DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Powinni podzielić, jednak lepiej samemu podzielić paczkę - mi prawdopodobnie przez gumki na włącznik paczka czekała 3 tygodnie, aż w końcu anulowałem.
W sprawie anulowania zamówienia, oddali pieniądze następnego dnia, po napisaniu do nich.
Wczoraj przyszła paczka zamówiona 23 marca, więc uwinęli się bardzo szybko. Czekam na paczkę z latarkami, dzisiaj znalazła się na poczcie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Tu akurat nie ma zasady, bo ostatnio mi się zdarzyło, że dwa przedmioty, "in stock" mające ten sam termin wysyłki, zostały wysłane dwoma przesyłkami, z UWAGA 1 dniową różnicą.
Tu chyba raczej obowiązuje zasada "na kogo wypadnie na tego bęc"
A zdarzyło się też że mimo różnych terminów wysyłki (3-5 i 4-7) przyszły jedna przesyłką.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Mi zaginęła paczka ostatnio. Fakt była bez trackingu. DX wysłało po raz kolejny tym razem z trackingiem (dopłaciłem - wartość paczki była 4$), ale nie przypuszczam że wysłali by po raz kolejny tak łatwo sprzęt warty 100$.

Dziwi też to że dostawałem paczki z trackingiem, na forum piszecie że takie paczki przychodzą polecone a ja dostałem je jako zwykłe.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Wszystkie moje paczki/przesyłki są z trackingiem, ale tracking działa tylko poza polską :(
Stan na dziś przyszła 1 przesyłka, a 2 zagineła, a po reklamacji wysłali jeszcze raz.
Na naszej poczcie lub urzędzie celnym została otwarta i bardzo kiepsko zaklejona,
ale doszła (były to zakupy dla kogoś wiec bardzo mi na niej zależało).

Polecam używanie BULKRATE za 1.70 $ dostajemy wtedy paczkę Registered Air Mail,
a na zakupy SKU powyżej 3 sztuk mamy rabat.

Pozostałe moje paczki były Registered Air Maili odebrałem już 4 sztuki a 3 następne lecą.

Jeżeli wysyłamy zwykła przesyłke to nie ma możliwości sprawdzenia w polsce gdzie zgineła,
w przypadku paczki idzie to trochę inną drogą i zawsze można ją namierzyć.

Trzeba pamiętać o opłatach celnych, staram się nie przekroczyć 40 $ w zamówieniu.
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Eh, juz od dawna mozna sprawdzic co dzieje sie z paczka kiedy opusci Hong Kong i dotrze do polski na stronie http://www.pocztex.pl/dokl_inf_telef.php
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Fluxor, a niby co podajesz w tym okienku? Podałem przykładowo swój tracking i nici
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Podaje numerem z trackingu. Teraz nie moge sprawdzic bo mam same stare zamowienia ale jakis czas temu elegancko wszystkie swieze paczki pokazywalo gdzie znajduja sie w Polsce.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
piotrokej
Posty: 18
Rejestracja: sobota 27 mar 2010, 20:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piotrokej »

Inwestuje ktoś w "EMS Express", trochę drogo wychodzi po ~20$ za jedną przesyłkę, naprawdę warto dokładać czy lepiej normalnie zamówić za free i dokupienie BULKRATE to o czym mówi mkorbel. Jestem zielony w temacie, dlatego stąd moje pytania.

Pozdrawiam
Piotrek.
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Jak ktoś ma za dużo pieniędzy to może się bawić w EMS. Paczuszki z trackingiem jak narazie mnie nie zawodzą a w rekordowo szybkich okresach czas oczekiwania to mniej niż 2 tygodnie, więc dopłacanie za EMS nie ma najmniejszego sensu. Takie jest moje zdanie.
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Moja ma wylecieć dziś z Hongkongu. Kiedy powinna teoretycznie się pokazać w Polskim trackingu?
alfi123456
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: alfi123456 »

Witam, ponawiam moje pytanie odnośnie kupna telefonu za $116 z DX.
Wykupię usługę gift, czy jest duża szansa na to, że będę musiał zapłacić cło/vat ?
Jeżeli paczka zaginie to DX chętnie wysyła towar o takiej wartości ponownie, za darmo ?
Jutro chciałbym już zamówić ten telefon, ale wole dowiedzieć się co i jak.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30780
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Czemu ten badziew chcesz zamawiac? Na alledrogo sprzedaja go za 419 zl z gwarancja i polskim menu. Przelicz sobie czy oplaca ci sie to kiedy do ceny z DXa doliczysz vat/clo??
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
alfi123456
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: alfi123456 »

Na necie zachwalali go, ale trochę byłby kłopot gdyby coś się w nim zepsuło, ponieważ nie ma do niego części.
Kiedyś pisałem do urzędu celnego, ponieważ chciałem kupić wii z ebay.com , ale nie wiedziałem ile naliczą mi cła/vatu.
Napisali mi, że cło 0 zł, jedynie vat będę musiał zapłacić.
Czyli jak z tym byłoby tak samo to i tak by się opłacało bardziej niż na allegro.
Nawet jak telefon mi się nie spodoba, a raczej mojej siostrze, bo to dla niej, to można go wystawić na allegro i na pewno znajdzie się ktoś chętny.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jesli VAT 22% to masz 116,01+25,52=141,5$ co po dzisiejszym kursie bankowym daje 402 zl. Roznica cale 17 zl i masz gdzie go oddac na gwarancji jak sie zepsuje.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
alfi123456
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 14 mar 2010, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: alfi123456 »

Dzięki za rady!
Mam do Was kolejne pytanie, czy celnicy mogą mi skonfiskować telefon, ponieważ jest to podróbka HTC Hero ?
Zablokowany