Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

@pawelsz
Poprosimy o podzielenie się wrażeniami z użytkowania rowerowej P7 :-)
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Tomek210 pisze:Czy ktoś w kilku prostych słowach będzie mi potrafił wytłumaczyć skąd taki owczy pęd na foldery, że każdy musi mieć kilkanaście? Do czego się używa takich noży?
Jedni zbierają znaczki, inni kapsle od piwa, jeszcze inni latarki. A i są tacy, którzy zbierają noże. I tak jak są różne latarki do różnych zastosowań, tak samo jest z nożami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Tomek210 pisze:Czy ktoś w kilku prostych słowach będzie mi potrafił wytłumaczyć skąd taki owczy pęd na foldery, że każdy musi mieć kilkanaście? Do czego się używa takich noży?
Tomku, cieszę się, że jestem jedną z owiec pędzących na foldery ;) A bierze się to stąd, że po prostu lubię mieć ciekawy, fajny, dobrze działający i w wystarczającej ilości sprzęt w zasięgu ręki. Dotyczy to zarówno latarek jak i użytecznych i wygodnych folderków. Jakby ktoś nie zarażony latarkoholizmem sprawdził ile światełek mam przy sobie i w plecaku, to pewnie zapytałby się skąd ten owczy pęd do światełek skoro wiekszości ludzi starcza jedna i to uzywana raz do roku latarka na zwykłą żarówkę... A mi nie starczy i już :P

Podobnie jest z folderkami - coś innego do lasu, coś innego przy pracy (no tu to zazwyczaj multi noszę), coś innego w schowku w samochodzie, coś innego na biurku gdzie wciąż się przydaje zwłaszcza do paczek, coś innego w kieszeni kurtce by nie zostać bez noża jak by był potrzebny i tak dalej i tak w nieskończoność. Skoro coś nam się podoba, jest praktyczne i daje nam przyjemność z używania, to dlaczego mamy sobie tego odmawiać tylko z powodu jakiegoś zdroworozsądkowego stwierdzenia że nie jest to niezbędne? No dlaczego?

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia rozwieją Twoje wątpliwości - a co do tego pytania do czego używa się takich noży to odpowiedź jest prosta - do cięcia (w tym przecinania, wycinania, odcinania, ucinania, nacinania, podcinania, docinania ale także krojenia, otwierania czy strugania) kolego ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

JohnDoe; zarzuć, proszę linkiem do Turnboxa. Właśnie zamierzam go nabyć. A na Allegro kosztuje 79 + przesyłka.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

za 79 masz wersję std, weź wersję droższą z 2ma typami prętów medium i fine na tactical.pl jest taka choćby
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

Mówisz o sklepie taktyczni.pl? W magazynie brak. Oprócz tego kosztuje 40 zł więcej a na knives została uznana za mniej przydatną od wersji podstawowej. Większość wypowiadających uznało, że dodatkowe, białe pręty są nie potrzebne.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

na knives radzili nabyć wersję std + diamenty :)
zależy jaką stal ostrzysz- im twardsza, tym bardziej się diamenty przydają, albo do ostrzenia kuchennych tępych bardzo.
Ja bym brał jednak z kamieniami fine- ostrze wtedy wychodzi lustro bez konieczności używania paska skórzanego-co wiele osób na knives używa ;)
edi
wieśc niesie, że ponownie w lutym w lidlu będą do nabycia diamenty w dobrej cenie, warto nabyć
P_iter
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Warszawiak

Post autor: P_iter »

pawelsz pisze:wieśc niesie, że ponownie w lutym w lidlu będą do nabycia diamenty w dobrej cenie, warto nabyć
Piszesz o tych zestawach, które mieli jakiś czas temu i wyglądały jak trzy skrobaki do pięt? ;)
Pozdrawiam
P_iter
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mam diamenty i kamyki. Jednak z powodu bardzo dużej "agresywności" diamentów lub jak kto woli stali nie za wysokiej lotów w moich nożykach używam kamyka. Lubie pogładzić i potem sie ogolić :mrgreen: A ja czekam na nową dostawe nożyków wracając do tematu ;-)

Edyta listonosz nie widział co przytaszczył nawet:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 52
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 19:03
Lokalizacja: Plock

Post autor: arthx »

ostry temat :) ladny zestaw
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

jezjacek pisze:JohnDoe; zarzuć, proszę linkiem do Turnboxa. Właśnie zamierzam go nabyć. A na Allegro kosztuje 79 + przesyłka.
A proszę bardzo. Ja swojego TurnBoxa Deluxe kupiłem w CQB Tactical. Chyba w Polsce najtańsze (nie licząc prywatnego importu) miejsce:
http://www.cqbtactical.pl/product_info. ... cts_id=275

114 zł razem z przesyłką kurierem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Obrazek
Ten niebieski i zielony :wink:
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

Zaraz chyba będzie trzeba zmienić tytuł wątku na "Jaki nóż sobie ostatnio kupiliście" :mrgreen:
No to trochę bardziej z duchem forum, dotarła do mnie UltraFire A10B.
Obrazek
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Odbiegając nieco od latarek i noży, sprawiłem sobie zajęcie na drugi tydzień ferii:

Obrazek

Wymiary jednego pola 5x7pix to ok 7 x 10cm, całość 35x15cm :mrgreen:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Volt, kiedy to zobacze? :D

A ja otrzymalem takie cos: :)
Obrazek
Obrazek

Darku, dzieki wielkie :)

Pozdrawiam
DNF
Zablokowany