Jere86 pisze:czyli co sterownik podziękował za współpracę?? jakie koszty takiego robionego sterownika??
Jak zwierasz aku z tubą to zasymuluj klikanie (zwierasz-rozwierasz) - co się dzieje?
O sterownik pytaj na pw. Oprócz funkcjonalności jak oryginał lub lepszej będziesz miał zabezpieczenie termiczne.
Najtańsze i najprostsze sterowniki to wydatek około 10-15 złotych (piszę z pamięci). Robocizna różnie jest liczona. Daj ogłoszenie w sklepiku forumowym, i na bank dostaniesz nie jedno zgłoszenie z chęcią naprawy. Reszta to już kwestia dogadania.
Z opisów wynika dla mnie, że albo faktycznie sterownik, albo jednak brak styku.
Skoro wyłącznik rozbierałeś już i bez poprawy, to wykręć troszkę sterownik w głowicy i wkręć go ponownie.
max4max pisze:
Skoro wyłącznik rozbierałeś już i bez poprawy, to wykręć troszkę sterownik w głowicy i wkręć go ponownie.
Bez zmian - na zasadzie przerywania obwodu ( rozkręcona latarka od strony leda dotykana z obudową przy włączonym świeceniu ) i dodatkowo dotykaniu włącznika udaje mi się zmienić tryb albo spowodować że wogóle nie świeci.
Latarkę zostawiłem na noc w garażu - dziś (było dosyć wilgotno) uruchomiłem i przez 30 sek dało się zmieniać tryby ale jak (chyba) się zagrzała to przestała zmieniać tryby - i znów zmiana tylko przez rozkręcenie przodu i chamskie zwieranie gwintem razem z przerywaniem świecenia guzikiem ... w sumie to da się tak żyć ... ale po co...
Jest ktoś zainteresowany zabawą z moim egzemplarzem??
Miałem dokładnie ten sam problem z tym samym sterownikiem, takie same objawy: viewtopic.php?t=21783
Sterownik był nowy, pierwsza zabawa z klikaniem i w pewnym momencie blokada.
Sprawdziłem co się dało i poprawiłem lutowanie, wylutowałem wszystkie AMC, bez zmian, raz czy dwa udało się zmienić tryby po czym znowu blokada.
Wygląda jakby coś poprzestawiało się w procesorze.
Info dla potomnych:
Padnięty jest sterownik a dokładniej procesor / program. Połączenia są ok, dołożenie kondensatora nic nie pomaga (gdyby np delikatnie rozkalibrował się próg wykrywania napięcia na kondensatorze) ...
Samo PCB sterownika jest mało przyjazne modowaniu polegającym na rozdzieleniu AMCków , bo 2gie wyjście PWMa jest połączone z masą. Samo rozwiązanie użycia kondensatora jako pamięć jest inne niż wg pomysłu Pyry ... myślę, że nasze ( Polskie - światełkowe ) sterowniki w pewnych rozwiązaniach nadal są o krok albo i 2 do przodu.
ElSor zdradzisz co jest nie tak z tymi driverami, z jakiego powodu pada program ?
Może trzeba się jakoś specjalnie z nimi obchodzić żeby tego uniknąć, sposób "klikania" może mieć wpływ ?
Z tego co pamiętam to u mnie driver zaniemógł w momencie programowania pamięci...
Nie chce mi się analizować dokładnie cudzego kodu i każdego detalu ale być może brakuje pewnych zabezpieczeń hardwareowo-softwareowych (takie przypuszczenie po sposobie realizacji klików).
Jakiś czas temu zakupiłem jeszcze dwa takie omawiane drivery tylko z Bangooda, są w drodze, przy zakupie sugerowałem się dobrymi komentarzami a raczej brakiem negatywnych. Ciekawe czy znowu nie trafię na buble, oby nie.