DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Przełączniki mi wiszą od sierpnia :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Witam

Jako że temat poświęcony zakupom w dealextreme więc zapytam tutaj.
Niestety z powodu małej znajomości język angielskiego muszę posiłkować się translatorem gogle i było by prawie OK gdyby nie chmurki z propozycją lepszego tłumaczenia. Nie dość że zasłaniają to jeszcze utrudniają przechodzenie między kategoriami i produktami.
Można te chmurki jakoś wyłączyć?

tak swoją drogą, skoro korzystam z translatora to mogło by sugerować że mam problemy z tym językiem więc niby jak mam zaproponować lepsze tłumaczenie?

pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa 06 sty 2010, 19:21 przez Sid Gotama, łącznie zmieniany 1 raz.
kr1s1983
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 08:35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: kr1s1983 »

hej mam pytanie do osob bardziej doswiadcznych w zakupach na DX.
Mianowicie pod koniec listopada zlozylem zamowienie na latarke i gadzety do niej na laczna sume 30 dolarow.Po dwoch dniach dostalem info ze wszystko jest na miejscu oprocz latarki.Wyslali mi akcesoria 28.11.2009 i mialem mozliwosc sledzenia paczki bo dostalem traking.Natomiast po 3 dniach pisali ze wyslali latarke ale tam madrze to zrobili ze na nia nie dostalem trackingu.Akcesoria przyszly kolo 6.12.2009 natomiast tez drugiej paczki z latarka wogole nie dostalem do tej pory.Na stronie DX mam tylko napisane przy niej Shipped.Probowalem do nich pisac.WYpenilem formularz ze nie dostalem paczki w ciagu 14 dni roboczych i mimo ze wyslalem to 29.12 wogole mi nie odpisali.CO teraz moge zrobic?juz mnie to denerwuje bo codziennie czekam na listonosza i sie wkurzam,pozdrawiam dzieki
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Poczytaj kilka stron tego tematu, a dowiesz sie co i jak, w każdym razie jeszcze nie ma problemu... jeśli chodzi o wysyłkę z HK

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Chciałbym tylko zwrócić uwage na fakt, że w okresie świąteczno-noworocznym przesyłki idą strasznie długo. Paczka z trackingiem traktowana jest jak priorytetowa więc dochodzi szybciej. Pozostałe mogą być przesunięte nawet o miesiąc. Ja tuz przed nowym rokiem dostałem paczkę ze Stanów wysłaną... 15 października ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

kr1s1983, czy HEJ mam traktować jako specyficzne powitanie? :evil:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bogas »

Hej.
Czy XRE Q5 może mieć mniejszą powierzchnię chipa od P4?
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Masz na forum że od jakiegoś czasu Q5 jest na nowym czipie mniejszym :/ Dookoła jest wtedy widoczna ala miedziana obwódka ;P
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 189
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 08:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bogas »

Nie widziałem postu nt temat.
Coś mi się nie chce wierzyć, że to Q5. Wczoraj ją podłączałem na ułamek sekundy DD i świeci... hmm tak sobie.
emerel
Posty: 113
Rejestracja: piątek 30 lis 2007, 16:53
Lokalizacja: z pogranicza :-)

Post autor: emerel »

Cree z "miedzianą" obwódką to wg DX zarówno Q5 WC jak i R2 WC (była taka w kupionej niedawno UF A10B). W każdym razie takie "WC" to nie jest :razz: i świeci zauważalnie jaśniej od tego, co wcześniej DX nazywało "Q5" (bez "obwódki"), przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Cree z miedzianą obwódką to po prostu ta sama dioda z mniejszym chipem EZ900 zamiast EZ1000. W żadnym wypadku nie wskazuje to na jasność czy odcień.
emerel
Posty: 113
Rejestracja: piątek 30 lis 2007, 16:53
Lokalizacja: z pogranicza :-)

Post autor: emerel »

phantom pisze:W żadnym wypadku nie wskazuje to na jasność czy odcień.
"Q5", które dostałem z DX w pierwszej połowie '09 świeciło gorzej od "Q5" z miedzianą obwódką, które dostałem latem i niedawno drugi raz. Reflektor ten sam, wrażenia subiektywne, cudzysłów nieprzypadkowy. Co właściwie DX sprzedaje jako "Q5" - nie wiem.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

emerel pisze: Co właściwie DX sprzedaje jako "Q5" - nie wiem.
No i to chyba jest sedno sprawy :!:
Tam nigdy nie wiadomo co dostaniemy jako "super hiper wypas najnowszy"

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A ja mam wrażenie że to jednak DX się obija a nie poczta, ponieważ w tym samym dniu
01.12.2009r zamówiłem na DX i na KAI odpowiednio FUJIK i szybki, na DX pakowali całe 2 tygodnie a KAI zajęło to tylko 3 dni . Tylko zamówienie na DX miało tracking bo na PP mi przycięło na zmianie waluty i zabrakło trochę,
Na DX mam: The item (RB287501635HK) left Hong Kong for its destination on 21-Dec-2009
więc już powinno być, za to KAI się popisał i doszło 04.01.2010r.
a zmiana statusu na KAI na wysłane nastąpiła tylko 1 dzień wcześniej niż na DX :razz:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

róznie bywa- moja paczka wysłana 17go grudnia (wtedy wyszła z HK wedle trackingu) jeszcze jest gdzieś, czyli nie ma reguły, ale mam wrażenie, że kai szybciej wysyła
Zablokowany