Zakup latarki (kaidomain czy dealextreme) i jej doręczenie..

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakup latarki (kaidomain czy dealextreme) i jej doręczenie..

Post autor: kisi »

Hej!
Czekam na przybycie latareczki i zastanawiam się jak to listonosz włoży do skrzynki skoro mam zamontowane EUROSKRZYNKI (czy jak one się tam nazywają). Przecież paczka z latarką nie przejdzie przez uchylną szparke. To jest zwykła przesyłka/paczka bez potwierdzenia więc listonosz też nie zostawi potwierdzenia. Więc duże szanse na niedoręczenie przesyłki nawet bez mojej wiedzy o tym :(

Czy ktoś ma takie euro-skrzynki - jak sobie listonosze radzą z tym ?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ja mam. Dzwoni i mówi ze ma coś dla mnie ale zwykle mu sie nie chce nosić i zostawia awizo podpisane że przesyłka sie nie mieści w skrzynce ;) Najzwyczajniej nawet jej nie bierze ze sobą tylko awizuje.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

przesyłki z trackingiem są dostarczane jako polecone.Mój listonosz zawsze dostaje nasoczek i i często nawet nie polecone przynosi mi do domu.Z DX-a zawsze pod drzwi, czasem nawet jak mnie nie zastanie bo z dzieckiem po parku ganiam to po obejściu osiedla próbuje drugi raz ;-)
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Nie znalazłem opcji trackingu (żałuje troche teraz) przy zakupie w kaidomain i teraz licho wie jak to załatwi listonosz.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Zamawiałem ostatnio z DX-a body Ultrafire C2, jako że koszt był 11,50 $ było bez trackingu, mimo to dostałem awizo żeby zgłosić się po odbiór na pocztę (jak w przypadku tych z trackingiem). Pewnie także właśnie dlatego, że nie dałoby rady wrzucić do skrzynki. Mniejsze przesyłki bez trackingu, które zawierały ledy, przetwornice itp. rzeczy zawsze lądowały w skrzynce. Znając życie, też tak będziesz miał, listonosze często nie noszą grubszych przesyłek i zostawiają awizo.
GumiaK
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2009, 19:21
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: GumiaK »

Cóż - jako były listonosz mogę powiedzieć iż wszystko zależy od nastroju listonosza :) Osobiście zabierałem zazwyczaj wszystko i próbowałem doręczać, aczkolwiek spotkałem się z również z tym że czasem niektórzy Postmani zabierają "gotowe" awizo. Naprawdę różnie to bywa, ale jedno jest pewne - jeżeli paczka nie zmieści się do skrzynki - listonosz na pewno zostawi awizo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

GumiaK, na pewno to umrzemy ;). Nie przeceniaj pracowników PP.

kisi, opcja trackingu ZAWSZE jest proponowana w Shopping Cart, jak masz podsumowanie zakupy ( mowa o DX ). Klikasz "Add Tracking to this order ( czy coś takiego ) i automatycznie dodaje. Warto też kupić za $0.01 'zdejmowanie' loga DX z paczki. Kiedyś chyba tracking dodawany był za free ( albo powyżej jakiejś kwoty? ), bo wiem, że pierwsze moje zakupy z DX były z trackingiem, drugie też, później nie, a teraz kupowałem go dodatkowo, mimo, że lampka za $14.

Odnośnie tematu - ja mam skrzynkę na bramie ( list wielkości kartki A5, gruby na max 4cm przejdzie ) i przytrafiła mi się podobna sytuacja. List z DX ( i jedna z Allegro, ale to inna sprawa, więc pominę ) został wepchnięty w 1/4 do otworu i sobie dyndał - bramę na wjeździe mam cofniętą jakieś 4m od chodnika, a ulica jest dość ruchliwa - aż wyjęła go matka, wracająca z pracy. Listonosz nawet nie zadzwonił. Potem okazało się, że to jakaś nowa listonoszka ( dziwne, że gdy zginął mi TANK także pracowała listonoszka, ale jakaś inna w zastępstwie 'mojego listonosza' - pewnie też wsadziła list w skrzynkę jak ta pierwsza... ) na kilka dni przejęła rewir mojej ulicy. Czasami bywało tak - a propos awizo - że listonosz widząc, że stoi auto na wjeździe, drugie na chodniku, ludzie rozmawiają w domu, zostawiał awizo i szedł dalej. Potem mi sąsiad mówił, albo ktoś z rodziny, jak widział z piętra. Cóż, jak listonosz woli nosić niż zostawić ;). Natomiast ten 'mój' listonosz - jakiś koleś pod 30stkę - zawsze zadzwoni dwa razy domofonem, nawet jak list zwykły, czy rachunek za kom. to osobiście wręczy. Oby takich więcej... choć domyślam się, że za taką płacę, mało komu się chce ( też marne usprawiedliwienie ). To w moim rodzinnym mieście.

W Opolu, w mieszkaniu studenckim, w bloku, jakiś młody listonosz zawsze włazi na moje 2gie piętro i niezależnie, czy polecony/zwykły list, zawsze dostarcza do ręki. Kurierzy z paczkami także są ok. Kilka razy zdarzyło się, że zastałem awizo, ale kilkaset metrów dalej mam Pocztę Glówną czynną 24h, więc sobie pospacerowałem :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Z moich doświadczeń wynika, że najbezpieczniejsze i najwygodniejsze jest korzystanie z dowolnego adresu instytucji - niech to będzie firma w której się pracuje, niech to będzie adres firmy rodziców, niech to będzie wreszcie adres firmy znajomych.... Byle firma działała w godzinach w jakich listonosze i kurierzy dostarczają przesyłki - nie zdarza się raczej, by dostarczali awizo zamiast przesyłki i przesyłki raczej docierają na miejsce. Do mnie wczoraj nie dojechała paczka wysłana omyłkowo przez księgarnię internetową na adres domowy - kurier UPS nie zostawił nawet awizo skubany ani nie zadzwonił na podany numer komórki. Przy wysyłce na adres firmowy to się nie zdarza.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Pikom, masz rację - wydaje się to najrozsądniejsze, tylko często jest tak, że u mnie w domu zawsze ktoś jest - jak nie jeden rodzic, to drugi, a to dziadek czasem przyjedzie, a to ja odwiedze, a to brat itp. Poza tym, często jest tak, że zamawiam ( np na DX ) coś na prezent i nie bardzo bym chciał, by przyszło do ojca do banku - nieważne, że i tak tego nie otworzy, ważne, że wymaca i może zacząć kombinować czy to nie dla niego :mrgreen:. No a mama z racji tego, że pracuje najpierw w szkole, potem w PODNie, a na końcu w swej szkole językowej, nie bardzo ma jak paczki odbierać :P. Także nie zawsze jest to dobry pomysł, z tym niedomowym adresem ;).
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Witajcie,
Czekam już ponad dwa tygodnie na przesyłkę z Kai i DX-a obie wysłane 4.09 i obie bez Trackigu. Jak zamawiałem na DX-ie z Trackingiem to w tydzień przyszła, więc obawiam się że te już nie dotrą. Napiszcie proszę jak kupować z Trackingiem za niższe kwoty na Kai, ewentualnie od jakiej kwoty dostaje się Tracking. Na DX-ie już wiem jak to zrobić.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

bonio2, a czytałeś może inne opinie o DX i KAI? Czasami paczki potrafią iść 3-6 tygodni. Kontaktowałeś się z obsługą?

BTW. Mi DX wysyał 15.09 paczuchę, wczoraj u mnie ;-) . No ale tak, z Trackingiem - co mi tam ~$2 stwierdziłem i warto było.
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Jeszcze nic nie pisałem do obsługi, odczekam 14 dni roboczych. Jeśli paczki idą sześć tygodni to może jeszcze nic straconego...
A co trzeba zrobić, żeby w Kai wysłali z Trackingiem towar o wartości np $4?
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

bonio2, o ile się nie mylę, przesyłki wysyłane nie EMSem mają czas dostawy 14-21 dni roboczych, więc poczekaj, aczkolwiek jak po 14stu będzie dalej nic, napisz do obsługi. Niestety na KAI nigdy nie kupowałem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

bonio2 pisze:[...]
A co trzeba zrobić, żeby w Kai wysłali z Trackingiem towar o wartości np $4?
To samo co na DX. Zaznacz opcję "REGISTER AIR MAIL" w ostatnim kroku ścieżki zakupu, co to się zowie "place your order ". Przyjemność ta kosztuje $2.
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Dzięki Dex-ter, poczekam jeszcze do końca tygodnia. Wiem, że udało Ci się odzyskać Tanka, to chyba będę miał prośbę, co byś mi pomógł sklecić jakieś zażalenie.
ODPOWIEDZ