DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
misiaczekm
Posty: 9
Rejestracja: piątek 23 paź 2009, 11:53
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: misiaczekm »

Fluxor pisze:Paczka podzielona na 2

[url=http://www.iv.pl/images/nlfnpn2az7q7si0x96c.jpg]Obrazek[/URL]
dziękuję
nic takiego nie ma... nie mogę wklejać obrazków więc:
Date Order # (tracking) Order # (invoice) Status Date Order # (tracking)
11/5/2009 1105UTT5
1105UTT5
Shipped via Air Mail 11/5/2009 1105UTT5

to twoje to raczej zamówienie przed wysłaniem, a odnośniki: są do poszczególnych przedmiotów zamówionych przez Ciebie.


Shipment # SKU Product or Service Name Quantity Price Shipping
1 19187
UltraFire A10 HA-III Cree Q5-WC HA-III 220-Lumen LED Flashlight (1*AA/1*14500) x 1 Shipped $17.66 -
2 01152
Large Flashlight Holster x 2 Shipped $3.34 -

PS. Sorrki, ale OKI
() () MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jesli wysla ci wszystko w jednej to masz w rubryce Shipment # 1. Jesli podziela to numer 1 dostaje paczka ktora wyslali. Numer dwa to kolejna, ktora pewnie bedzie czekac itd.

Patrz na Shipment a nia na SKU!!!
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
GrzecH
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 08 lis 2009, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GrzecH »

w poniedzialek dostalem maila ze wyslali - mam nadzieje ze przed weekendem dojdzie :)
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Po przeczytaniu IMPORTANT - New Customers - Read BEFORE Buying znalazłem informację o wtyczce do firefoxa umożliwiającą konwersję i wyświetlanie dowolnej waluty na stronach DX.
Czyli dowolna strona DX (chyba za wyjątkiem nowej wyszukiwarki), będzie wyświetlać ceny w dowolnej walucie w tym również w PLN, czyli w polskiej złotówce!

Strona wtyczki jest tutaj: Dealextreme Currency Converter, bezpośredni link do wtyczki: Instaluj wtyczkę Firefox DXCC
Konfiguracja dodatku jest prosta, ale tak w skrócie po zainstalowaniu i restarcie firefoxa:
- wejść w "Narzędzia" -> Dodatki
- odszukać dodatek DXCC, wcisnąć "opcje"
- General settings: zaznaczyć obie opcje (czyli umożliwić zmianę waluty i zmianę systemów miar z imperialnych (cale, stopy itp.) na metryczne)
- Display Settings: zaznaczyć wszystkie opcje, domyślnie po zainstalowaniu jest wyświetlane tylko przekonwertowane euro, jak dla mnie warto mieć wyświetloną również oryginalną cenę w dolcach. Ponadto złocisze powinny być raczej wyświetlane z prawej strony, dlatego zaznaczenie ostatniej opcji jest ważne.
- Currency Setings: Local currency name: PLN
- Currency Settings: Local currency symbol: zł (spacja przed zł jest ważna, nie "skleja się cena ze zł ;)
Zamiast zł można użyć poprawnego symbolu PLN, wtedy należy wpisać: PLN  (łącznie ze średnikiem) odznaczając w Display Settings ostatnią opcję (przestawianie symbolu waluty na prawo)
Najważniejszy tu jest symbol do przeliczenia - PLN, bo wg tego google przelicza walutę, można wcisnąć "test currency", żeby sprawdzić czy wszystko gra i jaki jest aktualny przelicznik.
- Commission Settings: można dodać procentowy narzut do ceny (np. różnica w kursie, ewentualnie marża itp.), domyślnie jest to 2,5 (właściwie 2.5 - zamiast przecinka ma być kropka) %, ale to trochę dużo, wg wczorajszych moich zakupów, należy dodać około 0.4 (procenta).

Wreszcie koniec zabawy z przeliczaniem ;-) jednak trzeba pamiętać, że wyświetlane wartości są przybliżeniem faktycznej ceny, przeliczonej z $ na PLN. Faktyczny kurs będzie naliczony przez PayPala lub bank który rozliczy kartę kredytową (ponoć ta druga opcja taniej wychodzi...)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

No nie do końca to jest dobre gdyż przeliczniki PAYPALowe zwykle są inne. Prościej pomnożyć x3 i być mile zaskoczonym przy płaceniu ;) Osobiście wole znać cene w $ niz w PLN :D Jakoś mniej mnie straszy zwykle.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Żeby mniej straszyło, to przestaw sobie przelicznik walut na Euro, kwoty będą jeszcze niższe ;-), ale i tak w efekcie zapłacisz tyle ile zapłacisz. Dlatego warto sprawdzić ile faktycznie zniknie nam z konta za zakupy

Dlatego zwróciłem uwagę na Commission Setting - przy wczorajszym zakupie i przeliczniku PayPala dziśwychodzi mi doliczenie jeszcze 0,4% do przelicznika googla. Chyba trzeba będzie wybierać opcję obciążania karty walutą sprzedawcy, zgodnie z tym wątkiem forum można parę złociszy zaoszczędzić... Cytując:
"PayPal likes to earn money every time they make currency conversion. For example, on the conversion EUR to USD they take 2,5% fee. There are currencies such as Singapore currency with a 10% fee."
10% za singapurską walutę to już ździerstwo, ale 2,5% opłaty za przeliczenie z $ na E to może nie aż tak dużo, ale po co płacić te parę złotych więcej?

A tak na marginesie - opcja zamiany cali/uncji (i tak dalej) jest boska, wreszcie mam mm i g(ramy) ;-)

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 12:11 pm ]
Dodatek z cyklu "jak oszczędzać złotówki" (do poprzedniego wpisu).
Właśnie dokonałem zakupu na kwotę $25.60

Przelicznik googla na dziś to 1 USD = 2,8057 PLN (lub 1PLN=$0,3564) czyli za $25,60 powinienem zapłacić 71,83 zł wg kursu googlowskiego ;-)

Zapłata przez PayPal zdając się na przelicznik paypala: 74,08 zł (przelicznik: 0,345579$ za 1PLN).
Zapłata przy opcji obciążenia rachunku bezpośrednio w dolcach: bank obciążył mi kartę kwotą: 71,25 PLN!

Czyli albo używamy standardowej opcji PP i płacimy za to dodatkowo ok. 3,8 % dla PP (przy kwocie $25,60 i dzisiejszym kursie $ jest to dodatkowo 2,51 (kurs googla), lub nawet 2,83 (kurs bankowy - faktycznie obciążenie karty) złocisza , a przy zakupach rzędu 100 dolców, narzut PP będzie wynosić ponad 10 złotych!), albo też używamy opcji drugiej i lecimy na kursach i przelicznikach banku. Zdecydowanie wybieram to drugie, zwłaszcza przy większych kwotowo zakupach....

Ps. Jeśli ktoś chce płacić dodatkowo PP i widzieć ile faktycznie zabuli to musi ustawić w/w wtyczkę Firefoxa (pole Commission Setting) na 3.8, jeśli przeliczamy wg kursu googlowskiego i rozliczamy Visę bezpośrednio w dolcach, to ustawiamy zero, a rachunek i tak powinien być ciut mniejszy niż to co jest wyświetlane.
Ostatnio zmieniony piątek 27 lis 2009, 21:04 przez prozor, łącznie zmieniany 3 razy.
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

A powiedzcie jak jest ze zgłaszaniem reklamacji niedostarczenia w terminie przesyłki z Trackingiem? Niby piszą ze 14 dni roboczych, a jeśli nie dotarło jeszcze po tym czasie to jak oni to będą załatwiać?
Minął już praktycznie miesiąc, a przesyłki nie ma. Może paczka znikła w PP, pomimo Rejestrowanej przesyłki, ale jak czytałem nie każdy listonosz wie ze to na podpis.
Pisać ze paczka nie dotarła i co dalej?
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Zgodnie z FAQ jeśli paczka nie doszła po 14 dniach od wysyłki, wchodzisz na tą stronę (gdzie moja paczka?) wpisujesz nr zamówienia (opcjonalnie dodatkowo coś jeszcze...), kod i wysyłasz...
Póki co, do mnie wszystkie paczki przychodzą, staram się kompletować jednak na co najmniej $15 (tracking), oczywiście jak najmniej towarów w pojedynczej przesyłce, lepiej wysłać kilka paczuszek, niż jedną dużą i ryzykować bliskie kontakty z Urzędem Celnym...
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Tia, 14 dni... tyle to moja paczka na poczcie w "hąkągu" leży a opuści ją dopiero jutro wg trackingu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

prozor, jeżeli komuś się chce bawić w takie rzeczy dla oszczędzenia kilku złotych, to czemu nie... Ja tam preferuję zwykłe dodanie karty bankomatowo-płatniczej do PayPala, zalogowanie się, ściągnięcie z mojej karty w $, bez żadnej zabawy we wtyczki, sryczki i inne przeliczydła ;). Fakt, kurs PP jest ciut wyższy, ale ostatnio googlowe $ wynosiło jakoś 2,86PLN a PP zjadł mi 2,90PLN - no straszne :mrgreen:...

MardoQ, czasem czeka się i 3 miesiące. To DX - nie można mieć wszystkiego, tj. niskiej ceny i paczki w 5 dni ( choć i w takim czasie dostałem raz przesyłkę od DX ). Poza tym, czasami jest tak, że DX wyśle Ci maila "Order Shipped", patrzysz na Tracking Info a paczucha leży na HK Post przez kilka dni, tygodni ( a i tak nie masz pewności, czy już do Ciebie nie wyleciała ). Dokładnie 17go kupiłem ponownie AKO K106, 24go dostałem maila od DX, że K106 do mnie poleciała, dziś mamy 27, a na HK Post "The item (xxxHK) was posted on 25-Nov-2009 and is being processed for delivery to the addressee." ;). Przywykłem. Chcesz szybko i pewnie(j), kupuj w PL :).
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Pytanie jaki kurs podaje google? Mają takie coś napisane:
"Waluty obce przeliczane są według kursów stosowanych w banku Citibank N.A. i podawane za jego zezwoleniem. Kursy podawane są wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. W przypadku rzeczywistych transakcji kursy mogą się różnić; ponadto Citibank nie oferuje zawierania transakcji według podawanych kursów."

To nadal nie wyjaśnia jak ten kurs jest obliczany - bo przecież zawsze cena sprzedaży jest wyższa niż kupna. Poza tym z doświadczenia wiem ze nie zawsze bank nalicza mniej - testowałem kiedyś w WBK i naliczał więcej niż PayPal. PayPal kupuje walutę hurtowo więc niby ceny ma też odpowiednio niższe. Jeszcze dochodzi jedna kwestia - jak kwote przeliczy Paypal to zawsze wiesz od razu ile placisz i wynika to z bierzącego kursu-natomiast bank przeliczy Ci pieniądze po kursie z dnia księgowania - który może być np 10 dni później. To czy naliczy więcej czy mniej zależy od tego w którą stronę zmieni się kurs... Więc generalnie raz stracisz - raz zyskasz. Bank za przewalutowanie na karcie też bierze kolo 3-4%. A przynajmniej w PayPalu od razu wiesz ile płacisz i to sie nie zmieni jeśli za tydzień kurs wzrośnie o 50% :D
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Dex-ter pisze:prozor, jeżeli komuś się chce bawić w takie rzeczy dla oszczędzenia kilku złotych, to czemu nie... Ja tam preferuję zwykłe dodanie karty bankomatowo-płatniczej do PayPala, zalogowanie się, ściągnięcie z mojej karty w $, bez żadnej zabawy we wtyczki, sryczki i inne przeliczydła ;). Fakt, kurs PP jest ciut wyższy, ale ostatnio googlowe $ wynosiło jakoś 2,86PLN a PP zjadł mi 2,90PLN - no straszne :mrgreen:...
Dex-ter chyba nie zrozumiałeś - to co opisałem to jest opcja PayPala wyboru sposobu przeliczania waluty przez PayPal! W samym systemie mam możliwość wyboru dwóch sposobów przeliczenia waluty:

1. Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty.
Dla mojej wygody wykazana zostanie zarówno kwota w oryginalnej walucie transakcji, jak również kwota po przeliczeniu, która obciąży moje konto. Przyjmuję do wiadomości, że operatorzy kart MasterCard i Visa stosują własną procedurę przeliczania waluty. Potwierdzam swoją rezygnację z przeliczenia waluty według procedury stosowanej przez operatorów kart MasterCard i Visa i nie będę wysuwać wobec nich jakichkolwiek roszczeń dotyczących tego przeliczenia.

2. Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Kurs wymiany zastosowany do transakcji nie będzie mi znany do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy. Przyjmuję do wiadomości, że wybierając tę opcję zgadzam się na to, aby wystawca mojej karty określił kurs wymiany dla tej transakcji oraz że kurs ten i inne opłaty pobierane przy przeliczaniu waluty nie będą mi znane do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy.

Czyli albo w domyślnej opcji zgadzam się na przeliczenie waluty przez PayPal i obciążenie mi karty kredytowej kwotą złotówkową (opcja droższa o nieco ponad 3%), albo też obciążenie karty jest w walucie sprzedającego i przeliczenie otrzymuje się wraz z wyciągiem z karty - opcja tańsza (na całym świecie).
Stosowanie opcji pierwszej może i miało sens, gdy wyciągi obciążeń karty przychodziły po miesiącu pocztą, obecnie mam dostęp natychmiastowy (blokady kwot karty), płacenie PP haraczu jest kiepskim pomysłem. Zwłaszcza gdy dokonuje się zakupów łącznie na kilkaset dolarów - dycha złociszy na każdej setce dolców w gruncie rzeczy jest nie do pogardzenia. Zresztą, rób jak chcesz, ja tam wolę dać dychę dziecku (albo coś małej kupić za zaoszczędzone pieniądze...) niż PayPalowi...
Wtyczki zamieniające/uzupełniające wyświetlaną walutę mają sens, w końcu łatwiej posługiwać się złotówką niż dolarem.

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 8:58 pm ]
allonitium pisze:Pytanie jaki kurs podaje google? Mają takie coś napisane:
"Waluty obce przeliczane są według kursów stosowanych w banku Citibank N.A. i podawane za jego zezwoleniem. Kursy podawane są wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. W przypadku rzeczywistych transakcji kursy mogą się różnić; ponadto Citibank nie oferuje zawierania transakcji według podawanych kursów."

To nadal nie wyjaśnia jak ten kurs jest obliczany - bo przecież zawsze cena sprzedaży jest wyższa niż kupna. Poza tym z doświadczenia wiem ze nie zawsze bank nalicza mniej - testowałem kiedyś w WBK i naliczał więcej niż PayPal. PayPal kupuje walutę hurtowo więc niby ceny ma też odpowiednio niższe. Jeszcze dochodzi jedna kwestia - jak kwote przeliczy Paypal to zawsze wiesz od razu ile placisz i wynika to z bierzącego kursu-natomiast bank przeliczy Ci pieniądze po kursie z dnia księgowania - który może być np 10 dni później. To czy naliczy więcej czy mniej zależy od tego w którą stronę zmieni się kurs... Więc generalnie raz stracisz - raz zyskasz. Bank za przewalutowanie na karcie też bierze kolo 3-4%. A przynajmniej w PayPalu od razu wiesz ile płacisz i to sie nie zmieni jeśli za tydzień kurs wzrośnie o 50% :D
Nie masz racji - przynajmniej jeśli chodzi o moją kartę i mój bank - zawsze jak mam rozliczenia kartą (mBank Visa Classic), to wychodzę na tym lepiej, niż różne przeliczenia. Bank przelicza mi w chwili zakupu, praktycznie z chwilą obciążenia karty widzę na koncie (w pozycji blokad) jaka to jest kwota i dla kogo.
Kurs google'a podałem tylko i wyłącznie w celu wyjaśnienia jak działa wtyczka firefoxa i jak ewentualnie skorygować kwoty. Jak widać powyżej, bank obciążył mnie kwotą niższą, niż wyliczona wg kursu podanego przez google.
Może bank i bierze 3-4% za przewalutowanie - nie jestem pewny, ale jeśli tak, to z mojego wyliczenia wychodzi, że PayPal bierze o około 4% (niby wychodzi 3,8%) więcej niż bank! Zawsze można przyjąć postawę Dextera, że co to jest 3,80 zł więcej na każdej wydanej stówie. Podsumowując wszystkie wydane stówy robi się z tego niebagatelna kwota.
Tyle na ten temat, jak ktoś nie chce to niech nie używa, wasze pieniądze, nic mi do tego...
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

prozor pisze:Tyle na ten temat, jak ktoś nie chce to niech nie używa, wasze pieniądze, nic mi do tego...
Amen ;). Nie ma co się unosić i wykrzyknikami rzucać. Każdy kupuje jak i gdzie chce.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Ja napisałem o swoich doświadczeniach z WBK - tam tak miałem (już nie mam bo zlikwidowałem tamto konto) - wychodziło drożej - nie wiem czy to wina narzutów WBK czy po prostu wtedy jak to sprawdzałem kurs akurat taki był - nie pamiętam. Nie jestem specem od kart ale pewnie obsługa pomiędzy bankami może się różnić - pewnie jeszcze zależy czy karta jest debetowa czy kredytowa. Rozumiem, że ta Twoja prozor to kredytowa? Ile płacisz na rok? Ja do niczego innego kredytowej bym nie potrzebował - więc to co bym oszczedzał na PP szło by na opłacenie karty więc pewnie bilans podobny - zależy jeszcze kto ile kupuje. Ja też wolę żeby pieniądze zostawały w mojej kieszeni niż w banku/Paypala - chciałem tylko napisać, że czasem mogą być minusy takiego rozwiązania.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

DarioKa pisze:
clorox pisze:a na stronie poczty HK, że "was posted on 23-Nov-2009 and is being processed for delivery to the addressee
clorox, jeszcze czekaja Cie dwa komunikaty :) po "was posted" bedzie:
-The item (RT.........HK) is being processed for departure from Hong Kong as of ??-Nov-2009
-The item (RB........HK) left Hong Kong for its destination on ??-Nov-2009
Dopiero po tym ostatnim komunikacie mozna przyjac ze paczka zostala wyslana..
DarioKa mi paczki z RT normalnie dochodzą i nie musze czekać na zmianę na RB.
Zablokowany