soczewka asymetryczna

....nie pasujące gdzie indziej...
shido5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 15:32
Lokalizacja: Włodawa

soczewka asymetryczna

Post autor: shido5 »

witajcie. mam dylemat, mam zamiary i chęci na budowę lampki na XHP 50 albo 70. do tego myślę o asymetrycznej soczewce. i tu moje pytanie czy ktoś mógł by mi podesłać zdjęcie jak światło wygląda przez taką soczewkę? i czy to jest warte uwagi. zastosowanie miało by to przy rowerze.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Przez jaką konkretnie soczewkę? To tak, jakbyś poprosił o światło diody z reflektora...
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Z soczewki jesteś w stanie uzyskać niezłe skupienie przy braku spillu... ja tego nie widzę tego przy rowerze... Choć brakuje mi wiedzy w jaki sposób jest formowana wiązka światła w samochodowych światłach z asferykami, że światło jest poniżej odcięcia, a najwięcej jest go w dość cieńkiej linii... fajne by było coś w ten deseń na rowerze, nawet przy mniejszym skupieniu.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Właśnie o to chodzi: z samego zastosowania "soczewki" nie wynika wcale kształt promienia. Dużo jest zmieenych: ogniskowa, odległość od źródła światła, kąty itp.

Interesuje mnie to pod kątem skupionego światła nurkowego i różne próby robiłem. Najpraktyczniejsza wydaje się soczewka fresnela.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
shido5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 15:32
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: shido5 »

ogólnie mi chodzi o wygląd światła z soczewki asymetrycznej czy jest to takie światło z wyraźnym odcięciem jak w samochodzie? ktoś miał widział robił próby? mogli byście wstawić jakieś foto? na maritex są takie soczewki asymetryczne.

a to ta konkretna która jest głównie do XHP: soczewka asymetryczna
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Może być. Wygoogluj sobie budowę reflektora soczewkowego w aucie (przesłonę zauważysz).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Szkoda, że od razu nie napisałeś, o co Ci chodzi.

http://solarisoptics.pl/pl/?main_menu=p ... k3=0&id=85

Naprawdę producent soczewek nie pokazał wynikowego światła? Nie chce mi się wierzyć...
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
shido5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 15:32
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: shido5 »

a będąc już w temacie to czy ktoś mógł by podać mi link do sterownika XHP70 ? który by był odpowiedni. jest tego trochę a ja nie bardzo wiem jaki by był dobry tak aby nie uszkodzić diody. i najlepiej który by miał jak najmniej trybów świecenia bez żadnego mrugania tylko zmienną jasność.
ODPOWIEDZ