DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

freebike pisze:Jeśli DX podawałby prawdziwe stany magazynowe zarobiłby dużo mniej, bo mało kto zamawia coś czego nie ma. Może jest i tak że DX to tylko "przepakowalnia" zamawiają, pakują, wysyłają.
Ja nie widze problemu. Jak masz ochotę dam Tobie kilka bezpośrednich adresów producentów. Płacisz zwykle przy składaniu zamówienia i czekasz. W większości przypadków minimalne ilości to 50-100szt. DX zarabia na organizowaniu właśnie zamówień co mają na stanie wysyłają reszta jest domawiana. Ktoś musi to potem spakować i wysłać. Skoro to taki łatwy kawałek chleba czemu sie tym nie zajmiesz tylko psioczysz ciągle. Dajcie spokój z użalaniem sie ciągłym, pisze po raz kolejny co roku jest podobna sytuacja. Kto sie nie zorientował jego strata. Wystarczyło poczytać ten temat i kilka podobnych wcześniej.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Ja widzę problem i piszę że mi się nie podoba, w odpowiednim temacie. Jak ma być tylko pozytywnie to proszę to zaznaczyć pod tytułem.
Z całym szacunkiem dla Ciebie Lennin jeśli nie widzisz problemu wyobraż sobie skrzyżowanie z zielonym światłem, a tu nagle czerwone. To nie jest ok. Już nie psiocze bo się rozmarudziłem.
Do tego mam krótkie doświadczenie z DX i myślę że następne zamówienie zrobie w czerwcu.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Ja też uważam, że forum jest po to, żeby wyrażać różne opinie na dany temat. Co mnie drażni w przy zakupach w DX już napisałem. Na plus napewno obsługa klienta. Zawsze jak miałem jakieś "ALE" dostawałem co trzeba, a nawet więcej. A czytający temat powinni sami rozstrzygnąć czy warto kupować w DX czy nie.
clorox
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Na głownej stronie DX jest info że:
http://www.hongkongpost.com/eng/misc/sp ... /index.htm
Last review date : 4 December 2009

Recent months have witnessed an upsurge of some 30% in outbound air mail compared to corresponding period last year. In addition, with the impact of global financial crisis, airlines have cut back on their flights. These have resulted in the overall supply of air cargo space lagging far behind demand.Hence delays by one to two weeks have been caused to outbound air mail for a number of destinations including Brazil, Russia, the US and Europe since late October.

Hongkong Post is most concerned about the situation. With our efforts to secure extra air cargo space from all possible sources and arrange chartered flights, as well as to liaise with other postal administrations to dispatch air mail via postal transfer, the situation regarding the conveyance of outbound air mail has noticeably improved. Presently the outbound air mail service may still experience a delay of three to five days, but hopefully will resume normal after Christmas.

Z google tłumacza, zawsze można coś zrozumieć czyli:

Ostatnich miesiącach odnotowano gwałtowny wzrost ok. 30% w wychodzącej poczty powietrza w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ponadto, wpływ światowego kryzysu finansowego, linie lotnicze mają wyciąć z powrotem na swoje loty. Te doprowadziły do całkowitej podaży powierzchni ładunków lotniczych pozostają daleko w tyle za opóźnienia demand.Hence jednego do dwóch tygodni zostały wyrządzone wychodzące pocztą lotniczą do liczby miejsc takich jak Brazylia, Rosja, USA i Europie od końca października.

Hongkong Post jest najbardziej zaniepokojony sytuacją. Z naszych wysiłków w celu zapewnienia dodatkowego miejsca ładunków lotniczych ze wszystkich możliwych źródeł i zorganizować czarterowych, jak również współpracy z innymi pocztowe do wysłania pocztą lotniczą za pośrednictwem przekazu pocztowego, sytuacji w dziedzinie transportu wychodzące pocztą lotniczą znacząco poprawiła. Obecnie usługi wychodzące pocztą lotniczą mogą także wystąpić opóźnienia od trzech do pięciu dni, ale miejmy nadzieję, będzie wznowić normalne po Bożym Narodzeniu.
moorek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: moorek »

ElSor pisze:
moorek pisze:i nie mam daty wysłania noża - a Tracking na stronie jest tylko odnośnie ostatniej wysłanej paczki.
Jesli piszesz o DXie to chyba nie wiesz ze klikajac na nr zamowienia po lewej stronie masz tam wlasnie takie informacje :razz:
Dzięki za hint, czasami to najprostsze rzeczy do głowy nie przychodzą żeby poklikać wszystko. OK już mam.

Zamówienie z 2009-10-06
części rzeczy nie mieli dlatego rozbili na 4 paczki:
2009-10-26
2009-11-08
2009-11-19
2009-11-24
Do dziś nie doszły dwie ostatnie. :-(((
wojtasss75
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: wojtasss75 »

Ja zamówienie złożyłem jakiś miesiąc temu .Teraz odpisali mi tak Temporary stock shortage, contact us if necessary via Tracked Air Mail xxxxxxxxxxxxx.Zupełnie nie wiem co teraz zrobić.Zrozumiałem tylko że brakuje jakiegoś towaru ,że niby mam się z nimi skontaktować .Niestety nie znam języka.Czy mógłby ktoś mi pomóc???? :neutral:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Moja paczke wyslali 9grudnia i dzis juz mam :)
Tzn 9 grudnia opuscila HK Post..prawie 2 tygodnie tam przelezala :/
Pozdrawiam
DNF
toosh
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 17:03
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: toosh »

Biedujecie, do mnie dopiero idzie zamówienie z końca września :]

wojtasss75: "contact us if necessary" - "skontaktuj się z nami jeśli to konieczne/potrzebne/chcesz"
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Moja przesyłka od tygodnia ma "Waiting for Supplier via Tracked Air Mail". Zamówiona 26.11.
Już przestałem liczyć że przed świętami dostanę.
Bifo
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 02:05
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Bifo »

Witam wszystkich.
Widzę że nie tylko mnie dotyczą opóźnienia w wysyłce z Hong Kong Post.Obawiałem się,że wstrzymali wysyłkę ze względu na cło czy cóś w tym stylu,no nic czyli pozostaje czekanie do przyszłego roku :sad:

The item (RBxxxxxxxxxHK) is being processed for departure from Hong Kong as
of 13-Dec-2009.
The item (RBxxxxxxxxxHK) is being processed for departure from Hong Kong as
of 6-Dec-2009.
wojtasss75
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: wojtasss75 »

W takim razie co mam do nich w tym kontakcie napisać, może lepiej anulować zamówienie?A jeżeli tak to jak je anulować?A może niech przyślą tylko dostępne towary,ale jak to robić :| :|
Tatanka
Posty: 7
Rejestracja: piątek 16 paź 2009, 13:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tatanka »

Ostatnie moje zamówienie zostało złożone 7 grudnia, a wysłane 12. Liczę na paczkę przed świętami. :)
Silo elenath na-ven lín! (Niech gwiazdy oświetlają twą drogę!)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

wojtasss75 pisze:W takim razie co mam do nich w tym kontakcie napisać, może lepiej anulować zamówienie?A jeżeli tak to jak je anulować?A może niech przyślą tylko dostępne towary,ale jak to robić :| :|
Nic nie musisz robić, wtedy podzielą paczkę na dwie i przyślą to co mają, a potem doślą brakujący towar.
W pierwszej przesyłce znajdziesz karteczkę (bilecik) z opisem czego nie włożyli, i żebyś się nie denerwował, że zginęło...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
wojtasss75
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: wojtasss75 »

Właśnie odebrałem paczkę :) .Nie ma tylko oringów ,a reszta jest.Czy same oringi doślą??
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Mi dosłali 1 sztukę bluetootha.
A kartonik z fajnym obrazkiem i nr SKU masz?
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Zablokowany