Romisen RC-N3 II - początkujacy pisze...

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
sporting
Posty: 17
Rejestracja: sobota 26 wrz 2009, 13:43
Lokalizacja: Wlkp

Romisen RC-N3 II - początkujacy pisze...

Post autor: sporting »

witam
po licznych lekturach,kolejnych męczarniach dla stałych userów pod tytułem:a co,a która,a gdzie...etc. :wink: zakupiłem pierwszą podobno porządną latarke-tak myśle,w końcu wy poleciliście .kupiona tu:
http://www.shiningbeam.com/servlet/the- ... ree/Detail
z góry sory za zdjęcia,chce wrzucić cokolwiek dla fachowców,którzy mieli kontakt z poprzednimi modelami i ocenili ponoć lepsze wykonanie,chętnie poczytam uwagi i od razu pytanie:
czy da się to jeszcze upgreadować(tryby mnie nie interesują) :mrgreen: ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2009, 14:14 przez sporting, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

masz dobra diodę i dobry sterownik- co tu zmieniać ? a raczej co byś chciał zmienić ?
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

No to gdzie ta recenzja ? :???:
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Niby można coś poprawić, jeśli chcesz mieć szerszy spot i więcej światła. Wtedy pakujesz XP-G R4 lub lepiej S2 (niebawem w naszym sklepiku).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

xp-g niekoniecznie zapasuje do tego refa, rożnie działają w refach pod xre, albo ciężko je skupić, albo sporo światłą ucieka pod ref
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Otórz właśnie piszę. Jeśli chcesz mieć szerszy spot. Testowałem XP-E i XP-G z kilkoma małymi refami, throwera z tego nie zrobisz, ale idealne EDC owszem. Z bardzo łagodnym przejściem ze spota do spilla. Ogólnie polecam taki mod do latarek codziennego użytku na nieduże odległości (świecą bardzo dobrze do kilkudziesięciu metrów).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Potwierdzam slowa grega. Sam wlozylem do JetBeama CL-E v2 diode XP-G R4 i mam znacznie szerszego spota z lagodnym przejsciem do spilla. W porownaniu z seria (XR-E P2) zyskalem szerokosc swiatla bez utraty zasiegu.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ja poczekam na ciepłe xp-g ...
sporting
Posty: 17
Rejestracja: sobota 26 wrz 2009, 13:43
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: sporting »

ElSor pisze:Sam wlozylem do JetBeama CL-E v2 diode XP-G R4
witam.czy mozesz wrzucic jakies fotki porownawcze przed i po zmianie
toms_ pisze:No to gdzie ta recenzja
niestety nie znam sie na tych zabawkach,nie posiadam zadnych miernikow, ani wiedzy swiatelkowej. wrzucilem dla zaintereowanych, troche wiecej fotek, niz mozna znalezc w necie, na temat tej lampki.jestem ogolnie zadowolony.jesli cos bede mogl pomoc co do tej lampki to pisz
pawelsz pisze:co byś chciał zmienić
wiadomo co:wiecej,szerzej,dalej...cokolwiek sie da i ma sens
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

wiadomo co:wiecej,szerzej,dalej...cokolwiek sie da i ma sens
rada: poużywaj tego , co masz i potem sam pomyśl czego Ci brakuje (wiadomo światła, ale to jest ogólne i zawsze tak jest...) :
1. wolisz szerzej dookoła czy bardziej zasięg
2. Ma być och i ach wśród znajomych i szybki pad zasilania, czy coś umiarkowanego w teren
3. Dioda zimna i mega jasna niby, czy coś mniej męczącego oczy a jednocześnie bardziej bardziej przechodzącego przez rożne mgiełki i wilgoć w powietrzu (zimna dioda kontra ciepła)
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

pawelsz pisze:czy coś mniej męczącego oczy
Kwestia gustu, mnie bardziej męczy żółte światło.
pawelsz pisze:a jednocześnie bardziej bardziej przechodzącego przez rożne mgiełki i wilgoć w powietrzu (zimna dioda kontra ciepła)
Lepiej się przebija bo jest ciemniejsza - mgła odbija mniej światła i vice versa.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

sporting pisze:witam.czy mozesz wrzucic jakies fotki porownawcze przed i po zmianie

Ew tylko po zmianie. W przyblizeniu "nowy" spot jest 3x wiekszy w pionie i w poziomie (jak 9 starych - 3x3)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Lepiej się przebija bo jest ciemniejsza - mgła odbija mniej światła i vice versa.
Nie, inna barwa światła a nie jasność- to tak jakbyś powiedział, że ograniczając moc zimnych diod dostaniesz we mgle większy zasięg.
Poza tym diody neutralne i ciepłe lepiej oddają w nocy kształty- nie spłaszczają jak zimne diody- wiele osób tak twierdzi...
sporting
Posty: 17
Rejestracja: sobota 26 wrz 2009, 13:43
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: sporting »

pawelsz pisze:poużywaj tego , co masz i potem sam pomyśl czego Ci brakuje
chyba masz racje.naczytalem sie tych waszych wpisow i bym chcial zrobic z tego malenstwa niewiadomo co :razz: swoja droga moj romek moze chodzic na jednym ogniwie CR123A-czy wtedy da jeszcze wiecej z siebie?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

nie wiemy jaki jest tam driver, ale bardzo często przy zasilaniu z CR123 lub RCR16340 świeci mocniej niż z 2xAA, no i znacznie mniejsza jest wtedy
ODPOWIEDZ