Lampka UV 3.0 11W Bociana
Faktycznie, może niezbyt jasno się wyraziłem. Chodzi o zjawisko przenikania fal elektromagnetycznych o określonej długości przez dane środowisko. W tym przypadku chodzi o okolice 400nm spektrum i materiały takie jak poliwęglan optyczny (stosowany przez Carclo) czy PMMA (akryl) najczęściej stosowany w budowie optyk TIR. Poniższa tabelka powinna wiele wyjaśnić. Im mniejszy procent przenikalności tym więcej energii materiał pochłania i wydziela się ona w postaci ciepła, uszkadzając układ optyczny (pierwsza fotka w temacie).pawello786 pisze:Nic nie rozumiem i pewnie większość czytających ten temat ma takie same wrażenia.
Sometimes darkness can show you the light
piotoni, użyte szkiełko to standardowa szybka występująca w hostach Convoy. Z tego co dowiedziałem się u producenta, jest to zwykłe szkło z niską zawartością tlenku żelaza. Można kombinować ze specjalnymi odmianami szkła ale zysk, moim zdaniem, nie wart jest wysiłku zwłaszcza dla okolic 400nm. Dodatkowo kombinowanie ze szkiełkami np. powlekanymi AR, może paradoksalnie pogorszyć przenikanie energii w tym paśmie.
Sometimes darkness can show you the light
-
- Posty: 65
- Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 10:16
- Lokalizacja: Warszawa
Ciekawy temat. Tak się składa, że mam kilka lamp kosmetycznych, do utwardzania hybryd na pazurkach (zawodowo naprawiam m.in. frezarki kosmetyczne, a klientki przynoszą czasem także lampy i uzbierało mi się kilka "trupów"). Diodki wyglądają tak samo jak te użyte przez Bociana. W wolnej chwili rozbiorę jedną z tych lamp, wylutuję te emiterki i się nimi pobawię. OCZYWIŚCIE W ODPOWIEDNICH OKULARACH, bo nalezy o tym wspomnieć. Przy takich mocnych "ufałkach" i zabawie z nimi, lepiej się zabezpieczyć. Lub patrzeć jednym okiem , jak coś pójdzie nie tak, to zawsze mamy jeszcze drugie .
Pozdrawiam.
CMS
Pozdrawiam.
CMS