DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

freebike pisze:
DarioKa pisze:
clorox pisze:a na stronie poczty HK, że "was posted on 23-Nov-2009 and is being processed for delivery to the addressee
clorox, jeszcze czekaja Cie dwa komunikaty :) po "was posted" bedzie:
-The item (RT.........HK) is being processed for departure from Hong Kong as of ??-Nov-2009
-The item (RB........HK) left Hong Kong for its destination on ??-Nov-2009
Dopiero po tym ostatnim komunikacie mozna przyjac ze paczka zostala wyslana..
DarioKa mi paczki z RT normalnie dochodzą i nie musze czekać na zmianę na RB.
Chyba coś sie nie zgadaliście :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

lennin pisze:
freebike pisze:
DarioKa pisze: clorox, jeszcze czekaja Cie dwa komunikaty :) po "was posted" bedzie:
-The item (RT.........HK) is being processed for departure from Hong Kong as of ??-Nov-2009
-The item (RB........HK) left Hong Kong for its destination on ??-Nov-2009
Dopiero po tym ostatnim komunikacie mozna przyjac ze paczka zostala wyslana..
DarioKa mi paczki z RT normalnie dochodzą i nie musze czekać na zmianę na RB.
Chyba coś sie nie zgadaliście :D
To ja coś chyba nie zrozumieć :) Wyjaśniam że chodziło mi że paczki z RT dochodzą tak samo jak RB.
zaman
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaman »

prozor pisze: 1. Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty.
Dla mojej wygody wykazana zostanie zarówno kwota w oryginalnej walucie transakcji, jak również kwota po przeliczeniu, która obciąży moje konto. Przyjmuję do wiadomości, że operatorzy kart MasterCard i Visa stosują własną procedurę przeliczania waluty. Potwierdzam swoją rezygnację z przeliczenia waluty według procedury stosowanej przez operatorów kart MasterCard i Visa i nie będę wysuwać wobec nich jakichkolwiek roszczeń dotyczących tego przeliczenia.

2. Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Kurs wymiany zastosowany do transakcji nie będzie mi znany do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy. Przyjmuję do wiadomości, że wybierając tę opcję zgadzam się na to, aby wystawca mojej karty określił kurs wymiany dla tej transakcji oraz że kurs ten i inne opłaty pobierane przy przeliczaniu waluty nie będą mi znane do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy. [/i]
Czyli albo w domyślnej opcji zgadzam się na przeliczenie waluty przez PayPal i obciążenie mi karty kredytowej kwotą złotówkową (opcja droższa o nieco ponad 3%), albo też obciążenie karty jest w walucie sprzedającego i przeliczenie otrzymuje się wraz z wyciągiem z karty - opcja tańsza (na całym świecie).
Nie sprawdzałem jeszcze na konkretnym przykładzie, ale

1) Paypal bierze 2.5% za przeliczenie USD>PLN
2) mBank bierze 2% za przeliczenie USD>EUR (waluta karty) i następne 2% za przeliczenie EUR>PLN

Skoro PayPalem (1) wychodzi drożej o 3%, to czegoś tu, na ten moment nie kumam...
(albo przeoczyłem jakąś prowizję, albo hurtowe kursy PP są znacznie wyższe od detalicznych w mBanku)

Nie czepiam się, tylko pytam :)
Awatar użytkownika
DarioKa
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 19 lut 2009, 23:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DarioKa »

freebike pisze:To ja coś chyba nie zrozumieć :) Wyjaśniam że chodziło mi że paczki z RT dochodzą tak samo jak RB.
Hehh, ta różnica pomiędzy The item (RT.........HK) a The item (RB........HK) to różnica taka, ze to są osobne zamówienia :) wklejając je w ferworze walki zapomniałem zmienić RT na RB lub jak kto woli RB na RT :). Ale najważniejsze opisy są właśnie zawarte po numerze trakingu - kiedy przesyłka doszła na pocztę, kiedy jest w procesie wysyłania i kiedy opuściła HK.
Lennin masz racje nie zgadaliśmy sie :) :)
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Pojawiły się "nowe" (przynajmniej ja jeszcze takich nie miałem) statusy zamówienia na DX!
- Processing - Awaiting Stock
- Temporary stock shortage, contact us if necessary
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

zaman pisze:
Nie sprawdzałem jeszcze na konkretnym przykładzie, ale

1) Paypal bierze 2.5% za przeliczenie USD>PLN
2) mBank bierze 2% za przeliczenie USD>EUR (waluta karty) i następne 2% za przeliczenie EUR>PLN

Skoro PayPalem (1) wychodzi drożej o 3%, to czegoś tu, na ten moment nie kumam...
(albo przeoczyłem jakąś prowizję, albo hurtowe kursy PP są znacznie wyższe od detalicznych w mBanku)

Nie czepiam się, tylko pytam :)
Ja sprawdzałem "łopatologicznie". Dwa zamówienia na tą samą kwotę realizowane tego samego dnia - jedno płacone z przelicznikiem PP, a drugie bezpośrednio z mBanku. I wyszło, że PP przeliczył drożej.
clorox
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Witam ponownie. Widzę, że DX nie wyrabia przed świętami i czas zamówienia się wydłużył...:(
Powiedzcie mi, jeśli zamawiam coś co czego nie ma na stanie, oni to dla mnie sprowadzają tak? I teraz moje pytanie...jeśli czekałbym (hipotetycznie) 3 miesiące i nic...to w jaki sposób mogę zrezygnować z przedmiotu i odzyskać sianko?
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Wchodzisz w zamówienie i masz na górze po kolei:
"Tracking Numbers|Invoice|Update Address|Cancel Order|RMA & Replacement|Return to DX Account"
clorox
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

I co nie ma żadnych kłopotów z odzyskaniem włożonej kasy? Ktoś jest doświadczony w tym tamacie?
emerel
Posty: 113
Rejestracja: piątek 30 lis 2007, 16:53
Lokalizacja: z pogranicza :-)

Post autor: emerel »

Nie miałem problemów, napisali co prawda, że mają 2 tygodnie czasu, ale po 3 dniach kasa była na koncie. Wot, wsio ;)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Problemów żadnych, 2/3 dni i $ z powrotem na koncie :wink:
zaman
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaman »

clorox pisze: Ja sprawdzałem "łopatologicznie". Dwa zamówienia na tą samą kwotę realizowane tego samego dnia - jedno płacone z przelicznikiem PP, a drugie bezpośrednio z mBanku. I wyszło, że PP przeliczył drożej.
W takim razie też będę musiał sprawdzić "łopatologicznie" przy następnym zamówieniu :)
Dzięki !!



Co do czasów przesyłek, to właśnie listonosz przyniósł mi małą kopertkę z HK (nie DX).
Tracking kończy się na : "The item (RBxxxxxxxxxHK) left Hong Kong for its destination on 28-Nov-2009", czyli leciała do mnie 4 dni - po kilkudniowym leżeniu na tamtejszej poczcie.
Celników najwyraźniej ominęła ($10) :)
mushin
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mushin »

Uff, dzisiaj przyszła przesyłka.

Wysłana 28.10, otrzymana 1.12 (szła 5 tygodni!)
W kontaktach z DX byłem na etapie 'poczekaj jeszcze kilka dni' (wcześniej już sprawdzałem na poczcie czy tam paczka nie leży - na prośbę niejakiej Janmee, która zajmowała się moim ticketem). Już myślałem, że latarka mi nie dojdzie przed Darżlubem.

Co by było gdyby paczka nie doszła? Czy kolejnym etapem w ich procedurze jest zwrot pieniędzy/ponowna wysyłka? Macie jakieś niedawne doświadczenia w tej materii?
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

mushin pisze:Co by było gdyby paczka nie doszła? Czy kolejnym etapem w ich procedurze jest zwrot pieniędzy/ponowna wysyłka? Macie jakieś niedawne doświadczenia w tej materii?
Tak, dwa razy zdarzyło mi się, że przesyłki zaginęły, za każdym razem przesyłali ponownie zamówiony i zaginiony przedmiot.
Pozdr.
Pikom
gramatik
Posty: 2
Rejestracja: środa 02 gru 2009, 23:45
Lokalizacja: Lbn

Post autor: gramatik »

Witam

Jak dokładnie jest z tym cłem?? Czy każda paczka jest sprawdzana?? zakupiłem dziś odtwarzać o wartości $35.61, mam się czegoś bać? :o Czy też będzie sobie szło spokojnie?
Zablokowany