Sigma PowerLed czy CATEYE EL530 ?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
licha89
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 13:24
Lokalizacja: śląsk

Sigma PowerLed czy CATEYE EL530 ?

Post autor: licha89 »

Witam Panowie mam pytanko która z tych lampek była by lepsza Sigma PowerLed czy CATEYE EL530 ? Jeżdżę więcej w mieście ale czasem wypady w las czy ciemniejsze zakątki także się zdażają chodzi mi o dobre oświetlenie drogi i dobrą widoczność bo aktualnie mam lampkę CATEYE HL-EL220 i powiem kiedyś wystarczała ale teraz to niestety tragedia chcę wydać max 300zł
Awatar użytkownika
bobek86
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2009, 01:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: bobek86 »

Radzę się przedstawić...
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu.
Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
Awatar użytkownika
licha89
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 13:24
Lokalizacja: śląsk

Post autor: licha89 »

Oj przepraszam :) Jestem tu nowy miło mi Mateusz :)
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj Mateuszu :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
licha89
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 13:24
Lokalizacja: śląsk

Post autor: licha89 »

witam witam wszystkich troszke głupio wyszło że się nie przywitałem ale jestem ciągle w biegu. Czytałem troszkę na temat tej sigmy i ponoć przereklamowana a co wy koledzy moglibyście polecic do 300zł możę da się jakoś przerobić moja stara lampkę CATEYEa ?
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Witaj na forum.

Myślę, że będzie miło, jesli najpierw przejrzysz dział lampek rowerowych, podobnych pytań było tu sporo, na przykład:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1826
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2168

Możesz sobie coś sam zbudować (szukaj hasła 'kwadraciak') albo kupić coś gotowego z Chin (też są wątki) albo kupić coś od kolegów z forum, ale najpierw trochę poczytaj. My wszyscy zazwyczaj jesteśmy 'w biegu' i łatwiej doradzić, gdy zawęzisz wybór albo dokładniej sprecyzujesz pytanie.
czarny_kruk

Re: Sigma PowerLed czy CATEYE EL530 ?

Post autor: czarny_kruk »

licha89 pisze:Witam Panowie mam pytanko która z tych lampek była by lepsza Sigma PowerLed czy CATEYE EL530 ? Jeżdżę więcej w mieście ale czasem wypady w las czy ciemniejsze zakątki także się zdażają chodzi mi o dobre oświetlenie drogi i dobrą widoczność bo aktualnie mam lampkę CATEYE HL-EL220 i powiem kiedyś wystarczała ale teraz to niestety tragedia chcę wydać max 300zł
Sigma Powerled (czarna) swieci 4 razy mocniej od Cateye EL530, ktora jest lekkim nieporozumieniem imho. Powinnienes z Sigmy byc zadowolony, lampka jednak ma dosc waski snop swiatla.
Awatar użytkownika
licha89
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 13:24
Lokalizacja: śląsk

Post autor: licha89 »

powiem wam tak dziś z kolega ktory ma ta Sigme oraz tego CATAYA porównywałem i powiem tak sigma fakt świeci mocniej ale własnie jest ale ma wąski snop światła natomiast ateye świeci dość daleko i ma szerszy snop światła więc będę jednak za CATEYEem ponieważ więcej w mieście śmigam niż po ciemnych lasach i powinno mi to wystarczyć chodź wiem że są inne wynalazki do któryś jakoś nie jestem przekonany a na przyszły sezon może kupię CATEYE Cateye Triple Shot. Na rowerek jest ok Ten cateye el530 lecz nie powiem żeby mi się nie przydała bardzo mocna latarka tylko hmm pytanie jaka czytałem dużo o tych diodach sa różne symbole itp nie znam się na tym moja dziedzina od 10 lat to Car Audio hehe więc może ktoś by coś polecił z bardzo dobrych mocnych latarek może być samoróbka może ktoś robi takowe latarki i sprzedaje bo coś czytałem o bociolatarce czy coś w tym stylu ale może jest coś jeszcze mocniejszego w przystepnej cenie ? A nawiązując do mojej starej lampy rowerowej a tej EL530 to byłem w szoku jak świeci może jestem laikiem w tej dziedzinie ale powiem ze mowim zdaniem lepiej niż sigma :)
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Siema

Jak masz 300PLN budżetu to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest TO. Miałem dwie w rękach, niedługo będzie trzecia. Obie działały od pierwszego "kopa", ale zapobiegawczo je rozkręciłem, sprawdziłem, przesmarowałem i chodzą pięknie.
Awatar użytkownika
licha89
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2009, 13:24
Lokalizacja: śląsk

Post autor: licha89 »

chłopaki po znajomości kupiłem dziś nowa HL-530 za 100zł :) myślę, że za tą kase się opłacało. Teraz takie pytanie czy da się jakoś ją przerobić aby świeciła mocniej ? Jak to zrobić może jest ktoś ze śląska kto by mógł się podjąć przeróbki takowej lampki ?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Rozłupujesz, wymieniasz leda, można wstawać dodatkowy rezystor dla podbicia prądu.

Ew. wysyłasz do mnie ;)
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
ODPOWIEDZ