NITECORE HC30

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Jedna z latarek pobiera prąd, kiedy jest wyłączona. Jest jakiś sposób aby to naprawić? Tzn jakiś gotowy sterownik bez jakiś większych kombinacji?
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

a przekręć delikatnie dupkę :>
Ostatnio zmieniony niedziela 19 lut 2017, 15:38 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie, poskładałem latarkę po długim czasie leżenia i mam pytanie, czy w tej latarce w wersji xm-l jest jakiś plastik centrujące diodę?
Nie wiem czy nie było, czy zgubiłem ale już szał mnie bierze żeby to wycentrować.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Jest plastik. W mojej pękł podczas składania i zastosowałem taki jak w s2+. Już się tak idealnie nie wpasował, ale nie jest źle. Ogólnie dopasuj coś tak żeby ref nie opierał się o podstawe diody tylko o podkładke i powinno być ok.
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Witam.
Ja mam pytanie, z jakiego materiału jest wykonane szkiełko?
Potrzebuje przemyć je dość agresywnym rozpuszczalnikiem, i boję się żeby nie zmatowiało.
Woj_tek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woj_tek »

Dlaczego chcesz myć agresywnym środkiem? Próbowałeś wodą z dodatkiem np. płynu do mycia naczyń kuchennych? Agresywne środki to ostateczność.
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Używam jej w pracy, i jest zapylona farbami ciężkimi, więc woda nie pomoże 😀
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Jak rozpuszczalnik uszkodzi to spolerujesz.
Zacznij od alkoholu, benzyny ekstrakcyjnej, acetonu i na końcu nitro
Ostatnio zmieniony niedziela 20 sty 2019, 18:40 przez Issac, łącznie zmieniany 1 raz.
Woj_tek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woj_tek »

Jaki to rozpuszczalnik i co chcesz myć, szybkę czy całą latarkę? Naprawdę nie próbowałeś wodą? Spróbuj położyć tampon nawilżony wodą ze środkiem do mycia naczyń, poczekaj kilka minut i delikatnie drewnianą lub plastikową szpatułką usuń farbę.
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Rozpuszczalnik, który ruszy to co mam na latarce to chyba tylko METYLOETYLOKETON. A umyć chce tylko szybkę, bo coraz mniej światła się wydobywa na zewnątrz 😀

Pytanie, czy jest tam szyba, czy jakieś tworzywo. W/w witaminka szkła nie rusza
Woj_tek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woj_tek »

Oczywiście szkła nie ruszy. Chyba nie chcesz czyścić szybki nie wyjmując jej z obudowy. Ten rozpuszczalnik może uszkodzić uszczelkę szybki, dostanie się do środka i na reflektorze zostaną paskudne zacieki. Jak wyjmiesz szybkę z latarki to możesz sprawdzić na jej kancie (małą kropelką) czy rozpuszczalnik atakuję ją.
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Słuszna uwaga, nie pomyślałem o uszczelce. Miałem niecny plan wymyć bez rozbierania latarki. A polerowanie już przerabiałem w innej latarce , dlatego teraz za wczasu pytam. A może podpowiecie czym najłatwiej odkręcić pierścień trzymający szkiełko ?
ODPOWIEDZ