DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

czekalem tyle to poczekam jeszcze, nic sie nie stanie. Wielkie dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

rrobsonm pisze:czekalem tyle to poczekam jeszcze, nic sie nie stanie. Wielkie dzieki za pomoc.
Ja na swoje pierwsze zamówienie z DX czekałem 4 tygodnie, na drugie 3 - cierpliwości ;). Będzie dobrze.


EDIT: Proszę bardzo - wczoraj napisałem, dzisisiaj odpowiedź ;).
Hi Marcin,

The item 28546 is available now .We will ship it to you ASAP .

Best Regards,
Monica
( Czy z zegarem forumowym wszystko jest ok? Wczorajsze posty są "Dzisiaj" i dzisiejsze też "Dzisiaj" :neutral: )
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Dziś mi wysłali rownież maila i wysyłka zmienila odrazu status na shipped. Wiec wydaje się ze cos sie wreszcie ruszylo do przodu
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

rrobsonm pisze:Dziś mi wysłali rownież maila i wysyłka zmienila odrazu status na shipped. Wiec wydaje się ze cos sie wreszcie ruszylo do przodu
U mnie dzisiaj podobnie:
The status is ready for shipping now .If you need any update from me ,please let me know .

Best Regards,
Monica
i
Order Shipped - Tracking Number Inside - xxxxxxxxxxx
Ruszyło, ale poganiać warto ;).
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Witam, u mnie też podobnie. Przed zamówieniem wszystko było na zielono, po moduł za 4 $ zblokował towar na ponad miesiąc bo nagle zrobił się order eta. Podzielili paczkę na 3 części. 1 doszła, 2 niby wysłali. Status mam Processing - Contact us for the latest updates. via Air Mail. Napisałem do nich i czekam na odpowiedz. Nowe zamówienie też mi opużniają. Po zamówieniu był status packaging kilka dni, później że czekają na dostawcę kilka dni i znów mam że pakują. Towar jest cały czas na zielono. Co się z nimi dzieje? Chce zamówić ładowarki dla znajomych ale sie wstrzymuję bo znów zblokują coś.

ps zamówinie które robiłęm pomiędzy tymi dwoma dotarło całe.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

freebike, na samym dole strony DX jest napisane:
Note: Stock and Availability shown on this site is for your reference only. While we strive to provide the most accurate and timely stock and availability information,
availability information may become out of date and may change between the time you added an item to cart and the time your order is received.
W zasadzie w każdym sklepie internetowym gdzieś widnieje taka informacja, lub zawarta jest w regulaminie. Nie świadczy to za dobrze o danym sklepie, ale przecież nie zawsze pracownik wie, że danego towaru zostało kupione więcej, niż jest na magazynie - np. sytuacja gdy obsługa DX idzie położyć swoje skośnookie główki do podusi, rano przychodzą do pracy i patrzą, że wykupiono 1000 sztuk sku.7880, a na magazynie było tylko 990 szt... Pewnie, według mnie powinno to być jakoś skomputeryzowane - wprowadza się liczbę jaką ma się na magazynie i więcej po prostu nie można kupić na stronie. Pewnie jakieś swoje sposoby mają na ogarnięcie tego wszystkiego, ale widocznie nie zawsze działają.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Odpisali :

Przepraszamy za opóźnienie spowodowane niestabilną zaopatrzenia rynku. Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu kilku dni (szacunkowo mniej niż tydzień). Będziemy wysyłać zgłoszenia wysyłki e-mail, gdy zostanie ono wysłane.

Dziękujemy za cierpliwość.

Druga przesyłka też juz wyszła wiec warto się przypominać.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

freebike, niech zgadnę - google translator ? :D
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Pewnie że tak, tłumaczy mi od razu emaile w gmailu. Trochę oszukuje.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

freebike, ze mną by musiało być bardzo źle, by z niego korzystać, będąc po Anglistyce :D. Ale wracając do tematu - trzeba się uzbroić w cierpliwość i tyle, choć faktycznie, warto się przypominać i zawracać im gitarę. Swoja drogą, taki mają na DX ostatnio okres dziwny, że wszyscy narzekają ;).

EDIT: AKOray K-106 u mnie :mrgreen:. 15.09 wysyłka, 21.09 listonosz zostawia awizo. W końcu, po kilku dniach Back Ordered, doczekałem się :P. Szczegóły tu: kliknij mnie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dla niecierpliwych:
11.09.2009 zakup latarki DIY,która w opisie miała cały czas "Typically ships in 2 to 5 business days*" - status wysyłki "waiting for suplier" do 22.09.2009
23.09.2009 rano "packing", zobaczymy jak długo ;) na stronie przedmiotu cały czas ta sama informacja o dostępności :-|

Tak więc trzeba czekać (w granicach rozsądku), to inny kraj, inni ludzie, inna mentalność, ale dzięki temu powstało kung-fu ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pyra pisze:Witam
Dla niecierpliwych:
11.09.2009 zakup latarki DIY,która w opisie miała cały czas "Typically ships in 2 to 5 business days*" - status wysyłki "waiting for suplier" do 22.09.2009
23.09.2009 rano "packing", zobaczymy jak długo ;) na stronie przedmiotu cały czas ta sama informacja o dostępności :-|

Tak więc trzeba czekać (w granicach rozsądku), to inny kraj, inni ludzie, inna mentalność, ale dzięki temu powstało kung-fu ;)

Pozdrawiam
właśnie, cierpliwości...
ja dzisiaj dostałem info, że zamówienie 0808 jest shipped. Tak jest u nich z rzeczami "in stock", widocznie te stocki mają okrutnie daleko :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A mnie to denerwuje, Mam wrażenie ze kiedyś było dużo szybciej. Pamiętam sytuace jak wieczorem złożyłem zamówienie a rano sprawdzam poczte a tu shipped. Teraz minimum tydzień podkreślam minimum trzeba czekać by cokolwiek spakowali i wysłali :/
9/14/2009 0914XXX Shipped via Tracked Air Mail XXX2361539XHK
9/14/2009 0914XXX Shipped via Tracked Air Mail XXX2365261XHK
9/14/2009 0914XXX Shipped via Tracked Air Mail XXX2366946XHK
9/14/2009 0914XXX Shipped via Tracked Air Mail XXX2368695XHK
9/14/2009 0914XXX Shipped via Tracked Air Mail XXX2023216XHK
Listonosz będzie załamany :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa 23 wrz 2009, 08:30 przez lennin, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ano racja- teraz pomiędzy shipped i podaniem trackingu mijają nawet 3-4dni zanim widać to na poczcie w HK
qpa jakaś
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Ja zauważyłem, że to jest kompletna loteria... Zawsze coś jest nie tak - a to towar niby dostępny, ale nagle Back Ordered, a to pakowanie trwa kilka dni, a to wysłane i idzie w nieskończoność. Tym razem też nie obyło się bez czekania, choć chyba wolę czekać aż dostaną towar od 'suplajera', niż mam czekać tygodniami aż do mnie on dotrze. Gdyby nie liczyć tego czekania kilkudniowego na dostępność AKOray, to napisałbym, że poszło jak po maśle - 6 dni ( w tym weekend ) i paczucha u mnie. Jak dotąd najszybsza wysyłka z DX jaką miałem ( ale dokupiłem Tracking, pewnie dlatego ).
Zablokowany