DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
matik91
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: matik91 »

Witam !!! Jest to mój pierwszy post a więc po krótce się przedstawię: mam na imię Mateusz i jestem z Bydgoszczy ;] Od dawna obserwuję ten wątek, ponieważ również kupuje w Chinach ale nie tylko na dealextreme.com :D
Widzę że pewne osoby mają problemy z paczkami wychodzącymi z Hong Kongu w okresie 16-23.12.2009, który ja również mam (moja paczka opuściła Hong Kong 23 grudnia) .
Chciałbym tym osobom które mają paczki z trackingiem doradzić, że mogą zadzwonić do:
informacji Poczty Polskiej-przesyłki zagraniczne: 022/548-11-99
lub reklamacji (tu uzyskałem dokładniejsze informacje) 022/548-11-96
Dzwoniąc tam i podając tracking dowiadujemy się czy paczka jest w Polsce a jeśli tak to dokładnie gdzie. Niestety dzwoniąc tam 5 lub 6 grudnia uzyskałem informacje że nie ma jej w Polsce ale nie mam sie przejmować bo może iść z przesyłkami ekonomicznymi.
A co do rekordów to również taki mam paczka wyszła 1.01.2010 a w domu miałem ją 5 grudnia rano :wink: choć myślałm że to ta poprzednia z 23 grudnia ;)
Pozdrawiam: matik 91 :mrgreen:
Malfunction
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 16:14
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: Malfunction »

To dziwne, te samoloty chyba się w Afganistanie po drodze zatrzymują... Albo w ogóle nie opuszczają HK mimo że status wskazuje co innego...
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Tak samo czekam na paczkę z 1 i 4 grudnia. Dx odpisał żebym jeszcze poczekał na przesyłkę więc czekam do końca tygodnia. Żeby paczka z trackingiem sie zagubiła a bez nie.

[ Dodano: 11 Styczeń 2010, 13:05 ]
Matik91 dzięki za informacje :) Miła Pani przez słuchawkę poinformowała mnie dokładnie gdzie w tej chwili jest jedna z moich paczek, a druga nie dotarła jeszcze do Polski z powodu ograniczonych połączeń lotniczych.
ziutek
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: ziutek »

Właśnie dzwoniłem i uzyskałem informacje, że paczki, które wyleciały 17 i 21 grudnia nie dotarły jeszcze do Warszawy:-| Żeby było ciekawiej paczka, która wyleciała 19-go grudnia doszła do mnie w zeszłym tygodniu. Jeszcze z tydzień i chyba piszę reklamacje do DX.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Przed chwilą był donosiciel ;) mam paczkę. Nawet dwie. Idę się bawić
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tez dostalem dzis 2 paczki - niestety albo stety te najnowsze a tych wyslanych przed swietami brak :neutral:
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

ElSor pisze:Tez dostalem dzis 2 paczki - niestety albo stety te najnowsze a tych wyslanych przed swietami brak :neutral:
Ja to samo :D haha Na razie mam jedną z przedświątecznych. Przyszło to http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18628 Ale fajne i ma 5 trybów a nie 3 (błąd w druku) coś w stylu Akoraya 106 z pamięcią ostatnio używanego trybu ale bez programowania. Pobawie się trochę i napiszę mały opis :)
mushin
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mushin »

Opowieść z kategorii: z trackingiem i bez.

30.12.2009 - Zamówiłem dwa takie same przedmioty za 14,5 dolarów każdy. Oba w osobnych zleceniach, na różne adresy w Polsce. Do jednego z nich dopłaciłem za tracking, drugie bez. Dalsze etapy dla paczki z trackingiem:
4.01.2010 - Shipped
7.01.2010 - Left Hong Kong
11.01.2010 - Paczka w ręku.

W tym czasie paczka bez trackingu jeszcze w DX siedzi (Processing - Awaiting Stock) mimo, że jest in stock.

Wniosek: tracking się opłaca :)
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

mushin pisze:Opowieść z kategorii: z trackingiem i bez.

30.12.2009 - Zamówiłem dwa takie same przedmioty za 14,5 dolarów każdy. Oba w osobnych zleceniach, na różne adresy w Polsce. Do jednego z nich dopłaciłem za tracking, drugie bez. Dalsze etapy dla paczki z trackingiem:
4.01.2010 - Shipped
7.01.2010 - Left Hong Kong
11.01.2010 - Paczka w ręku.

W tym czasie paczka bez trackingu jeszcze w DX siedzi (Processing - Awaiting Stock) mimo, że jest in stock.

Wniosek: tracking się opłaca :)
Wniosek: zabrakło towaru. Już to przerabiałem :) Dx nie zmienia statusów nawet jak nie mają od dawna na stanie. Spróbuj zamówić Solarforce L2 na 1x16340 czarna.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

freebike pisze:Spróbuj zamówić Solarforce L2 na 1x16340 czarna
Albo driverek 15880 :razz: (czekam na zwrot $)
P_iter
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2010, 17:11
Lokalizacja: Warszawiak

Post autor: P_iter »

matik91 pisze: A co do rekordów to również taki mam paczka wyszła 1.01.2010 a w domu miałem ją 5 grudnia rano :wink:
Ja Cię :o Nikt Cię już nie przebije. Normalnie paczka cofneła się w czasie. :shock: :rotfl:
Pozdrawiam
P_iter
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

P_iter pisze:
matik91 pisze: A co do rekordów to również taki mam paczka wyszła 1.01.2010 a w domu miałem ją 5 grudnia rano :wink:
Ja Cię :o Nikt Cię już nie przebije. Normalnie paczka cofneła się w czasie. :shock: :rotfl:
fajnie tak szybko ;)

ElSor
Dx nawet szybko zwraca kasę. Ja teraz wycofuje wszystko co nie zgadza się ze statusem dostępności. 3 razy własnie na wspomnianej L2.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

freebike pisze:Dx nawet szybko zwraca kasę. Ja teraz wycofuje wszystko co nie zgadza się ze statusem dostępności. 3 razy własnie na wspomnianej L2.
O to jestem spokojny - juz mialem raz przyjemnosc i czekalem chyba 2-3dni od poinformowania mnie o tym ze bede mial zwrot.
matik91
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: matik91 »

Oczywiście chodziło o 5 stycznia xD
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

A mi nie zwrócili kasy bo stwierdzili, że powyżej 60 dni już nie mogą. Musiałem zamówić coś innego.
Zablokowany