Aurora SSC P7 AK-P7, 2 mode i 4 Ampery przy 4.19V

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

aha, jak by co to ta latara ma 2 tryby HIGH LOW ale nie przez sterownik tylko przez REZYSTOR we włączniku, i jeszcze jako ciekawostke napisze ze latara niezle ciagnie z akusa prad, moze to dlatego ze aku bylo pierwszy raz ladowane ale z napiecia 4.19V po
5-7minutach swiecenia na HIGH jest juz 3.90V, moze jak aku kilka razy naladuje to bedzie lepiej trzymalo, a wogole to ta latara swieci o około 30% mocniej (o około 80metrów dalej i o większym promieniu, o 30% jaśniej) od ROMISENA RC-T5 (4x CREE q4) ktorego też mam, pisze to tylko jako ciekawostke, to są tylko moję spostrzeżenia, może kogoś to zainteresuje, a jak nie to nie

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 12:14 pm ]
tak dzięki dominik juz wiem jak co mierzyć, pozniej spróbuje

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 12:20 pm ]
czy wie ktos moze ile czasu ta latara bedzie swiecila w high, bo ja pracuje w nocy i teraz pierwszy raz z nia ide i niewiem czy nie wziasc zapasowego akusa
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...z ciekawości zapytam, jakiej wartości i mocy jest ten rezystor?
Może fotke by się dało zrobić, poproszę...
W tym Romisenie diody sa zasilane maksymalnie 350mA jedna i to przy zasilaniu 4xCR123, przy 2x18650 jest mniej prądu w diodę, już nie pamiętam dokładnie ile.
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

zaraz zrobie fotke rezystora
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Skoro masz zasilanie diody Direct Driver, czyli bez sterownika, bezpośrednio z akkusa to zamiast odlutowywać kabelek od diody odkręć zakrętkę i podłącz amperomierz zamiast niej, tzn. np. minus miernika/amperomierza do minusa akkusa a plus amperomierza na obudowę-do metelowej, niezamalowanej części-led zaświeci a miernik pokaże prąd w high, odrobinę zaniżony z powodu rezystancji wewnętrznej miernika i kabli pomiarowych.
Mierz na najwyższym osiągalnym zakresie, w gnieździe COM i 10A
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

nie ma na nim zadnych napisow, ale jak ktos sie zna to po paskach bedzie wiedzial, wlacznik ma trzy tryba (tak to napisze), po kolei, HIGH, LOW przez rezystor i wyłączenie

napisze tylko ze przez rezystor jest bardzo słabe swiatło okolo 20-25% mocy latarki, ale mi pasuje bo niekiedy potrzebuje slabe swiatlo zeby innych nie denerwowalo w nocy jak sobie chodze po obiektach a ja w tym swietle wszystko widze, a tryb HIGH to naprawde power, jak 60watt szperacz na 12volt o jasnym swietle


Obrazek

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 12:56 pm ]
zrobilem tak, czyli odkrecilem wlacznik i jedna koncowke do minusa akusa a druga do obudowy, miernik na 10 amper i com, akus byl naladowany na 3,90volt, po podlaczeniu amperomierz pokazal 1,2 ampera a dioda swiecila slabo, jakby w trybie low, moze tryb high idzie przez rezystor,
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

niebieski-niebieski-złoty-złoty ? Troszkę dziwnie oznaczony ale może takie mieli - 6,6 ohma w takich miejscach pasuje to na jakieś 600mA...

- raczej masz słaby kontakt kabel-miernika obudowa
- rezystor ogranicza prąd ;)
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

tak, to raczej mialem slaby kontakt miernika przez kabel i latare, poczekam az akus sie naladuje do konca i potem zobacze, mpze utne koncowki od miernika i dam poprzez kable,
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dominik pisze:6,6 ohma w takich miejscach pasuje to na jakieś 600mA...
Dominiku...jak Ty to wyliczyles?Mi nijak nie wychodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Ja nie licze - czasami tak wale z pamięci jak temat niewarty świeczki ;).

Alre jak by policzyć to chyba tyle nie wyjdzie bo za małe napięcie źródła... :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
sylwestreczek
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 14:26

Post autor: sylwestreczek »

dobra cos jednak uszkodzilem takim mierzeniem amperow, nie, na szczescie latarka dziala w 100% ale chyba poszlo PCB w akumulatorze
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a skąd ten wniosek?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Co Ty gadasz..mi czesto li-ion idzie na zwarcie jak cos majstruje i jedynie co to paluchy mam poparzone. W gruncie rzeczy smieszne sa te wzorki wypalone na paluchach w ksztalt drucika:D
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dostałem AK-P7-5 jednego z kolegów z forum do zrobienia.
Chcę dodać, że piguła w tym modelu który mam ma bardzo krótki gwint, co nie zapewnia za dobrego kontaktu elektrycznego i słabo przewodzi ciepło. Sprawę zdecydowanie poprawił fakt nasmarowania gwintów pasta termoprzewodząca i...miedzy gwint modułu a body wkręciłem miedziana plecionkę. Wymaga to odrobiny siły ale piguła dużo trudniej się porusza i nie zauważyłem problemów z przewodzeniem prądu. Przed nasmarowaniem latarka nagrzewała się duzo wolniej! Przed poprawieniem tego kontaktu elektrycznego zachowywała się tak, jak by miała uszkodzony sterownik...spadki napięcia na kiepskich kontaktach elektrycznych moga powodowac rózne efekty... :!:
Ostatnio zmieniony czwartek 10 gru 2009, 23:22 przez Calineczka, łącznie zmieniany 2 razy.
niktmnieniezna
Posty: 21
Rejestracja: sobota 31 paź 2009, 11:22
Lokalizacja: Mazuchówka

Post autor: niktmnieniezna »

Calineczka pisze:Dostałem AK-P7-5 jednego z kolegów z forum do zrobienia.
dziękuję- jesteś cudotwórcą
deadamf
Posty: 26
Rejestracja: piątek 08 sty 2010, 07:59
Lokalizacja: Skwierzyna

Post autor: deadamf »

Cześć.
Nie chce zakładać kolejnego wątku, a pytanie dotyczy dokładnie tej samej latarki Aurora

Zmierzyłem ile amper ciągnie latarka z akumulatorka, podłączyłem miernik między obudowę latarki, a minus akumulatora, inaczej pisząc miernik zastąpił włącznik latarki.

Aku to Trustfire 18650 2400mAh naładowany wcześniej do 4,19V(WF-139).

Miernik pokazał 1,63 A, czy przypadkiem to nie za mało ? Może dało by rade coś zrobić aby świeciła lepiej :)
ODPOWIEDZ