Ładowarki i inne takie pogaduchy

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Calineczka pisze:marka, model, cena, parametry, zdjęcia? recenzja? :mrgreen:
hmmm :mrgreen: , kolejność przypadkowa

Tronic , model KH 980

Prądy ładowania.
AAA 150-1000 mAh 330 mA
AA 600-2500 mAh 1000 mA
C 1000-5000 mAh 1000 mA
D 1000-9000 mAh 1000 mA

oczywiście 6 niezależnych kanałów , każdy z pomiarem -dV


Obrazek

Obrazek

Obrazek

foto zapożyczone , no i na koniec cena 59 polskich nowych złociszy
elektroda.pl
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

:D 1A w AA no to rewelacja.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

lennin pisze: 1A w AA no to rewelacja.
no nie bardzo , o ile do zwykłych ni-mh spoko o tyle eneloopy z tego co wiem dostają lekko w ucho :mrgreen:

wolałbym wybrór prądu jak to w ładowarach BC jest , ale nie ma co wymagać za taką cenę - działa bardzo dobrze i nie gotuje akumulatorów jak poprzedni 2 kanałowy Ever :razz:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Z nutką ironii to było ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ixjakub
Posty: 131
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 23:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: ixjakub »

lennin pisze::D 1A w AA no to rewelacja.
Słabo... Ta ładuje 7A w baterię (7000mA)!! :shock: A tak przy okazji: szybko 'rozwalą' akku AA ładowane prądem 2,2A?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

krzycho123, dzięki, rzeczywiście ciekawa, cena całkiem całkiem :wink:
A 1A dla AA (nieźle brzmi, co nie ;-) ) to całkiem przyzwoity prąd, a Eneloopy:
http://www.eneloop.info/fileadmin/EDITO ... R-3UTG.pdf
...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Calineczka , przyzwoity jak przyzwoity ale wiele osób już o tym pisało że zabija to dosyc mocno aku i zamiast obiecanych iluś set cykli (500? dla eneloop) będziemy mieli może połowę

choć pewnie za rok czy dwa to i tak kupimy nowe aku bo będą o wiele lepsze w sprzedaży :mrgreen:

ładowarka naprawdę atrakcyjna , miałem kupić BC700 ale trafiłem akurat na taką i nawet wole taka uniwersalną zamiast LCDka i wyświetlania pojemności
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Co do zabijania akkusów pradem 1A to trochę trudno mi w to uwierzyć, że to tak bardzo skraca czas pracy. Myslę, że bardziej chodzi o cos innego-na ładowarkach impulsowych podaje się wartośc średnia pradu, a często zamiast np. 0,5A podaje się w akkusa 2A przez 1/4s, albo i więcej!!! Wówczas średni prad ładowania rzeczywiście wyniesie np. 2A-tyle ile deklaruje producent dla szybkiego ładowania, ale jeśli to jest nie 2A a 4A przez połowę cyklu, przy jakiejś tam częstotliwości?
Nie wiesz, czy ta twoja ładowarka PWM-uje czy MAX wartośc prądu to 1A?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Calineczka niestety nie , ciężko powiedzieć cokolwiek bez jej rozbierania a schematu nigdzie nie znalazłem .

Sądze jednak że rozwiązane jest to przez jakiś PWM ze względu że procek wykrywa pojemność aku i dobiera wtedy do tego prąd ładowania.


-----------------
jeszcze jakby kogoś interesowało - mały manual
http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/9 ... bfbd16.pdf
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Posiadam taka sama ladowarke kupiona w Lidlu za 59 zl. AA robia sie cieple podczas ladowania i to niezle, przydala sie juz pare razy kiedy trzebabylo naladowac cos rzadziej uzywanego np 9V albo D. Na plus ze ma jakies funkcje rozladowywania albo odswiezania ale nie wiadomo na jakiej zasadzie to dziala bo wybrac nie mozna tylko automat za nas decyduje.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Fluxor pisze:Na plus ze ma jakies funkcje rozladowywania albo odswiezania ale nie wiadomo na jakiej zasadzie to dziala bo wybrac nie mozna tylko automat za nas decyduje.
Witam.

Posiada również takową. Co do rozładowania w instrukcji napisane jest, że sprawdza stan naładowania akumulatora
zielony naładowany powyżej 80 %
pomarańczowy 20-80%
czerwony poniżej 20 %

Teraz piszę z tego co zapamiętałem czytając kiedyś instrukcję.

Jest tam też dziwny zapis, że po sprawdzeniu stanu naładowania rozładowuje akumulator przez czas do 10 minut . Jeżeli kontrolka zapaliła się na czerwono ( naładowany poniżej 20%) to OK, ale jak ona rozładuje akku gdy ma on rozmiar np D o poj. 5000mAh i jest naładowany na 70% :?:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A ja sie upieram by nie katować AA prądem rzędu 1A w trakcie ładowania. Czemu? Dwa testy zrobiłem. Ładowanie 400mA/rozładowanie 500mA drugi 1000mA/500mA. Pojemność uzyskana - zmierzona to odpowiednio 2050 i 1700mAh. Dzisiaj sprawdzę panasoniki jak się uda.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Na mojej "700" zauważyłem również taką zależność. Gdy ładowałem prądem 200 mA akumulatory wskazywały większą pojemność niż przy ładowaniu większym -500, 700 mA.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Lenin a mówisz o pojemności wpompowanej czy uzyskanej podczas procedury test np na bc700.
Bo mi się wydaje, że przy ładowaniu większym prądem właśnie elektronika ładowarki szybciej wykrywa -dv więc w sumie pakuje w ogniwo mniej energii. Przy mniejszym prądzie ładowania możliwe jest nawet nie wykrycie spadku napięcia, a przynajmniej opóźnione wykrycie co owocuje teoretycznym wpompowaniem większej ilości energii (tylko teoretycznym bo ogniwo pojemność swoją ma i się nie rozciągnie).

Choć z tego co czytałem niby bc700 i tym podobne ładują ogniwa pikami 1.6A tylko o różnym współczynniku wypełnienia i teoretycznie dzięki temu zawsze poprawnie wykryją -dv, nie wiem niestety czy przy małym wypełnieniu rzeczywiście detekcja -dv działa tak samo jak przy większym - nie znam się na tyle na ogniwach.


EDIT
Wykresy dla bc-900:
Obrazek

(ze strony http://www.digicamfotos.de/index3.htm?h ... p?id=17111 )
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mam MH-C9000 więcej nie wiem ;) Mogę pakować po 2A w ogniwo tylko po co :?:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ