 17-lipiec-2010: w nocy packaged
19-lipiec-2010: Shipped
20-lipiec-2010: Shipped via Air Mail
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

michal13031986, jest dobrze.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Status: Shipped via Air Mail
oznacza że dostarczają go na lotnisko do firmy Air Mail i jak wyślą zmieni się status?
czy to już jest wysłane??
Krysiul
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 15:44
Lokalizacja: Serock

Post autor: Krysiul »

Na początek chciałem się przywitać i zadać być może lamerskie pytanie ;) Czy jeżeli w rubryce "Zasilanie" napisane jest po prostu "1 x 18650" i nic więcej, to znaczy, że zarówno ogniwa o woltażu 3,7V i 4,2V zdadzą egzamin?
Awatar użytkownika
barney
Posty: 268
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 11:47
Lokalizacja: Łask

Post autor: barney »

Jakie 18650 mają 4.2V? O ile mi wiadomo to przy 4.2V kończy się ładowanie Li-ion :)
Działać na pewno będą normalne li-ion, np http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20392
Z Li-po też nie powinno być problemów :) http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1879
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

michal13031986 pisze:Status: Shipped via Air Mail
oznacza że dostarczają go na lotnisko do firmy Air Mail i jak wyślą zmieni się status?
czy to już jest wysłane??
To oznacza, że zostało wysłane pocztą lotniczą (Air Mail)
barney pisze:Jakie 18650 mają 4.2V? O ile mi wiadomo to przy 4.2V kończy się ładowanie Li-ion
I to jest właśnie napięcie maksymalne ogniwa LiIon, które występuje na zaciskach w początkowej fazie i utrzymuje się na podobnym poziomie w czasie zależnym od poboru prądu.
Są jeszcze starsze odmiany o napięciu max 4,1V, dlatego często ładowarki ładują domyślnie do tego napięcia, aby nie przeładować tych ogniw.
Napięcie 3,7V jest napięciem charakterystycznym dla tego rodzaju ogniwa, podobnie jak 1,2V dla NiMH (które krótko po naładowaniu może mieć blisko 1,5V).
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Krysiul
Posty: 2
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 15:44
Lokalizacja: Serock

Post autor: Krysiul »

Hm, faktycznie, przejrzałem jeszcze raz ofertę DX i nie mogłem znaleźć tam ogniw 4,2V, dzisiaj spędziłem pół dnia czytając to forum, bo w temacie latarek zaczynam praktycznie od zera i widocznie pomieszało mi się z czymś, co tutaj przeczytałem. Dzięki za odpowiedź Panowie, i bezbolesny start, co nie jest regułą na forach specjalistycznych ;P
Awatar użytkownika
Altare2012
Posty: 15
Rejestracja: środa 17 lut 2010, 18:28
Lokalizacja: Pępowo/Wrocław

Post autor: Altare2012 »

Witam ponownie,

wczoraj dokonałem pierwszego zakupu na Kai i DX. I tu pojawił się mały problem z Kai, otóż złożyłem zamówienie bez zakładania konta i teraz nie mogę sprawdzić statusu. Pisałem e-mail do nich, w odpowiedzi przysłali numer zamówienia wraz z informacją, że już pakują i powinna być za niedługo gotowa. Dodatkowo, odnośnie wysyłek na adresy potwierdzone o czym wspomniano w tym wątku wcześniej, w e-mailu od PP potwierdzającym płatność z karty na konto Kai mam opis adresu jako niepotwierdzony. Powiązałem kartę z kontem PP przed zakupem, ale potwierdzenie na stronie PP zrobiłem już po zakupie. Czy będzie to stanowiło dla Kai jakiś duży problem? Ile tak ogólnie idą od nich paczki ostatnimi czasy? Pisałem mail do Kai z wyjaśnieniem sytuacji, teraz muszę poczekać. Oby nie było problemów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Spokojnie, ja mam do dziś niepotwierdzony adres i wszystko dochodzi z DX.
"Wypadki chodzą po ludziach" ale nie jest tak źle. Dojdzie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Altare2012
Posty: 15
Rejestracja: środa 17 lut 2010, 18:28
Lokalizacja: Pępowo/Wrocław

Post autor: Altare2012 »

Mam taką nadzieję, z Kai idzie najważniejsza część zamówienia Ultrafire C8 i reflektor OP do niego. A czy, w razie gdyby nie przysłali jednak przesyłki z Kai, to są jakieś problemy z odzyskaniem od nich pieniędzy jeżeli bym do nich napisał e-mail? O DX się nie martwię, aż tak:) Dzięki za odpowiedź.
Zablokowany