DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Równolegle kupiłem Nkoray'a jako oddzielne zamówienie i tam jest "shipped" ale nie ma trackingu. Mogli wysłać wspólnie z driverkiem?
Żeby było śmieszniej Tank był in stock a Nkoray nie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie ma "śledzenia" bo koszt nie przekroczył zapewne 15$ od których sie dostaje za free tracking. Tyle razy było to już pisane :/ Nie łączą jak ni poprosisz w ten sposób przesyłek jak piszesz.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

A propos NKOray - zamówiłem ponownie K106 ( moja troszkę używana poszła do maby i niech mu służy :mrgreen: ), ale na DX na forum wyczytałem, że podobno te za $13,99 mają obecnie taile nie GITD, ale pomarańczowe. Ktoś może to potwierdzić? W zasadzie kupiłem wczoraj, jest już "Order in stock", ale z czystej ciekawości pytam o tego taila ;).

PS. A propos cła itp. Ostatnio ( przy zamawianiu klipsów do noża z SOG USA ) dostałem pismo od poczty, iż czeka na mnie w urzędzie celnym paczka, która posiadała źle wypisaną deklarację celną. User 'allonitium' ma rację, bo dostałem w piśmie właśnie cytat z tego pliku PDF a propos giftów i zwolnienia z opłat celnych paczek o konkretnej wartości podanej w euro. Wypełniłem pismo, wysłałem mailem - za dwa dni klipsy były u mnie. Paczka wielkości kartki A4, wysoka na 6cm, a w niej woreczek i klipsy o wadze może 20g :P.
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

lennin pisze:Tyle razy było to już pisane :/
Ostatni raz zamawiałem z DX prawie rok temu i mi się zapomniało.
Dex-ter pisze:na DX na forum wyczytałem, że podobno te za $13,99 mają obecnie taile nie GITD, ale pomarańczowe. Ktoś może to potwierdzić?
Zamówiłem tę samą, dam znać jak dojdzie o ile nikt wcześniej nie napisze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Tomek210, dzięki. W zasadzie to będzie informacja 'dla potomności' to ba nawet jakby nie miała GITD nie będę z zamówienia rezygnował ;).
mushin
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mushin »

bartex pisze:na jedną paczkę czekam od momentu wysłania - miesiac
na drugą, też od momentu wysłania 3 tygodnie

też tak długo czekacie ostatnio? :evil:
Ja na swoją przesyłkę czekam ponad 3 tygodnie (od momentu wysłania). Niestety bez trackingu.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Mi ze trzy przesyłki bez trackingu zagineły.Teraz zawsze biorę tracking i jak narazie paczuszki dochodzą.
mushin
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mushin »

Darek pisze:Mi ze trzy przesyłki bez trackingu zagineły.Teraz zawsze biorę tracking i jak narazie paczuszki dochodzą.
Zaginęły i zwrócili Ci pieniądze, czy kasa przepadła?
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Nie reklamowałem .Paczki szły bez trackingu .Po jakiejś tam interwencji z mojej strony odpisywali zebym sprawdził u siebie na poczcie bo oni paczki wysłali, nie były to duze kwoty więc odpuściłem.Teraz zamawiam tylko jeden rodzaj artykułu w paczce i zawsze biore tracking.
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Witam. Jestem tu nowy, ale skrupulatnie przeczytałem ten temat. Przymierzam się do pierwszych zakupów na DX. Czytając wasze posty dochodzę do wniosku, że lepiej brać kilka mniejszych paczek niż dużą większą. Co więcej lepiej brać opcje GIFT która i tak kosztuje grosze.
I mam pytanie odnośnie "tracking order". Czytałem, że takie paczki niemalże nie giną. Gdzie mam kliknąć (a może kupić usługę, tak jak usługe GIFT) aby zamówienie szło jako tracking order?
Liczę na pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zlozyc zamowienie za wiecej niz 15$
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

szocha1991 pisze:Witam. Jestem tu nowy, ale skrupulatnie przeczytałem ten temat. Przymierzam się do pierwszych zakupów na DX. Czytając wasze posty dochodzę do wniosku, że lepiej brać kilka mniejszych paczek niż dużą większą. Co więcej lepiej brać opcje GIFT która i tak kosztuje grosze.
I mam pytanie odnośnie "tracking order". Czytałem, że takie paczki niemalże nie giną. Gdzie mam kliknąć (a może kupić usługę, tak jak usługe GIFT) aby zamówienie szło jako tracking order?
Liczę na pomoc i pozdrawiam.
Witaj,

Po pierwsze nie musisz kupować opcji GIFT. To nie to co myślisz, tylko przesłanie paczki w taki sposób by nie było tam adresu nadawcy. Zresztą nawet ostatnio nie widziałem tej opcji na DX. A napis GIFT na przesyłce jest dodawany standardowo.

Registered Air Mail - jesli kupisz powyzej okolo 15 - 17 USD to dostaniesz to w standardzie za 0,01 USD. Jesli chcesz mozesz to wykupic nawet dla tańszych paczek za okolo 1,70 USD - ale nie dla wszystkich przesyłek / wartości jest to możliwe.

Jeśli chodzi o cło / VAT - warto po prostu robić osobne zamówienia w granicach między 20 a 50 USD. Optymalnie w granicach 20 - 40 USD. Wtedy nie powinni się celnicy zaktywizować.
Pozdr.
Pikom
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Aha. Czyli dla zamówień powyżej 15 USD "tracking order" jest dokładany jakby automatycznie i nie musze podejmowac zadnych dodatkowych kroków aby go aktywowac?
A jesli (odpukac) złapią mnie, i karza placic cło? Jak to sie odbywa? Ile to wynosi procentowo do wartosci podanej na paczce? Gdzie to trzeba zaplacic?
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Po pierwsze, to skoro czytałeś ten wątek to powinieneś już to wiedzieć, ale niech tam...

Nie tyle "złapią" ile "spytają" - przychodzi do Ciebie wiadomość (listownie) że albo proszą o podanie wartości towaru (wysyłasz im wtedy rachunek, wydruk z PayPala lub coś w tym stylu) albo informują Cię o naliczonych opłatach bo sami wiedzą ile to niby kosztowało. Jesli proszą o podanie wartości to potem przyslą Ci wyliczenie opłat. Procentowo - do 5% cła (jeśli się nalezy) i 22% VAT-u (jeśli się nalezy). Płaci sie zgodnie z przesłaną informacją - podadzą numer konta itp...
Pozdr.
Pikom
szocha1991
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 19:43
Lokalizacja: Lubin

Post autor: szocha1991 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. A mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Czy DX załączą jakąś fakturkę?:P
Zablokowany