Latarkowa wersja TVBGONE

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Powiniennem zamawiać conieco z Farnella w połowie grudnia, jeśli będą chętni, można jakiś group buy poczynić :)
Na body CR-ki z DX wciąż oczekuję, Chinole mają aktualnie niezły dilej w tej kwestii :(
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Swietlik, nie jestes sam..
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

swietlik pisze:
Manekinen pisze:[...]może zbierzemy więcej "antyfanów" TV :razz:
TV jak TV, nie oglądam to mi na nerwy nie wchodzi, ale jak ktoś wymyśli inny od bazooki sposób na wyłączanie tych #$%!^ wideoreklam, przeszkadzających i oślepiających na prawie każdym większym skrzyżowaniu to normalnie ozłocę.
wrrr...ja też bym pozamykał za takie drenowanie mózgów i oczu...Panowie, zakładamy projekcik? Rozpoznanie terenu, budowy tych oslepiaczy, mozliwych do sforsowania interfejsów i wymyslenie rozwiązania...?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

UWAGA! W połowie grudnia planuję kolejne zakupy w Farnellu, klik.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

czy ktoś z Was słyszał może, widział, takiego braciszka-wyłączacza ale do sprzętu audio? Planuję budowę ukrytego promiennika IR o zasięgu kilku pięter ode mnie, co by egoistycznym sąsiadom sprzęcik "psuć" :mrgreen:
Wiem, że byli by chętni.... :twisted:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Z IR będzie problem - chyba, że z odbicia ;) Mówię Ci, tylko "wyjec", żeby im się opłacało całkiem odłączyć od prądu coby nie wzbudzało... choć dobry patent wzbudzi i odłączona kolumnę...
Pozdr.
Pikom
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

hehe dobre gałka trochę za dużo w prawo i po sprzęcie :) Zwykle wzmacniacz dobiera się mocniejszy od kolumn. Są chwile że chciałoby się mieć coś takiego kiedy zza ściany słychac disco polo.
... i wszystko jasne ;)
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Chodziło mi po głowie żeby nieco poprzestawiać kolejność kodów, jednak mimo szczerych chęci jakoś nie byłem w stanie pojąć gdzie i jak w kodzie są zapisane sygnały poszczególnych marek. Ale na szczęście ktoś już to zrobił:
[...] specjalnie zmodyfikowana wersja firmware 1.2 do TV-B-GONE. Posiada zoptymalizowaną listę marek europejskich (Koniec czekania 15 sekund aż zgaśnie LG!!!).
http://www.veehraz.yoyo.pl/pracownia_el ... neral.html

Enjoy! :twisted:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Widzisz Volt, dobrze ze dales link. Juz jakis czas temu mialem wam to pokazac, bo bylem w kontakcie z autorem tego wsadu, ale jakos zapomnialem. Ten projekt to przewlekany odpowiednik tego latarkowego smd, tez steruje dioda mocy.

A co do wersji dla sprzetu audio, to jest taka fajna stronka z kodami dla roznych pilotow, jak bede przy kompie to wkleje tutaj. Trzeba bedzie po prostu skomponowac zestaw dla audio, od zwyklych philipsow po jakies audiofilskie denony i marantzy. I testowac.

[ Dodano: 3 Luty 2010, 01:30 ]
http://lirc.sourceforge.net/remotes/

Dużo będzie roboty wyłuskać te wszystkie kody i doprowadzić do ładu :sad:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Manekinen, dzięki ;-). Znaczy się jest nadzieja. Myślę, że wystarczy kilkanaście najpopularniejszych marek i skuteczność będzie spora. Ja mam takich egoistów w bloku co to nocami basują sobie po sąsiadach. Ich okno spokojnie mogę wymacać jakimś throwerem z IR w środku. Potem dobudować do latareczki jakiś cykliczny generatorek-włacznik i z pomocą noktowizora wycelować, a zamocowac na jakims drzewie w lesie. Drzewa tuz pod oknami. Taka seria power-off np. co minutę :twisted: :twisted: :twisted:
Na dobrą sprawę idąc dalej moge nawet przecież zrobić ta latarkę sterowaną pilotem przeze mnie. Chcę miec ciszę-klik i mam :mrgreen: Chyba, że przekleństwa będa głośniejsze od tego nieszczęsnego audio.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Calineczka pisze:Manekinen, dzięki ;-). Znaczy się jest nadzieja. Myślę, że wystarczy kilkanaście najpopularniejszych marek i skuteczność będzie spora. Ja mam takich egoistów w bloku co to nocami basują sobie po sąsiadach. Ich okno spokojnie mogę wymacać jakimś throwerem z IR w środku. Potem dobudować do latareczki jakiś cykliczny generatorek-włacznik i z pomocą noktowizora wycelować, a zamocowac na jakims drzewie w lesie. Drzewa tuz pod oknami. Taka seria power-off np. co minutę :twisted: :twisted: :twisted:
Na dobrą sprawę idąc dalej moge nawet przecież zrobić ta latarkę sterowaną pilotem przeze mnie. Chcę miec ciszę-klik i mam :mrgreen: Chyba, że przekleństwa będa głośniejsze od tego nieszczęsnego audio.... :mrgreen:
Przychodzi mi na myśl jeszcze jakiś patent z peryskopem - robiłem cos takiego w podstawówce... Opuszczasz rurę na wysokość okien sąsiadów, klikasz i idziesz spać... albo i obserwujesz reakcje :P Gorzej, jak wypatrzą rurę za którymś razem... ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Wiele, wiele lat temu, kolega poradził sobie z takimi sąsiadami ich własną bronią.
Włożył kolumnę do wanny (bez wody, robiła za pudło rezonansowe), do wzmacniacza podłączył generator m.cz. i dostroił go do rezonansu, a w zasadzie tuż obok tak, że miał piękne zdudnienie, po czym podkręcił moc, zgasił światło i wyjechał na weekend :mrgreen:

Podobno od tamtej pory był spokój z sąsiadami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pikom, , Ty w okno swojego sąsiada trafisz z latarki IR mam nadzieję? Bo o Tobie też myślę w tym kontekście... :mrgreen:
swietlik, , a jak mi przyjdą do domu i będą błagać, żeby ich "na impre wpuścić bo muza coolowa!" ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wiecie... ja w tym przypadku jestem często po tej "drugiej stronie" sporu. Są sąsiedzi normalni, są sąsiedzi poj.... Z jednymi się dogadasz że można pograć troche, w jakichś tam godzinach, a z innymi wcale. Ci drudzy nie rozumieją nawet że ktoś sobie robi urodziny, czy nawet sylwestra i o 1 w nocy (w sylwestra) dzwonią po władze... a władze, cóż, przyjadą, popatrzą, pojadą.

Co do tych kodów... zacząłem tak wyrywkowo przeglądać i zauważyłem że jakaś połowa sprzętu w ogóle nie da się wyłączyć pilotem :-| Zwykle są tylko klawisze 0-9 , play, stop, volume, etc. Nie wszystkie mają też mute albo w ogóle regulację głośności. Niektóre mają zatem przełączanie wejść itp. Ciężko będzie coś z tego skomponować... Bo każdy jeden telewizor można wyłączyć z pilota, i tam problemu nie było, ba, różne modele miały nawet taką samą komendę wyłączania, a tutaj przy audio to masakra będzie. Trzeba by zacząć od wpisywania modeli pilotów w google żeby w ogóle sprawdzić od czego to jest, czy to tv philipsa, czy radiobudzik, golarka, czy wieża. Zachęciłem co? :twisted:
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Muszę spróbować z tą wanną :mrgreen:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
ODPOWIEDZ