iTPLight A6 Polestar + A3 EOS SS

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

witam serdecznie, cieszę się że dzięki Wam ITP zagościło i na naszym forum :wink:
A co do Polestara-akurat stoi sobie 2m ode mnie...miałem przyjemność pobawić się nim chwilkę, z naciskiem na przyjemność. :mrgreen: wreszcie mocno świecąca latarka z MC-E na pokładzie zasilana czymś dla zwykłego człowieka, latarka którą moge dac w prezencie nie tłumacząc dlaczego inne ogniwa i czym je jeść. :mrgreen:
A latarka zaraz po wzięciu do ręki daje się obsługiwac bez konieczności czytania instrukcji obsługi, zmiana trybów jest bezcennie intuicyjna...i jeszcze jedna, ważna sprawa-nie ma konwencjonalnego włącznika przez który płynie spory prąd a sterowana jest switchem. Kto walczył z włącznikami ten wie o czym piszę.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Również witam,

Powtórzę raz jeszcze, że najmniejszych śladów niefunkcjonalności koszyczka nie zaobserwowałem. I przyłączam się do opinii Calineczki - latarka jest nie tylko funkcjonalna ale i przyjazna dla użytkownika.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A będzie można ją pomacać w weekend? :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Pewnie :)

Jak pójdzie dobrze, to i porównawczo UltraFire C9-MCU na SSC P7 zaprezentuję...
Pozdr.
Pikom
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Pikom pisze:Powtórzę raz jeszcze, że najmniejszych śladów niefunkcjonalności koszyczka nie zaobserwowałem. I przyłączam się do opinii Calineczki - latarka jest nie tylko funkcjonalna ale i przyjazna dla użytkownika.
Pozwoliłem sobie dodać do naszej rozmowy o koszyczku zdjęcie styków wewnątrz koszyczka.
Obrazek
Całość wykonana bardzo solidnie. Baterie (6 szt.) są ułożone w koszyczku szeregowo i jeśli by coś nie zwierało, to latarka nie dała by się włączyć. Poza tym milhunt zapewniał mnie, że partia latarek, którą dostaniemy, jest w porządku. Z resztą zawsze jest gwarancja.

Mi osobiście podoba się w A6 Polestar procedura zmiany trybów. Cieszę się że ITP zrobił wyjątek i trybów nie zmienia się przez krótkie naciśnięcie włącznika, tylko przez chwilowe przytrzymanie wciśniętego włącznika. Na początku może trudno się przestawić, ale po pewnym czasie zauważa się ogromne zalety takiego rozwiązania. ;)

Zgadzam się z moimi przedmówcami i szczerze polecam latarkę, bo jest naprawdę rewelacyjna.

Pozdrowienia
Tomek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie kupie nowej latarki, nie kupie nowej latarki, nie kupie nowej latarki...
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Rozumiem Cię lennin :wink: , sam mam coraz większą chęć na tego Polestara (zwłaszcza po ostatnich pochlebnych opiniach), tym bardziej, że nie mam jeszcze nic na MC-E/P7. Ale daję na wstrzymanie, bo czekam na upragnioną XP-G ;-)
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

lennin pisze:Nie kupie nowej latarki, nie kupie nowej latarki, nie kupie nowej latarki...
Nie wierzę Ci, nie wierzę Ci, nie wierzę Ci... :P Też tak mówiłem i tak samo brzmi oficjalna wersja moich zeznań w domu... Ale sobie też nie wierzę ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Jakie są wewnętrzne wymiary komory na baterie? ...Bo zakładając częste używanie, ta latarka aż się prosi żeby koszyczek z AA zastąpić dwoma akumulatorami 32600 Li-Ion.

Czy przy niższych trybach, machając latarką przed oczami, widać zastosowanie PWM'a ?

W sumie ciekawa pozycja. W takiej cenie nic markowego na MC-E nie ma, a i mały EOS jest świetną latarką :)
zaman
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaman »

No i było tak chwalić ...
Dobrze, że mil-hunt ma dobre A6-ki, ale JET-POL zamiast informacji, podniósł cenę w promocji z 270 na 300 :-(
PW z pytaniem o koszyczki jeszcze do nich nie wysłałem, ale po tej podwyżce czuję się już lepiej i może obejdzie się bez zakupu lekarstwa ... (nawiązuje do mojego wcześniejszego postu o zachorowaniu na tą latarkę) - będą cieplejsze MC-E, nadchodzi XP-G, jak to zauważył yano, a niewykluczone, że po Świętach zostanie kilka zestawów A6+A3 do przeceny ??
Szkoda, że NFZ nie refunduje latarek, choć to przecież, zazwyczaj "choroba" przewlekła ;)

Znalazłem w necie dane A6-ki:
długość: 173 mm, średnica 48 mm, waga 212 gram bez baterii

i gdzieś przewinęło mi się pojedyncze info o cichym piszczeniu w czasie pracy - prosiłbym posiadaczy o sprawdzenie ... :)

Pozdrawiam.
Andrzej
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

A mi sie osobiście nie podoba.Chodzi oczywiście o wyglad.

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 11:12 pm ]
Czy zdjęcia przedstawiające oswietlone osiedle Z balkonu około 20 m chodzi o zdjęcie Mid i Hi były wykonywane na takich samych nastawach aparatu?.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Darek pisze:Czy zdjęcia przedstawiające oswietlone osiedle Z balkonu około 20 m chodzi o zdjęcie Mid i Hi były wykonywane na takich samych nastawach aparatu?.
Tak.
Pozdr.
Pikom
psiajucha
Posty: 17
Rejestracja: piątek 30 paź 2009, 18:37
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: psiajucha »

Pojawiło się kilka głosów o (bywszej ?) niefunkcjonalności koszyczka na baterie. Nie zauważyłem niczego takiego. Natomiast w dołączonej do latarki angielskojęzycznej instrukcji obsługi jest błąd. Przynajmniej jak na moją znajomość angielskiego. A polskiej instrukcji brak, co jest niezgodne z obowiązującymi w Polsce w tym zakresie przepisami.

W instrukcji - wielkości większego znaczka pocztowego - czytamy:

Battery instalation:
- Remowe the tail cap.
- Insert the bateries with the positive end toward the head of the light.
- Replace the tail cap.

Wg mojej bardzo słabej znajomości angielskiego polecenie, aby baterie (wszystkie ?) były skierowane plusem do głowicy latarki jest niemożliwe do zrealizowania. Wystarczy popatrzeć na przedstawiony na wcześniej zaprezentowanym zdjęciu układ sprężynek dociskowych w koszyczku. Dwie baterie będą skierowane minusem do reflektora latarki. Próby chamskiego wykonania poleceń instrukcji mogą się skończyć uszkodzeniem koszyczka. Nabywca nie znający zupełnie angielskiego, a kierujący się krajowym zdrowym rozsądkiem, poradzi sobie bez problemów z instalacją baterii w koszyczku.
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

toms_ pisze:Jakie są wewnętrzne wymiary komory na baterie? ...Bo zakładając częste używanie, ta latarka aż się prosi żeby koszyczek z AA zastąpić dwoma akumulatorami 32600 Li-Ion.
Pomierzyłem średnice Baterii R20 i wewnętrzną body latarki i muszę stwierdzić że R20 się nie mieści.
DR20=32.7mm
DBODY=31.5mm

Na długości też brakuje
L2xR20=120mm
Koszyczek ma dokładnie 110mm
a body 117mm
Ostatnio zmieniony środa 11 lis 2009, 09:17 przez bonio2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

psiajucha pisze:W instrukcji - wielkości większego znaczka pocztowego - czytamy:
Po pierwsze - instrukcja, po złożeniu, jest wielkości dwóch znaczków pocztowych, więc nie jest taka mała... :P

Po drugie - faktycznie, tylko po angielsku, ale to świadczy o trosce dystrybutorów o naszą edukację językową i o ich wierze w nasze zdolności :twisted:
psiajucha pisze:Nabywca nie znający zupełnie angielskiego, a kierujący się krajowym zdrowym rozsądkiem, poradzi sobie bez problemów z instalacją baterii w koszyczku.
Racja :) Zresztą kto czyta instrukcje przed użyciem czegokolwiek mniej skomplikowanego od komputera pokładowego statku kosmicznego Enterprise?
Pozdr.
Pikom
ODPOWIEDZ