Latarkowa wersja TVBGONE

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

karek314 , nie możliwe

jaki masz porgramtor ? usbasp ? wystarczy odpowiedni soft i da radę
elektroda.pl
karek314

Post autor: karek314 »

Tak mam usbasp ale nie mogę zgrać coś go :) Komunikuje się z pc ale z ukłądem programowanym już nie :)
A mam tylko zwykły na lpt :)
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

A działa Ci ten usbasp z innymi uC ? Przecież choćby w AVRdude da się zaprogramować Attiny85, sam będę z tym walczył jak tylko dostanę przesyłkę z Seguro.
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

karek314 pisze:Tak mam usbasp ale nie mogę zgrać coś go :) Komunikuje się z pc ale z ukłądem programowanym już nie :)
Tak może być, gdy procesor nie dostaje taktu zegara, a to może być np. wtedy, gdy ustawisz bity konfiguracji na korzystanie z zewnętrznego kwarcu i go nie podłączysz.
karek314

Post autor: karek314 »

Nie chodzi już o to ale o tą diodę, bo to to przy okazji tego mosfeta i tiny za jedną wysyłką :)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

A mój led poszedł do piachu. :razz:
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

A co się stało że zmarł ? Odpalałeś na źle zaprogramowanym procku ?
karek314

Post autor: karek314 »

Czy ktoś jest w stanie załatwić mi za jaką kwotę te zestaw:
-pcb
-tiny(z softem)
-mosfet
-dioda
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Jak człowiek chory, to się nudzi, więc:

Obrazek

Obrazek

- wymiary 22 x 40mm (45 z diodą)
- grube na 14mm bo tylko taki wysoki koszyk miałem :/
- zasilane CR2032
- dioda wąska 3mm 100mW DD

karek314 - napisz do mnie na PW

EDIT:
Przy okazji jeszcze sobie taki uchwyt do programowania skombinowałem:
Obrazek
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Też dziś zmontowałem swojego TV-B-Gone. Małym utrudnieniem był Attiny85V w wersji smd, gdyż całość była montowana na kawałku płytki uniwersalnej. Do tego trzeba było go pierw zaprogramować. Ale udało się. Zamontowane są cztery diody IR 5mm o kącie świecenia 25 stopni. Przed chwilą testowałem na Triluxie - działa.

Czy po włączeniu zasilania układ startuje automatycznie, a SW1 służy jedynie do ponownego rozpoczęcia cyklu wysyłania kodów, czy powinien dopiero zastartować po włączeniu zasilania i naciśnięciu SW1 ?

Obrazek
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

W weekend bede w Wawie to jest szansa na kawiarnie ze znajomymi w centrum to sie zabawimy. Greg uzyczyl mi zlozonej przez siebie tvbgone. Testowalem w domu i dziala:) dzieki, takze dla autora projektu! :twisted:
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

A nikt nie myslal zeby wsadzic to np w taką "obudowe" :mrgreen: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5937 ?
Bez przerwy sie tego nie uzywa a jak potrzeba to mozna w 10 sek wymienic modul a i latarka sie nie marnuje... Ja póki co nie mam zadnej takiej latarki ale to jest kolejny argument zeby jakąś nabyc (ze niby bylby potrzebny :razz: ). Minus jest taki ze to raczej male nie bedzie - ale body na 1xCR123 to cos kolo ~10$... i jeszcze zostanie jakas kiepska dioda i sterownik bo pustego nie widzialem.

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 11:44 pm ]
A tak w ogóle - to czy ktoś się orientuje jak to jest z legalnością wyłączania nie swoich telewizorów? No bo patrząc z drugiej strony - kierownik takiego sklepu może się nieźle wkurzyć... Teoretycznie może policzyć ile czasu pracownicy stracili na ponowne włączanie tego wszystkiego i iść do sądu a jeszcze straty z tytułu utraconych korzyści (no bo zamiast obsługiwać klientów to włączali wszystko z powrotem). Czy leci z nami jakis prawnik ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

allonitium , najpierw muszą Ci udowodnić że to Ty je wyłączyłeś :mrgreen: co jest bardzo trudne

przecież każdy może mieć brelok z diodami ( a kto wie że to są diody IR) albo latarkę , która po włączeniu ..... nie działa :o

nie ma szans :mrgreen:
elektroda.pl
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Krzycho i tu jestes w bledzie. Kazdy sklep jest naszpikowany kamerami a te widza podczerwien. Niestety;/
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

DNF ,to że "widzą" podczerwień to jeszcze nic nie znaczy , żeby zrobić Ci coś muszą Ci udowodnić że to Ty to zrobiłeś , a niby jak ???

przecież każdy może mieć brelok z diodą led i bawić się nim w sklepie :lol:

pozatym takie rzeczy to się z daleka i z ukrycia robi a nie stojąc przed ścianą TV i śmiejąc się na cały sklep :mrgreen:
elektroda.pl
ODPOWIEDZ