[DX] Jaką latarkę kupić do 30-40$ ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

[DX] Jaką latarkę kupić do 30-40$ ?

Post autor: szocha1991 »

Witam. Mam już UltraFire WF-501B - 250 lumenów. Jestem bardzo zadowolony, ładny mocny, jasny strumień. Kupiłem sobie ostatnio MTE SF-22. Ma być ponad 3x silniejsza niż UltraFire. Niestety nie jestem zadowolony. Jak dla mnie UltraFire za 13$ niczym nie ustępuje MTE za 32$. Mam do was pytanie, i prosze o podpowiedzi. Jaką latarkę kupić z DX (myślę maks do 40$), żeby była jak najmocniejsza, jak najjaśniejsza? Wymyślili już takie cudo?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Byc moze nie trzeba kupowac nowej lampki.
Powiedz mi tylko czy masz jakis miernik, ktorym moglbys zmierzyc prad plynacy w diode.
Raczej na pewno, sterownik daje malutko pradu w ta diode, stad masz takie odczucia slabego swiecenia.
Zauwaz tez, ze ta dioda to wieloczip. Nie mozna skupic swiatla tak mocno, jak w przypadku diody z jednym czipem, tak jak ma to miejsce w UF 502B.
Gdy w diode poplynie nominalne 2.8A to zobaczysz, co to jest duza ilosc swiatla :)
Moze byc tez taki problem, ze dioda ma bardzo wysokie napiecie przewodzenia, zasilane to jest z jednego akusa, wiec moment i masz ciemno. Do tego slaby sterownik i jest co najmniej kupa :P
Pozdrawiam
DNF
riffo
Posty: 8
Rejestracja: sobota 26 gru 2009, 22:42
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: riffo »

DNF a co myslisz nad takim modem UltraFire WF-1000L Cree MC-E
z takim driverem Regulated CV/CC 5-Mode LED Driver Circuit Board for Cree MC-E/SSC P7 Emitters (8.4V Max Input) Czy moze lepiej cos na SSC P7?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Powiedz, czemu nie chcesz zmodowac tamtej lampki?
Z tego co na szybko zobaczylem, ten driver, ktory podales, nie jest rewelacyjny..
Pozdrawiam
DNF
riffo
Posty: 8
Rejestracja: sobota 26 gru 2009, 22:42
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: riffo »

DNF pisze:Powiedz, czemu nie chcesz zmodowac tamtej lampki?
Z tego co na szybko zobaczylem, ten driver, ktory podales, nie jest rewelacyjny..
Pozdrawiam
DNF
Jakiej lampki?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Sorka, pomylilem adrestow, myslalem, ze to szocha1991 odpisal :D
Wiec hmm chyba Calineczka mial ta lampke, wiec niech On sie wypowie.
Ten sterownik sam nie wiem.. Zobacz komentarz na DX, do 2.8A to mu daleko, mocno sie grzeje.
Pozdrawiam
DNF
ODPOWIEDZ