Romisen RC-G2 dobra baza do modyfikacji różnych.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

pawelsz pisze:dokładnie- jest więcej światła, ale szerzej i na zasięgu nie zyskasz, zyskasz na oświetleniu pobliskiego terenu
W takim razie jaką diodę wybrać aby światła było więcej ale promień swiatła pozostał jak w oryginale?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

oryginalna dioda P2 ma małego czipa- wydajniejsze diody Q5/R2 mają większe czipy, w sumie podobny efekt można dostać z xp-e ale to spora zabawa i nie zawsze wychodzi- po prostu ref w rc-g2 jest pod xr-e a nie pod nowe diody.
Daj do środka Q5/R2 i będziesz zadowolony- pobór prądu będzie podobny jak dla P2 , natomiast sporo więcej światła
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

W takim razie zainteresowany jestem ta XPE ale uświadom mnie jakie są to problemy i co czasami jest trudne do zrobienia?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

jeśli masz xpe na starze, to jest prościej, jeśli nie- to lepiej odpuść - malutkie toto
o ile pamiętam trudno ustawić tą diodę centralnie w refie-jest sporo mniejsza od tej, którą masz, poza tym ref musi być ciut nad diodą- ja bawiłem się eksperymentalnie, ale uważam, że nie warto - wsadź Q5/R2 i będzie ok
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zmierzylem dzisiaj odleglosc do najblizszego drzewa. 65 metrow nie jest problemem dla zmodyfikowanego RC-G2. Gdyby kogos postawic na tej odleglosci moznaby bez problemu widziec co sie tam dzieje.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Witam! Jest to mój pierwszy mój post na forum i pragnę się serdecznie z Wami przywitać. Ponieważ jestem niedoświadczony w tym temacie będę na razie raczej pytał niż odpowiadał. :wink:

Przymierzam się do kupna tej latarki. Będzie to moja pierwsza, lepszej jakości latarka. Mam takie pytanie. Jak wygląda wymiana diody? Kupuję np taką diodę: http://allegro.pl/item849513382_led_cre ... 205lm.html
I następnie rozlutowuje starą, wyciągam, wkładam nową i lutuję? Czy jest ona jakoś klejona i muszę odkleić? Potrzebuję jakiś specjalnych narzędzi czy wystarczą te podstawowe(do lutowania, śrubokręty itp.)?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

diody przeważnie są albo klejone, albo osadzane na paście termo- w celu lepszego odprowadzania ciepła, także oprócz lutownicy potrzebujesz jeszcze co ś pomiędzy diodę a resztę latarki :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

I trzeba pamiętać ze dioda jest przylutowana zwykle do "gwiazdki" a ich rozmiary są rózne :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A pamietaliscie, ze wczoraj byl Sylwester, a dzis Nowy Rok? :mrgreen:
Po godzinach Waszych postow, wydaje mi sie, ze zapomnieliscie o tym :P
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Jeśli chodzi o RC-G2, to ta dioda się średnio nadaje, gdyż jest potrzebny "star" o średnicy 16mm, a w aukcji jest chyba 21mm.
Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ziutek
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: ziutek »

Witam wszystkich serdecznie!
Od dłuższego czasu czytam to forum, trochę zakupów na DX już zrobiłem, a ostatnio przyszły do mnie romiseny RC-G2 czarne. Dziś miałem okazję porównać zakupione w grudniu dwa egzemplarze: szary i czarny. Obie latarki mają nowy sterownik, ale zdecydowanie inne diody.
Szary romisen ma zielonkawy odcień, dość przyjemny, spot trochę szerszy niż w czarnym. Z jednego metra luxomierz pokazuje 1600lux na baterii AA, dioda to prawdopodobnie P2 jak jest w opisie na DX.
Zagadką jest jednak czarny romisen. Światło jest zimne z niebieskawym odcieniem(barwa jak Q5 WC w ultrafire'ach), spot jest węższy, luxomierz z 1m pokazuje 2800lux, a sama dioda ma mniej więcej 2 razy mniejszy chip i tylko dwa druciki.
Zamieniłem reflektory na latarkach, żeby sprawdzić, czy różnice w szerokości spot'ów są wynikiem innych diod, czy ref'ów - po zamianie dalej czarna latarka miała węższy spot, a szara szerszy - czyli chodzi o diodę.
Czy bardziej doświadczeni koledzy mają wiedzę jaka może być dioda w czarnym romisenie?
Pozdrawiam
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Witam
W czarnym CREE XR-C a w srebrnym CREE XR-E - tak wynika z Twojego opisu.
Pozdrawiam
ziutek
Posty: 5
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: ziutek »

Przed chwilą założyłem energizer ultimate lithium i zaliczyłem opad szczęki. 3800lux z 1m(czarny romisen).
Luxomierz pewny - Sonopan L-50 ze świadectwem wzorcowania.
EDIT
Po założeniu tej samej baterii do szarego romisena zrobiło się 2700lux, czyli różnica około 1000lux na tym samym zasilaniu litowym. Energizery litowe mają 1,7 V, choć w opisie 1,5V

Wyedytowałem też wartości natężenia oświetlenia, po dokładniejszym pomiarach (linijka, ciemny pokój).
Ostatnio zmieniony piątek 08 sty 2010, 10:54 przez ziutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

ziutek pisze:Przed chwilą założyłem energizer ultimate lithium
Droga zabawa lepiej sobie ENELOOPy kupić :smile:

PS. Ile woltów mają te energizery (widziałem różne opisy: 1,7V lub 1,5V)?
Ostatnio zmieniony piątek 08 sty 2010, 10:44 przez Piotrek K., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Też miałem te latarki w wersjach z różnymi diodami. Akurat zamówiłem 3szt i ta srebrna miała zielonkawy odcień. Latarki były prezentami i różnice w sile światła były tak duże między nimi że zmieniłem w niej diodę na nową. Ta zielonkawa poszła do auta w podsuftke :) W kilku wcześniejszych szarych raz miałem diodę normalną raz zieloną, nie ma się co sugerować kolorem zamawianej latarki. To jest loteria.
ODPOWIEDZ