Problem z Tank007 e09 czyli twist nie zawsze działa

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Problem z Tank007 e09 czyli twist nie zawsze działa

Post autor: andriu2233 »

Mam problem z Tankiem007 e09. Jest to latarka typu twist. Działa na Eneloop. Problem objawia się tym że na świerzo naładowanym ogniwie (około 1,3 V) wszystko jest ok. Przy spadku do około 1,0 V nie zawsze chce się załączyć. Np. Włączam w trybie max i swieci, wyłączam chcę włączyć ponownie i nic się nie dzieje... Za którymś razem znów działa poprawnie. Styki są czyste. W drugiej sztuce wszystko ok. Ma ktoś jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony piątek 13 paź 2017, 06:01 przez andriu2233, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Problem z Tank007 e09 czyli twist nie zawsze działa

Post autor: Pyra »

Witam
andriu2233 pisze:...naładowanym ogniwie (około 1,3 V) wszystko jest ok. Przy spadku do około 1,0 V nie zawsze chce się załączyć.
Świeżo naładowane ogniwo NiMH, powinno mieć 1,4 - 1,5V, kiedy napięcie spadnie do 1V, to już jest najwyższy czas je naładować.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Masz rację Pyra. Przetestowałem dziś dokładnie i to sterownik nie załącza. Dziwiło mnie to bo w drugim Tanku schodzę z napięciem do 0,8 V. Teraz pytanie czy wymiana diody (jest xp-e) na xp-l czyli o mniejszym vf coś zmieni? Czy to tylko wina sterownika?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
andriu2233 pisze:Teraz pytanie czy wymiana diody (jest xp-e) na xp-l czyli o mniejszym vf coś zmieni? Czy to tylko wina sterownika?
Tego nie nazwał bym "winą" a raczej zaletą sterownika. Po prostu, nie wydoi ogniwa poniżej bezpiecznego poziomu, no przynajmniej to mocno utrudni.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Eneloop AAA naładowany do 1V (przy pomiarze na odłączonej, nieobciążonej baterii) to Eneloop wyładowany - do 0,9 jest kilka mAh w najlepszym razie. Jednocześnie wyładowanie poniżej 0,9 zaczyna szkodzić akumulatorkowi, zmniejszając jego żywotność.

Nawet przy rozładowaniu prądem 1A różnica między 1,0 a 0,8V to może kilkanaście mAh. Oczywiście w przypadku starych, niewłaściwie użytkowanych baterii, może być to większa wartość (sprawdzę przy okazji różnicę między rozładowaniem 1A a 0,05A na moich kilkuletnich, bo w sumie sam ciekaw jestem :) ).
Awatar użytkownika
latarnik
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 00:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z Tank007 e09 czyli twist nie zawsze działa

Post autor: latarnik »

Witam po dłuższej absencji. Mam problem z tym tankiem: stanowczo odmawia współpracy ostatnio, czyli nie świeci w ogóle. Czy ktoś z okolic Szczecina podjąłby się zajrzeć do niej? :-)
ODPOWIEDZ