LiFePo4 26650 co z pojemnością

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
shido5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 15:32
Lokalizacja: Włodawa

LiFePo4 26650 co z pojemnością

Post autor: shido5 »

witam. posiadam 4 sztuki akumulatorów połączonych równolegle po 5 sztuk są to dokładnie K2Energy LFP26650EV 3.2V 10.24Wh to jest 3200mAh w całości powinno być zatem 16000mAh. tak? i teraz taka sprawa naładowałem jeden z takich zestawów ładowarką greenbox GPX extreme. potem leżał kilka dni po czym rozładowałem go. prądem 1A rozładowywał się ponad dobę( nie wiem ile dokładnie). na wyświetlaczu ładowarki wynik podawany w prawym dolnym rogu pokazał około 38000 to jest pojemność? czy to co to jest?
a napięcie przez większość czasu rozładowywania to było 3.15V. a na koniec dodam że ładowarka była ustawiona prawidłowo na LiFe. ktoś pomoże?

przepraszam jeśli w złym dziale dodałem temat
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Cóż, prawdopodobnie oznacza to, że ładowarka jest popsuta. Zapewne pomiar prądu jest niewłaściwy. Czyli teoretycznie mierzy prąd rozładowania 1A, a w praktyce jest to 0,4A.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
shido5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 15:32
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: shido5 »

dzięki za info. naładowałem ten sam aku i wynik wyszedł 10606 i to jest bardziej prawdopodobna pojemność.
ODPOWIEDZ