502B czy A10B czy "romek"

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
piotrokej
Posty: 18
Rejestracja: sobota 27 mar 2010, 20:48
Lokalizacja: Lublin

502B czy A10B czy "romek"

Post autor: piotrokej »

Witam, poszukuje lampki rowerowej. Chce dobrą lampkę w granicach 20$. Wiem, wszystkiego nie można mieć. Po prostu szukam najlepszej lampki rowerowej w cenie 20$. Chciałbym uzyskać efekt podobny do Bocialarki 3.0, wiem nie uzyskam takiego samego efektu, chce chociaż 70-80% tego światła. LINK.

Moje wymagania:
-cena maksymalnie 20$
-minimum 3 tryby HI - LO - Strobe

Temat był może wałkowany multum razy, ale trudno wybrać, ponieważ, chodzą opinie że latarki A10B, trafiają się "felerne" i pogarsza się coraz bardziej jakość. Niektórzy polecają modowanie latarek, niestety dopiero rozpoczynam przygodę, i nie bardzo się znam na tym.

Co sądzicie o tej latarce
UF 502B
Zdaje sobie sprawę ze te 320 lumenów jest zawyżone.


Podsumowując, chce przystępnej latarki w cenie 20$, z 3 trybami lub więcej, w miarę dobrej wytrzymałości, wykonania. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ czytam forum kilka dni, i co rusz widzę różne opinię. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Piotrek.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zadna z nich na rower sie nie nadaje bo swieci za wasko.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Biniu
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 maja 2009, 09:41
Lokalizacja: Swarzędz (Poznań)

Post autor: Biniu »

Fluxor pisze:Zadna z nich na rower sie nie nadaje bo swieci za wasko.
Witam,

Śmiem twierdzić, ze jest to powtarzany stereotyp wynikający z teoretycznych rozważań.
Moje doświadczenie jest takie, że te latarki doskonale zdają egzamin jako oświetlenie rowerowe gdyż spil jest na tyle mocny , ze wystarczająco oświetla boki i obszar bezpośrednio przed rowerem, a spot ustawiam tak aby oświetlał zakres 30-40 m i można smigać po lesie nawet 30 km/h. Oczywiście każdy może powiedzieć , ze dopiero jak ma 1000 lumenów widać dobrze, ale prawda jest taka, że przy prędkościach rowerowych przeciętna latarka na dobrej diodzie Cree wystarczy w zupełności.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Biniu, miales okazje pojezdzic sobie z czyms na P7 albo MCE ??
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Biniu
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 maja 2009, 09:41
Lokalizacja: Swarzędz (Poznań)

Post autor: Biniu »

Fluxor pisze:Biniu, miales okazje pojezdzic sobie z czyms na P7 albo MCE ??
A po co?
To co mam, powtarzam raz jeszcze , w zupełności wystarczy aby bezpiecznie pomykac rowerem nawet w największych ciemnościach.
Montaż mocniejszego oświetlenia służy zabawie światłem a nie celowi podstawowemu , czyli jeździe rowerem.
Mając latarkę na diodzie XRE-R2 i tak wprowadzam w popłoch wszystko co w nocy, w lesie napotkam na swej drodze. Coś co świeci mocniej to już zabawka dla maniaków światła.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Po to, zebys wiedzial jak to swieci w porownaniu do latarki z XR-E.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

Piotrokej wiadomo że wszystkiego nie można mieć, sam używam 502B i co prawda mam "250lm" spot na małej odległości jest dość mały a spill wystarczająco mocny dopiero w trybie Hi, spróbuj poszukać jakiegoś szkiełka które spowoduje większe rozproszenie światła, spróbuj poszukać jeszcze jakiejś innej latarki, tu akurat nie pomogę bo nie mam typu
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Biniu pisze: ... a spot ustawiam tak aby oświetlał zakres 30-40 m i można smigać po lesie nawet 30 km/h.
A jak ustawiasz spot w latarce bez zooma ?

PS Ta 502B na XP-E powinna swiecic w miare szeroko (napewno szerzej jak te starsze na XR-E) ale na rower bardziej by sie nadala, jak Fluxor zauwazyl, latarka na P7/MC-E dajaca duzo swiatla takze na boki by widziec takze czychajace niespodzianki po boku a o to wlasnie tutaj chodzi a nie tylko o zasieg do przodu.
Ostatnio zmieniony wtorek 30 mar 2010, 23:58 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Ja zauważyłem że diody XR-E (prawdopodobnie dzięki zintegrowanemu reflektorowi w postaci pierścienia) mają mocniejszy spill od XP-E i XP-G
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Z tym sie zgodze ze XR-E w module D26 lepiej skupia sie niz XP-G w takim samym module. Jesli na rower to XP-G ale najlepszym rozwiazaniem byloby P7 albo MCE
Ostatnio zmieniony środa 31 mar 2010, 00:08 przez Fluxor, łącznie zmieniany 1 raz.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

ElSor pisze:
Biniu pisze: ... a spot ustawiam tak aby oświetlał zakres 30-40 m i można smigać po lesie nawet 30 km/h.
A jak ustawiasz spot w latarce bez zooma ?
30-40m "po glebie" :D
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Nie chodziło mi o skupienie tylko o to że promień boczny jest mocniejszy z XR-E.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Czy mocniejszy z XR-E to bym polemizowal

XRE w D26

Obrazek

XPG w D26

Obrazek

Jak widac wszystko oprocz spilla jest praktycznie tak samo jasne.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Pomimo większej ilości światła i mniej skupionego (bardziej odpowiedniego na rower) spota z XP-G, drzewo po prawej i wszystko inne na co świeci spill jest lepiej oświetlone przez spill z XR-E i o tym właśnie pisałem ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Te foty powyżej są przykładem złego oświetlenia na rower. Wyjątkowo męczący jest jasny spot i słaby spill. Niestety, oko mimowolnie podąża za jasną plamą po środku rozpraszając uwagę i męcząc mózg. Do jazdy terenowej pomiędzy drzewami taki typ oświetlenia nie nadaje się zupełnie. Światło rowerowe powinno mieć bardzo płynne przejście spot-spill, a najlepiej brak widocznego spota. Ci, co jeżdżą po nocach i testowali różne źródła światła, wiedzą, o czym piszę :)
ODPOWIEDZ