Błyskająca taśma led i samowłączający się czujnik PIR

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Panowie. Mama takie pytanko. Czy możliwe jest że po założeniu filtra ferrytowego na kabel zakłócenia mogą zniknąć i wszystko będzie OK? Co do samej płytki czujki. Ma ona kondensator na wejściu. Czy wymiana go na większy nie powinna przynieść też pozytywnych skutków? Czy raczej będzie to bez znaczenia?
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Chyba nie wiesz, jak działa zasilacz beztransformatorowy. Popatrz sobie na schematy takich i zobaczysz, jaka jest funkcja tego elementu w układzie. Jeśli podejrzewasz, że to wina zasilacza, to odłącz go, część niskonapięciową czujki zasil ze stabilizowanego lub baterii i zobacz, jak się będzie czujka zachowywać.
Założenie koralika na zasilanie raczej nic nie da.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

BKK pisze:Chyba nie wiesz, jak działa zasilacz beztransformatorowy. Popatrz sobie na schematy takich i zobaczysz, jaka jest funkcja tego elementu w układzie. Jeśli podejrzewasz, że to wina zasilacza, to odłącz go, część niskonapięciową czujki zasil ze stabilizowanego lub baterii i zobacz, jak się będzie czujka zachowywać.
Założenie koralika na zasilanie raczej nic nie da.
Ten myk z podłączeniem pod baterię już robiłem i jest ok więc to na pewno wina zasilaczy. Teraz podłączyłem pod zasilacz który mam od ładowarki IMAX B6 i OPTI PA-226SA od dysku zewnętrznego i jest ok. Oba mają na końcach te filtry i sobie pomyślałem, że może to to no ale oczywiście mogą się różnić budową od zasilacza od routera.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Zacznij od wymiany pojemności w zasilaczu. Sprawdź zimne luty. Jak nie pomoże, to trzeba sprawdzić, co z układem scalonym zasilacza (o ile jakiś jest, a nie jest to prostackie rozwiązanie na kilku elementach dyskretnych).
ODPOWIEDZ